Popularny: 900 odsłonInformacje3 czerwca 2018, 00:24,

Nadal bez zwycięstwa w rundzie wiosennej

W sobotę, 2 czerwca 2018 r. piłkarze seniorów Mazura Gostynin rozgrywali mecz 28 kolejki IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej z KS Łomianki.


Udostępnij
Rundę wiosenną w wykonaniu Mazura można ocenić negatywnie


Mazur, który zapewnił sobie utrzymanie zagrał drugi z rzędu fatalny mecz. Po przegranym bezbarwnym spotkaniu w Ożarowie Mazowieckim tydzień temu, również w ostatnim meczu na własnym boisku w Gostyninie podopieczni trenera Waldemara Figurskiego rozczarowali przybyłych kibiców, przegrywając 2:6. Jedynymi pozytywami były dwie bramki, pierwsza przed przerwą w 45 minucie autorstwa Eryka Przybylskiego była pierwszym golem strzelonym przez młodego pomocnika naszego zespołu w oficjalnym meczu ligowym w seniorach. Drugi gol dla Mazura padł przy stanie 1:5, po mocnym strzale z pierwszej piłki na 2:5 bramkę zdobył Piotr Dutkiewicz.

W drużynie Mazura w meczu z Łomiankami zadebiutował 17-letni pomocnik Jakub Stachowski, który w 31 minutach na boisku zaprezentował się z dobrej strony.

Przeczytaj też: Mazur rozpoczął treningi z nowym trenerem [ZDJĘCIA]

Trwa fatalna seria, gdyż Mazur nadal w rudzie wiosennej poza walkowerem za mecz z Raciążem, do tej pory na wiosnę nie zdobył kompletu 3 punktów, zdobywając pięć „oczek” po pięciu remisach.

Ostatni mecz sezonu 2017/18 Mazur zagra w sobotę, 9 czerwca 2018 r. o g. 17:00 na wyjeździe w Mławie z Mławianką.

Mazur Gostynin – KS Łomianki 2:6

Bramki: 45' Eryk Przybylski, 58' Piotr Dutkiewicz – 11' i 54' Bartłomiej Bochenek, 26' i 56' Mateusz Sołtys, 29' i 82' Mateusz Kowalski

Mazur: Bartosz Tomczak – Michał Matecki, Damian Skumórski, Piotr Dutkiewicz, Patryk Matusiak – Eryk Przybylski, Mateusz Ostrowski, Bartłomiej Dębicki, Rafał Wilamowski - Bartosz Dutkiewicz (59' Jakub Stachowski), Bartosz Komorowski; trener: Waldemar Figurski

Łomianki: Paweł Błesznowski (89' Paweł Okrasa) – Michał Kielak, Adrian Stępień, Mateusz Kowalski, Karol Szeliga, Filip Krzeszowski (79' Piotr Strzemecki), Bartłomiej Bochenek (58' Kordian Latos), Mateusz Sołtys (67' Aron Majczyna), Marcin Podsiadlik, Filip Hrynkiewicz, Sławomir Truszczyński (75' Jarosław Tarwicki); trener: Hubert Błaszczak

żółta kartka: Bochenek

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Komentarze

Marek, 5 czerwca 2018
Figurski musi odejść...
Kibic_Mazura, 4 czerwca 2018
No cóż tak jak pisałem już wcześniej, "bardzo dobre" wzmocnienia piłkarzami z Wisły Płock 3-4-5-6. Czyli "deża wi" Błękitnych Gąbin.
Popularny: 900 odsłonInformacje2 czerwca 2018, 00:16,

Procesja Bożego Ciała oraz powitanie byłego prokuratora PRL - podsumowanie tygodnia

Procesja Bożego Ciała oraz powitanie byłego prokuratora PRL - podsumowanie tygodnia

Prezentujemy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info, w dniach od 25 maja do 1 czerwca 2018 r.


Udostępnij
Szokujące zestawienie

Najliczniej wyświetlany artykuł z mijającego tygodnia, to fotorelacja z uroczystości Bożego Ciała, która odbyła się w czwartek, 31 maja. Uroczystość oraz związana z tym dniem procesja Eucharystyczna przyciągnęła w upalne południe wielu mieszkańców naszego miasta.

We wtorek, 28 maja 2018 r. w Opactwie Pobenedyktyńskim diecezji płockiej proboszczowie, administratorzy i pracownicy urzędów diecezjalnych odebrali z rąk biskupa Piotra Libery nominacje.

Przeczytaj też: Procesja Bożego Ciała w Gostyninie [ZDJĘCIA]

Ten artykuł był drugi w minionym tygodniu, który wywołał największe zainteresowanie naszych czytelników.

Wśród tegorocznych nominowanych są dotychczasowy proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie ks. mgr Sławomir Wiśniewski, który od 1 lipca br. będzie proboszczem parafii pw. św. Katarzyny w Nasielsku oraz dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Marcina w Gostyninie ks. mgr Adam Brzeziński, który z dniem 15 czerwca br. będzie administratorem parafii pw. św. Floriana w Chamsku.

Natomiast trzeci artykuł, to relacja z sobotniego (26 maja 2018 r.) spotkania w dolnej sali Miejskiego Centrum Kultury. Około 30 osób – sympatyków jak i przeciwników polityki partii rządzącej - uczestniczyło w spotkaniu z posłem Prawa i Sprawiedliwości, byłym prokuratorem PRL Stanisławem Piotrowiczem.

Posła, przewodniczącego sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, byłego prokuratora, odznaczonego Brązowym Krzyżem Zasługi PRL Stanisława Piotrowicza, powitał w Gostyninie burmistrz Paweł Kalinowski.

Prowadzącym spotkanie był radny Rady Powiatu Gostynińskiego Marian Pagórek. Spotkanie dotyczyło bieżącej sytuacji politycznej, uczestniczy zadawali także pytania, na które odpowiadał poseł.

Wśród kilkudziesięciu uczestników zgromadzonych w sali, zasiedli również przeciwnicy, którzy wywiesili okolicznościowy transparent, oraz napisy nawiązujące do kontrowersyjnej przeszłości posła. Niektórzy z przeciwników polityki Prawa i Sprawiedliwości mieli w rękach konstytucję.

Na spotkaniu w gostynińskim MCK obecna była także ogólnopolska telewizja TVN24.

Temat wywołał dużo komentarzy, zarówno tych anonimowych, jak i na naszym Fan Page'u portalu Facebook:

- Wstyd i dlatego Kalinowski nie jest moim burmistrzem i mu reki nie podam. Bo cały pis to komuchy – pisze Pan Witold, którego komentarz miał najwięcej polubień.

- "Miejscowi nie mają prawa głosu - patent na mądrość ma Nowogrodzka"? Nie usłyszeliśmy, co ma do powiedzenia Burmistrz, radna wojewódzka, przewodniczący Pagórek - niemowy nie wystartują chyba w kolejnych wyborach. - pisze użytkowniczka „Tola”.

- Te spotkania to żenada. Nic z nich nie wynika. A to już było zupełnie niepotrzebne. - pisze z kolei użytkownik pod nazwą „Mieszkaniec Gostynina”.

Również informacją cieszącą się dużym zainteresowaniem w mijającym tygodniu był artykuł na temat pożaru składowiska chemikaliów miejscowości Wszedzień w powiecie mogileńskim w województwie kujawsko-pomorskim. Były tam składowane podobnego typu substancje zbliżone do tych z składowanych w Gostyninie przy ulicy Ziejkowej a sam proceder był identyczny jak schemat działania spółki Eko-Lider w Gostyninie. Powoduje to pytania mieszkańców naszego miasta – czy możemy czuć się bezpieczni.

- Stop patologiom w gospodarce odpadami! - mówili podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i ministrowie Henryk Kowalczyk oraz Joachim Brudziński. Rząd chce wprowadzić ostre przepisy dla firm gospodarujących odpadami. Kiedy w poniedziałek wieczorem dwadzieścia zastępów Straży Pożarnej walczyło z ogniem trawiącym wysypisko śmieci we Wszedniu, w kujawsko-pomorskim, w Ministerstwie Środowiska trwały gorączkowe prace nad rozwiązaniem tego - nomen omen - palącego problemu.

Teren, na którym znajduje się składowisko pod Mogilnem był wynajmowany przez jedną z firm od kółka rolniczego. Już w marcu 2017 roku lokalne media informowały, że zalega tam 900 ton odpadów, z czego 600 ton niebezpiecznych (m.in. odpady farb drukarskich, materiały konstrukcyjne zawierające azbest, mineralne oleje silnikowe, hydrauliczne, sorbenty, odpady zawierające niebezpieczne silikony). Schemat działania – wynajmowanie składowiska firmie, która potem porzuca odpady - oraz ich typ podobny do składowanych na działce w Gostyninie przy ulicy Ziejkowej 5 powoduje zaniepokojenie, czy nie dojdzie do powtórki ze zdarzenia w Gostyninie.

Czy mieszkańcy naszego miasta mają powody, aby obawiać się powtórki w naszym mieście? Miejmy nadzieję, że nie. Na teren przy ulicy Ziejkowej, gdzie cały czas zalegają odpady zwraca szczególną uwagę gostynińska policja:

- Oczywiście, policjanci KPP w Gostyninie od dłuższego czasu doraźnie patrolują teren przy ul. Ziejkowej w Gostyninie i będą monitorować ten obszar do czasu uprzątnięcia zbiorników z działki – informuje nasz portal podkom. Dorota Słomkowska, rzecznik KPP w Gostyninie.

Z informacji sportowych w mijającym tygodniu dwa ważne wydarzenia wywołały największe zainteresowanie. W sobotę, 26 maja 2018 r. odbyła się IV edycja ultramaratonu RYKOwisko, rozgrywanego na terenie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego biegu terenowego.

W najdłuższym dystansie 105 kilometrów, na starcie którego uczestnicy stanęli o godzinie 4:00 rano najlepszy był Piotr Józwiak z Łodzi, który 105 kilometrów przebiegł w czasie 9 godzin 49 minut 38 sekund. W rywalizacji na 75 km wygrał w czasie 7:02:49 Bartłomiej Kubiak z Dobrczy (pow. bydgoski) natomiast na najliczniej obsadzonym dystansie 35 kilometrów wygrał Grzegorz Wartałowicz z Klaudyna (pow. warszawski zachodni) z czasem 2:45:06.

Wśród pań wygrała na 105 kilometrów Ewelina Świątek z Wrocławia z czasem 13:19:57, morderczy dystans ukończyła także druga z pań – Bernadetta Śnieżyńska z Płocka w czasie 14:57:11. Na 75 kilometrów triumfowała Aleksandra Peisert z Poznania w czasie 8:15:45 natomiast na 35 kilometrów najlepsza była Monika Dryja z Warszawy (3:20:50).

Bieg na 35 kilometrów ukończyło siedmiu mieszkańców Gostynina, najlepszy był Michał Skoniecki (3:28:57).

Meta i start zawodów znajdował się na terenie stanicy harcerskiej w Gorzewie w Gminie Gostynin a współorganizatorem zawodów był Powiat Gostyniński.

Również tego samego dnia, po meczach 27 kolejki IV Ligi Mazowieckiej w Grupie Północnej utrzymanie zapewnili sobie w rozgrywkach IV Ligi seniorzy Mazura Gostynin. Mimo bardzo słabego meczu w Ożarowie Mazowieckim, przegranego 0:5, to po porażce Bugu Wyszków w 27 kolejce IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej seniorzy Mazura Gostynin są już pewni, że w przyszłym sezonie od sierpnia zagrają w tej samej klasie rozgrywkowej.

Mazur o utrzymaniu dowiedział się już przed meczem w Ożarowie, gdyż przed godziną 13:00 zakończyli swój mecz, przegrany 1:5, piłkarze będącego w tabeli za Mazurem Bugu Wyszków. Wyszkowianie przegrali 1:5 i nie są w stanie już doścignąć Mazura, gdyż pozostały trzy kolejki a gostyniński lub ma lepszy bilans meczów bezpośrednich.

Jednak mecz Mazura, ponad cztery godziny później w sobotę, 26 maja 2018 r. w Ożarowie Mazowieckim był jednym z najsłabszych występów w tym sezonie.

Mazur nadal ma 21 punktów i już zapewnione 13 miejsce w tabeli.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie