Informacje23 stycznia, 16:03,

Nie dla alkoholu za kierownicą

Nie dla alkoholu za kierownicą

W miniony weekendu na drogach powiatu gostynińskiego policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

Kierujący stracili już prawo jazdy, teraz odpowiedzą przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.W miniony piątek (20.01.) o godz. 09:00 w miejscowości Sokołów  policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie zatrzymał do kontroli drogowej kierującego oplem, który poruszał się z prędkością 73 km/h  w terenie, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h. Kierującym okazał się być  38-letni mieszkaniec powiatu włocławskiego. W trakcie przeprowadzanej kontroli policjant wyczuł od kierującego oplem alkohol. 38-latek został poddany badaniu na stan trzeźwości, które wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj (22.01.) w miejscowości Kunki po godzinie 16 gostynińscy policjanci  zatrzymali do kontroli również opla, którym kierował 31-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego. W tym przypadku badanie stanu trzeźwości wykazało również ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W obu przypadkach kierujący odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem za co grożą im surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat 2, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka kara pieniężna.

Mimo nieustannych apeli policji i kampanii społecznych wciąż nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie