Popularny: 1700 odsłonInformacje10 lipca 2018, 13:32,

Niebezpieczne chemikalia z Ziejkowej wkrótce znikną. Wiemy, kto zabierze odpady

Niebezpieczne chemikalia z Ziejkowej wkrótce znikną. Wiemy, kto zabierze odpady

Wszystko wskazuje na to, że czas tykającej bomby ekologicznej z ul. Ziejkowej dobiega końca. Na stronach BIP Urzędu Miasta pojawiła się informacja o wynikach zamówienia publicznego na "Odbiór i zagospodarowanie odpadów niebezpiecznych o kodzie 16 81 01* z nieruchomości położonej przy ulicy Ziejkowej w Gostyninie."

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Pozostaje jeszcze kwestia utylizacji odpadów przez powiat


Swoją ofertę złożyła 1 firma - „PORT-SERVICE” Spółka z o.o. z Gdańska. Oferent wycenił utylizację chemikaliów na kwotę jednostkową za 1 Mg w wysokości 1.671,84 zł brutto, co daję łączną kwotę w wysokości 1.170.288,00 zł brutto.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej na wywóz i utylizację niebezpiecznych odpadów radni przeznaczyli 1.540.000,00 zł, co oznacza, że część tych środków powróci do budżetu.


Napisz komentarz

Informacje10 lipca 2018, 12:38,

Poznaj kilka powodów, dla których warto zainwestować w powietrzną pompę ciepła do cwu

Poznaj kilka powodów, dla których warto zainwestować w powietrzną pompę ciepła do cwu

Pompy ciepła z roku na rok stają się coraz powszechniejszym rozwiązaniem grzewczym. Od dawna cieszą się wielkim uznaniem w krajach europejskich, teraz zaczynają je doceniać także Polacy. I nic dziwnego! To jeden z najlepszych systemów na rynku. Tani w użytkowaniu i ekologiczny, jak np. powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Pompy ciepła z roku na rok stają się coraz powszechniejszym rozwiązaniem grzewczym

Wzrost sprzedaży

Tak, jak rośnie popularność całego rynku pomp ciepła, tak wzrasta popyt na te przeznaczone do cwu. Według PORT PC (Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła) w ubiegłym roku sprzedano 9300 sztuk tych urządzeń. To o 10% więcej niż rok wcześniej.

Wzrost ten można połączyć z coraz większą świadomością ekologiczną Polaków. Powoli odchodzi się od tradycyjnych metod grzewczych i inwestuje w te bardziej przyjazne środowisku i ekonomiczne. Powietrzna pompa ciepła do cwu to oszczędne i rozsądne wyjście.

Wielofunkcyjna i ekologiczna

Oprócz grzania wody system może też okresowo chłodzić pomieszczenia. To praktycznie bezpłatna funkcja, która nie pochłania żadnych dodatkowych środków. Odbywa się przy okazji normalnej pracy urządzenia. Usuwane z niego powietrze, oddając ciepło, zostaje schłodzone o kilka lub kilkanaście stopni, zapewniając domownikom uczucie przyjemnego chłodu.

Taki produkt jest też niezwykle prosty w instalacji. Jego zamontowanie w pomieszczeniu nie wymaga zaawansowanych prac budowlanych i montażowych. W zależności od konkretnych potrzeb i oczekiwań dobieramy też odpowiednie dla siebie parametry, takie jak np. moc sprężarki.

Bez wątpienia wielką zaletą grzania wody przy pomocy powietrznej pompy ciepła jest jej oszczędność. Urządzenie nie wymaga dostaw żadnego paliwa – samo czerpie energię z natury i przerabia ją tak, by dostarczyć nam gotowy produkt. Dodatkowo nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Pompę ciepła zalicza się do najlepszych systemów grzewczych. Oszczędna, ekologiczna, tania w eksploatacji jest prawdziwym hitem na rynku. I można się spodziewać, że jej sprzedaż będzie tylko rosnąć.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie