zapytaj o reklamę w tym miejscu
InformacjeGorący temat (2800 odsłon)

Potrącił rowerzystkę i odjechał z miejsca zdarzenia


UdostępnijSwoje zachowanie tłumaczył doznanym szokiem

rowerzyści Wypadek

W ciągu minionej doby na drogach powiatu gostynińskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. W obu przypadkach rowerzystki zostały potrącone przez samochody osobowe. Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i ostrożność.


Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj (14.10.) około godz. 19:00 w miejscowości Rakowiec. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 20-letni kierujący osobowym Renault w trakcie wyprzedzania dwóch rowerzystek, nie zachował bezpiecznego odstępu i uderzył bocznym lusterkiem w rowerzystkę, a następnie odjechał. Do szpitala z niegroźnymi obrażeniami została przewieziona 62-letnia żychlinianka. W niedługim czasie od zdarzenia młody kierowca wrócił na miejsce, gdzie swoje oddalenie tłumaczył doznanym szokiem – był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Wszelkie okoliczności tego wypadku badane będą przez gostynińskich mundurowych.

Do drugiego zdarzenia doszło dzisiejszego ranka na ul. 18-go stycznia w Gostyninie. W tym przypadku 34-letnia kierująca Skodą nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 40-letniej rowerzystce. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, a potrącona kierująca jednośladem nie odniosła żadnych obrażeń. Sprawczyni została ukarana mandatem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi i rowerzyści, to grupa użytkowników dróg, szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia w konfrontacji z samochodami. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego zobowiązani są do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Gostynińscy policjanci apelują, aby na drodze zachować ostrożność i rozwagę.

Tematy:rowerzyściWypadek

Sprawdź też: Paznokcie akrylowe GostyninZabiegi kosmetyczne GostyninPub Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie
zapytaj o reklamę w tym miejscu

Galerie zdjęć


Agnieszka Holland zachęca mieszkańców Gostynina do udziału w wyborach [VIDEO]
Agnieszka Holland zachęca mieszkańców Gostynina do udziału w wyborach [VIDEO]
Agnieszka Holland zachęca mieszkańców Gostynina do udziału w wyborach [VIDEO]

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij