Popularny: 3000 odsłonInformacje15 października 2018, 15:59,

Potrącił rowerzystkę i odjechał z miejsca zdarzenia

Potrącił rowerzystkę i odjechał z miejsca zdarzenia

W ciągu minionej doby na drogach powiatu gostynińskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. W obu przypadkach rowerzystki zostały potrącone przez samochody osobowe. Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i ostrożność.


Udostępnij
Swoje zachowanie tłumaczył doznanym szokiem


Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj (14.10.) około godz. 19:00 w miejscowości Rakowiec. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 20-letni kierujący osobowym Renault w trakcie wyprzedzania dwóch rowerzystek, nie zachował bezpiecznego odstępu i uderzył bocznym lusterkiem w rowerzystkę, a następnie odjechał. Do szpitala z niegroźnymi obrażeniami została przewieziona 62-letnia żychlinianka. W niedługim czasie od zdarzenia młody kierowca wrócił na miejsce, gdzie swoje oddalenie tłumaczył doznanym szokiem – był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Wszelkie okoliczności tego wypadku badane będą przez gostynińskich mundurowych.

Do drugiego zdarzenia doszło dzisiejszego ranka na ul. 18-go stycznia w Gostyninie. W tym przypadku 34-letnia kierująca Skodą nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 40-letniej rowerzystce. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, a potrącona kierująca jednośladem nie odniosła żadnych obrażeń. Sprawczyni została ukarana mandatem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi i rowerzyści, to grupa użytkowników dróg, szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia w konfrontacji z samochodami. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego zobowiązani są do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Gostynińscy policjanci apelują, aby na drodze zachować ostrożność i rozwagę.

autor/źródło: KPP Gostynin

Napisz komentarz

Popularny: 800 odsłonInformacje15 października 2018, 15:39,

Agnieszka Holland zachęca mieszkańców Gostynina do udziału w wyborach

Agnieszka Holland zachęca mieszkańców Gostynina do udziału w wyborach

Światowej sławy polska reżyserka filmowa i teatralna, scenarzystka filmowa i aktorka Agnieszka Holland za pośrednictwem mediów społecznościowych zaapelowała mieszkańców naszego miasta do czynnego udziału w najbliższych wyborach samorządowych.


Udostępnij
Artystka jest światowej sławy reżyserką

 "Dostałem dziś miłą wiadomość. Legenda polskiego i światowego kina Agnieszka Holland zachęca mieszkańców Gostynina do głosowania!" - informuje Marcin Maciejewski, do którego artystka wysłała nagranie.

 

Dostałem dziś miłą wiadomość. Legenda polskiego i światowego kina Agnieszka Holland zachęca mieszkańców Gostynina do głosowania!

Opublikowany przez Marcin Maciejewski Niedziela, 14 października 2018
autor/źródło: ralf

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie