Informacje9 czerwca, 07:08,

Nowe boiska i wyremontowane strażnice w powiecie gostynińskim

Nowe boiska i wyremontowane strażnice w powiecie gostynińskim


Kolejne 7 inwestycji w powiecie gostynińskim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Władze regionu przekażą ponad 706 tys. zł na rozwój bazy sportowej i remonty strażnic. Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Lucieniu czy modernizacja strażnicy OSP Adamów – to tylko część inwestycji, które powstaną w powiecie.Jak zaznacza marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik (klub PSL), programy wsparcia pomagają lokalnym samorządom w realizacji inwestycji. – W ten sposób bardzo konsekwentnie realizujemy zasady samorządności, solidarności i pomocniczości. Przez te kilka lat udało się wesprzeć tysiące przedsięwzięć. Efekty naszych działań widać praktycznie w każdej gminie, a realizowane inwestycje są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Chcemy, aby czuli się bezpiecznie i mieli miejsca, w których mogą aktywnie odpocząć i rozwijać swoje pasje.

Mazowsze dla sportu

„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć aż 189 inwestycji,na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł.W powiecie gostynińskim wsparcie w wysokości ponad 605 tys. zł otrzymają 3 inwestycje.

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie gostynińskim:

– modernizacja infrastruktury sportowej Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego obejmująca wykonanie melioracji - odwodnienie istniejących obiektów oraz wykonanie robót budowlanych z rozszerzeniem o ciągi komunikacyjne, powiat gostyniński – 225 tys. zł;

– przebudowa dwóch boisk rekreacyjnych do piłki nożnej wraz z modernizacją budynku szatniowego, miasto i gmina Sanniki – 230 tys. zł;

– budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Lucieniu – 150 tys. zł.

Mazowsze dla straży pożarnych

Na Mazowszu funkcjonuje blisko 2 tys. jednostek OSP, dysponują one blisko 1,9 tys. remiz strażackich. W tegorocznej edycji programu Mazowieckie Strażnice OSP-2022 gminy mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości maksymalnie 30 tys. zł. Do urzędu marszałkowskiego wpłynęły w sumie 244 wnioski na łączną kwotę dofinansowania ponad 7,1 mln zł. Po ocenie formalnej i merytorycznej wniosków, dofinansowanie w wysokości w sumie ponad 6,5 mln zł trafi do 240 mazowieckich gmin i miast.Znalazły się wśród nich także 4 strażnice z powiatu gostynińskiego. Na ich remonty lub modernizacje samorząd województwa przeznaczył blisko 101,9 tys. zł.

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie gostynińskim:

– modernizacja strażnicy OSP Sierakówek, gmina Gostynin – 30 tys. zł;

– modernizacja strażnicy OSP Adamów, gmina Szczawin Kościelny – 27,9 tys. zł;

– remont strażnicy OSP Wólka, miasto i gmina Sanniki – 30 tys. zł;

– remont strażnicy OSP Pacyna, gmina Pacyna – 14 tys. zł.

autor/źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie