zapytaj o reklamę w tym miejscu
InformacjeGorący temat (1900 odsłon)

Nowy wątek w sprawie Term Gostynińskich. Prokuratura przedłuża śledztwo


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

Włodzimierz Śniecikowski termy gostynińskie Prokuratura Apelacyjna w Łodzi ABW fot. radiolodz.pl

Prokuratura Regionalna w Łodzi postanowiła przedłużyć śledztwo w sprawie nieprawidłowości związanych z inwestycją dotyczącą Term Gostynińskich. To w związku ze złożonym zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez urzędników odpowiedzialnych za inwestycję w Urzędzie Miejskim w Gostyninie w latach 2006 - 2008.


Uprzejmie informuję, iż postępowanie dotyczące nieprawidłowości związanych z inwestycją dot. term gostynińskich pozostaje nadal w toku. Aktualnie okres śledztwa jest przedłużony do 9 lutego 2018 roku. Zakres śledztwa uległ rozszerzeniu, w związku ze złożonym zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez urzędników odpowiedzialnych za inwestycję w Urzędzie Miejskim w Gostyninie w latach 2006 - 2008, a więc poprzedzającym dotychczasowy zakres postępowania. Zawiadomienie wskazuje na nieprawidłowości na etapie przygotowania inwestycji.

Aktualnie w śledztwie zachodzi potrzeba uzyskania opinii biegłego, co determinuje dalszy tok postępowania - informuje Krzysztof Bukowiecki, Rzecznik Prasowy Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Termy Gostynińskie w latach 2006-2008

W wyniku rozstrzygnięcia przetargu, Gmina Miasta Gostynina w dniu 8 maja 2006 roku zawarła z Przedsiębiorstwem Projektowo – Realizacyjnym PION Sp. z o.o. w Bydgoszczy umowę na opracowanie dokumentacji projektowej na realizację inwestycji pn. Termy Gostynińskie i Mała obwodnica. Spółka PION złożyła ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia za cenę 3.750.280 zł brutto.

Dodatkowo w dniu 20 grudnia 2006 roku Gmina Miasta Gostynina i Przedsiębiorstwo Projektowo – Realizacyjne PION Sp. z o.o. w Bydgoszczy zawarły umowę na mocy której wykonawca zobowiązał się dodatkowo wykonać kolejne opracowania dokumentacji. Za wykonanie przedmiotu umowy strony ustaliły wynagrodzenie ryczałtowe i niezmienne przez cały okres obowiązywania umowy w kwocie 589.870 zł brutto.

W 2008 roku ówczesny burmistrz Włodzimierz Śniecikowski zdecydował się na niekontynuowanie współpracy ze spółką PION, mimo, iż spółka już wykonała częściowo zakres umowy. Spółka zażądała zapłaty za dotychczasową pracę, miasto na to nie przystąpiło, wówczas spółka postanowiła dochodzić swoich roszczeń na drodze sądowej. W grudniu 2014 roku zapadł prawomocny wyrok na korzyść spółki PION.

Przede wszystkim z dokumentów zgromadzonych w aktach sprawy wynika, że pozwana Gmina przystępując do realizacji inwestycji nie oszacowała jej rzeczywistych kosztów i dopiero pod koniec współpracy stron okazało się, że koszt inwestycji będzie wynosił około 600 000 000 zł.

Zgodnie z zeznaniami decydujących o inwestycji urzędników strony pozwanej, Gminy nie stać było na poniesienie tak wysokich inwestycji, co było prawdziwą przyczyną odstąpienia od umowy. Przygotowane przez powoda (czyt. PION) projekty stały się bowiem dla Gminy zbędne, a dalsza współpraca bezzasadna.

Potwierdza to także fakt, że jeszcze na spotkaniu roboczym, które miało miejsce 15 stycznia 2008 roku Gmina Miasta Gostynina zleciła szereg zmian w projektach, wywołanych brakiem możliwości wykupu siedmiu działek, co burzyło całkowicie zaprojektowane już rozmieszczenie budynków. Na tym samym spotkaniu Gmina Miasta Gostynina zleciła spółce PION wycenę inwestycji. Natomiast po oszacowaniu kosztów inwestycji w lutym 2008 roku Gmina nagle zdecydowała się na odstąpienie od umowy, pomimo faktu, że nigdy wcześniej nie podnosiła kwestii opóźnienia realizacji umowy - czytamy w prawomocnym wyroku Sądu Apelacyjnego w Łodzi.

Gmina Miasta Gostynina w związku z realizacją inwestycji Termy Gostynińskie w latach 2006 – 2008 (częściowo wykonane projekty architektoniczne) i następstw roszczeniowych wraz z odsetkami, i kosztami procesowymi poniosła łączny koszt ponad 1,7 mln zł.

Przypomnijmy, czynności śledcze w związku z nieprawidłowościami jakie powstały przy inwestycji Termy Gostynińskie prowadzi Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 

Tematy:Włodzimierz Śniecikowskitermy gostynińskieProkuratura Apelacyjna w ŁodziABW

Sprawdź też: Grill GostyninFizjoterapeuci, rehabilitacja GostyninLaseroterapia Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie
zapytaj o reklamę w tym miejscu

Galerie zdjęć


Prognoza pogody - 9 października
Prognoza pogody - 9 października
Prognoza pogody - 9 października

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij