zapytaj o reklamę w tym miejscu
InformacjeGorący temat (1100 odsłon)

Obawy o zabezpieczenie chemikaliów przy Ziejkowej narastają. Znamy stanowisko Starosty


UdostępnijOdpowiedź Starosty nie jest jednoznaczna

ziejkowa Agnieszka Korajczyk-Szyperska Tomasz Matuszewski

Pod koniec czerwca radna powiatu Agnieszka Korajczyk-Szyperska wystosowała interpelację do Starosty Powiatu Gostynińskiego (PSL) w sprawie składowiska niebezpiecznych odpadów przy ul. Ziejkowej.


Liderka Inicjatywy dla Gostynina na wniosek mieszkańców dopytywała m.in. o zabezpieczenie terenu, ilość dotychczasowych wycieków oraz na jakim etapie znajduje się sprawa pożyczki na utylizację odpadów na działce należącej do Powiatu.

W odpowiedzi, Starosta Tomasz Matuszewski (PSL) twierdzi, że teren jest zabezpieczony w sposób należyty - „teren przy ul. Ziejkowej, na którym zgromadzone są odpady jest utwardzony i w całości ogrodzony uniemożliwiając dostęp osób postronnych. Przeprowadzone wielokrotnie wizje w terenie potwierdziły powyższe fakty.” Jednak dalej dodaje - „Nie da się w sposób jednoznaczny stwierdzić czy wszystkie odpady są w ten sposób magazynowane, ponieważ szczelnie ustawione pojemniki z odpadami uniemożliwiają jednoznaczne stwierdzenie czy znajdują się one na terenie utwardzonym.”

Do tej pory na składowisku stwierdzono 3 wycieki. Dwa z nich – 15 kwietnia 2015 r. oraz 23 marca 2016 zanieczyściły studzienkę kanalizacji deszczowej należącą do Urzędu Miasta Gostynina. Ostatni miał miejsce 21 czerwca 2018 roku i spowodowany był rozszczelnieniem pojemnika.

Na pytanie w sprawie pożyczki starosta odpowiedział: „do momentu otrzymania rozstrzygnięcia RIO wniosek o pożyczkę nie może być złożony do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej".

W dniu 12 lipca 2018 r. Uchwała Nr XLIII/197/2018 Rady Powiatu Gostynińskiego z dnia 15 czerwca 2018 roku w sprawie zaciągnięcia przez Powiat Gostyniński pożyczki długoterminowej na finansowanie planowanego deficytu budżetowego stawiana jest na Kolegium RIO w Warszawie.

Tematy:ziejkowaAgnieszka Korajczyk-SzyperskaTomasz Matuszewski

Sprawdź też: Księgowość GostyninZapiekanki GostyninFryzjer damski Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie
zapytaj o reklamę w tym miejscu

Galerie zdjęć


Wypadek na Zazamczu. Policja poszukuje świadków zdarzenia
Wypadek na Zazamczu. Policja poszukuje świadków zdarzenia
Wypadek na Zazamczu. Policja poszukuje świadków zdarzenia

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij