Popularny: 1100 odsłonInformacje11 lipca 2018, 13:24,

Obawy o zabezpieczenie chemikaliów przy Ziejkowej narastają. Znamy stanowisko Starosty

Obawy o zabezpieczenie chemikaliów przy Ziejkowej narastają. Znamy stanowisko Starosty

Pod koniec czerwca radna powiatu Agnieszka Korajczyk-Szyperska wystosowała interpelację do Starosty Powiatu Gostynińskiego (PSL) w sprawie składowiska niebezpiecznych odpadów przy ul. Ziejkowej.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Odpowiedź Starosty nie jest jednoznaczna


Liderka Inicjatywy dla Gostynina na wniosek mieszkańców dopytywała m.in. o zabezpieczenie terenu, ilość dotychczasowych wycieków oraz na jakim etapie znajduje się sprawa pożyczki na utylizację odpadów na działce należącej do Powiatu.

W odpowiedzi, Starosta Tomasz Matuszewski (PSL) twierdzi, że teren jest zabezpieczony w sposób należyty - „teren przy ul. Ziejkowej, na którym zgromadzone są odpady jest utwardzony i w całości ogrodzony uniemożliwiając dostęp osób postronnych. Przeprowadzone wielokrotnie wizje w terenie potwierdziły powyższe fakty.” Jednak dalej dodaje - „Nie da się w sposób jednoznaczny stwierdzić czy wszystkie odpady są w ten sposób magazynowane, ponieważ szczelnie ustawione pojemniki z odpadami uniemożliwiają jednoznaczne stwierdzenie czy znajdują się one na terenie utwardzonym.”

Do tej pory na składowisku stwierdzono 3 wycieki. Dwa z nich – 15 kwietnia 2015 r. oraz 23 marca 2016 zanieczyściły studzienkę kanalizacji deszczowej należącą do Urzędu Miasta Gostynina. Ostatni miał miejsce 21 czerwca 2018 roku i spowodowany był rozszczelnieniem pojemnika.

Na pytanie w sprawie pożyczki starosta odpowiedział: „do momentu otrzymania rozstrzygnięcia RIO wniosek o pożyczkę nie może być złożony do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej".

W dniu 12 lipca 2018 r. Uchwała Nr XLIII/197/2018 Rady Powiatu Gostynińskiego z dnia 15 czerwca 2018 roku w sprawie zaciągnięcia przez Powiat Gostyniński pożyczki długoterminowej na finansowanie planowanego deficytu budżetowego stawiana jest na Kolegium RIO w Warszawie.


Napisz komentarz

Popularny: 5600 odsłonInformacje11 lipca 2018, 11:51,

Wypadek na Zazamczu. Policja poszukuje świadków zdarzenia

Wypadek na Zazamczu. Policja poszukuje świadków zdarzenia

Wczoraj (10.07.) około godz. 16:00 na ul. Zazamcze doszło do zdarzenia drogowego, w którym pokrzywdzone zostały 3 osoby, w tym 3-letnia dziewczynka. Policja apeluje do świadków wypadku, aby zgłaszali się do Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Trzy osoby, w tym dziecko wymagały hospitalizacji

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że nieznany kierujący poruszający się nieznanym pojazdem zmusił kierującego Skodą do zjechania na pobocze jezdni, gdzie 34-letni mieszkaniec Kutna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w 43-latkę przewożącą na rowerze 3-letnią dziewczynkę. Cała trójka, na skutek poniesionych obrażeń została przewieziona do szpitala.

Osoby posiadające wiedzę na temat okoliczności tego wypadku proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Gostyninie ul. 3 Maja 17 tel. 022/26 11 222 lub 997.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie