InformacjeGorący temat (1000 odsłon)

Obawy o zabezpieczenie chemikaliów przy Ziejkowej narastają. Znamy stanowisko Starosty


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

ziejkowa Agnieszka Korajczyk-Szyperska Tomasz Matuszewski

Pod koniec czerwca radna powiatu Agnieszka Korajczyk-Szyperska wystosowała interpelację do Starosty Powiatu Gostynińskiego (PSL) w sprawie składowiska niebezpiecznych odpadów przy ul. Ziejkowej.


Liderka Inicjatywy dla Gostynina na wniosek mieszkańców dopytywała m.in. o zabezpieczenie terenu, ilość dotychczasowych wycieków oraz na jakim etapie znajduje się sprawa pożyczki na utylizację odpadów na działce należącej do Powiatu.

W odpowiedzi, Starosta Tomasz Matuszewski (PSL) twierdzi, że teren jest zabezpieczony w sposób należyty - „teren przy ul. Ziejkowej, na którym zgromadzone są odpady jest utwardzony i w całości ogrodzony uniemożliwiając dostęp osób postronnych. Przeprowadzone wielokrotnie wizje w terenie potwierdziły powyższe fakty.” Jednak dalej dodaje - „Nie da się w sposób jednoznaczny stwierdzić czy wszystkie odpady są w ten sposób magazynowane, ponieważ szczelnie ustawione pojemniki z odpadami uniemożliwiają jednoznaczne stwierdzenie czy znajdują się one na terenie utwardzonym.”

Do tej pory na składowisku stwierdzono 3 wycieki. Dwa z nich – 15 kwietnia 2015 r. oraz 23 marca 2016 zanieczyściły studzienkę kanalizacji deszczowej należącą do Urzędu Miasta Gostynina. Ostatni miał miejsce 21 czerwca 2018 roku i spowodowany był rozszczelnieniem pojemnika.

Na pytanie w sprawie pożyczki starosta odpowiedział: „do momentu otrzymania rozstrzygnięcia RIO wniosek o pożyczkę nie może być złożony do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej".

W dniu 12 lipca 2018 r. Uchwała Nr XLIII/197/2018 Rady Powiatu Gostynińskiego z dnia 15 czerwca 2018 roku w sprawie zaciągnięcia przez Powiat Gostyniński pożyczki długoterminowej na finansowanie planowanego deficytu budżetowego stawiana jest na Kolegium RIO w Warszawie.

Tematy:ziejkowaAgnieszka Korajczyk-SzyperskaTomasz Matuszewski

Sprawdź też: Stacja Kontroli Pojazdów GostyninKinezyterapia GostyninFryzjer Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Galerie zdjęć


Wypadek na Zazamczu. Policja poszukuje świadków zdarzenia
Wypadek na Zazamczu. Policja poszukuje świadków zdarzenia
Wypadek na Zazamczu. Policja poszukuje świadków zdarzenia

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij