Popularny: 1500 odsłonInformacje24 maja 2018, 15:29,

Obietnica zrealizowana. Przejście dla pieszych koło Kaufland już jest

Gotowe jest już przejście dla pieszych na ulicy Floriańskiej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Armii Krajowej.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Przejście w tym miejscu było potrzebne


Radna Rady Powiatu Gostynińskiego Agnieszka Korajczyk-Szyperska z Inicjatywy dla Gostynina po spotkaniu z mieszkańcami ulic Kilińskiego i Czapskiego pod koniec kwietnia zgłosiła wniosek o zmianę organizacji ruchu na ulicach Floriańska/Czapskiego w okolicach Kaufland.

W czwartek, 24 maja 2018 r. zakończyły się prace i przejście zostało namalowane na jezdni oraz ustawione zostały dwa znaki informujące o nim.


Napisz komentarz

Komentarze

Mieszkanka, 25 maja 2018
Dopiero powstały pasy a nie już. One tam powinny być od samego poczatku. Dobrze że do tej pory nie doszło tam do żadnego nieszczęścia.
Mieszkaniec, 24 maja 2018
A obniżenie krawężników dla osób niepełnosprawnych? Paski i znaki to nie wszystko, ciężko nazwać to przejściem dla pieszych.....
Popularny: 1900 odsłonInformacje24 maja 2018, 15:18,

Czy to przełom w sprawie eko-katastrofy przy Ziejkowej? We wrześniu ruszy proces

Starostwo Powiatowe w Gostyninie zamierza uruchomić środki własne w ramach wykonawsta zastępczego usunięcia odpadów składowanych przy ulicy Ziejkowej 5 w Gostyninie.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Trzeba działać zanim dojdzie do skażenia

Starosta Tomasz Matuszewski podczas obrad Rady Powiatu Gostynińskiego w czwartek, 24 maja 2018 r. odpowiedział na wniosek radnej Agnieszki Korajczyk-Szyperskiej, dotyczący podjęcia szybkich działań w sprawie usunięcia niebezpiecznego składowiska. Znany jest także termin rozpoczęcia procesu sądowego wobec oskarżonych.

Sprawa nabrała tempa po apelu, jaki wystosowała kierownik Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska Delegatury w Płocku Katarzyna Jasińska w czasie obrad Rady Powiatu Gostynińskiego 26 kwietnia 2018 r. Kierownik mówiła wówczas o konieczności pilnego podjęcia jak najszybszych niezbędnych działań przez władze powiatu i miasta w celu unieszkodliwienia odpadów na działce przy ulicy Ziejkowej 5. Apel ten ponowiła również radna Rady Powiatu Agnieszka Korajczyk-Szyperska z Inicjatywy dla Gostynina.

W poniedziałek, 21 maja w starostwie odbyło się posiedzenie Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, na którym podjęto między innymi temat odpadów przy Ziejkowej.

Dwa dni później na swoim portalu społecznościowym wystąpienie do Rady Miasta o zabezpieczenie środków finansowych celem usunięcia części odpadów zapowiedział burmistrz Paweł Kalinowski.

Odbyliśmy wizytę w Regionalnej Izbie Obrachunkowej.  – powiedział na wstępie obrad Rady Powiatu Gostynińskiego w czwartek, 24 maja starosta Tomasz Matuszewski.

Dodał, że wizyta miała na celu określenie, czy powiat ma możliwości finansowe na zaciągnięcie zobowiązań. Niestety – odpowiedź RIO była jednoznaczna – powiat takich zobowiązań nie może zaciągnąć.

Trzeba to posprzątać w ramach środków własnych. Jest szansa, że jakiś tam majątek do ściągnięcia jest, będziemy od odpowiedzialnych za ten proceder kwotę tę ściągać – podsumował starosta.

Rusza także proces sądowy wobec oskarżonych o proceder. Przypomnijmy, oskarżeni w sprawie to między innymi Krzysztof P., właściciel działki przy Ziejkowej, który ogłosił kandydowanie na stanowisko burmistrza Gostynina w najbliższych wyborach samorządowych. Sąd Okręgowy w Płocku wyznaczył termin rozprawy na wrzesień 2018 roku:

Zarzuty zostały przedstawione łącznie trzem osobom tj. właścicielowi firmy Eko-Lider Karolowi O., jej prokurentowi i właścicielowi działki przy Ziejkowej 5 na której są składowane odpady Krzysztofowi P. oraz Adrianowi W. (tylko jeden zarzut dot. składowania bez zezwolenia odpadów na własnej działce). Ostatni z podejrzanych nie jest związany ze spółką.

Natomiast wskazani wyżej dwaj podejrzani - działający wspólnie i w porozumieniu - mają zarzuty dotyczący nieodpowiedniego postępowania z odpadami i zanieczyszczenia środowiska, zarzuty dotyczące oszustw przy zakupie oleju napędowego, benzyny, materiałów budowlanych i smartfonów marki Apple oraz przywłaszczenia na szkodę firm leasingowych ciągnika siodłowego, wózków widłowych, naczep i samochodu Porsche Panamera. Na obecnym etapie śledztwa podejrzani przebywają już na wolności.

Prokurator uchylił areszty (trzymiesięczne – przyp. red.) w grudniu 2016 roku i zastosował środki zapobiegawcze nieizolacyjne w postaci dozorów policji i poręczeń majątkowych - informowała nasz portal w lutym 2017 roku Iwona Śmigielska-Kowalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Płocku.

W lutym 2016 roku przy ul. Ziejkowej do rowu melioracyjnego wyciekła nieznana substancja o kolorze mleczno-szarym. Z wyciekiem przez cały dzień walczyła straż pożarna. Przy ul. Ziejkowej składowane jest obecnie ok. 1300 ton odpadów o do końca nie znanej zawartości substancji, nie mniej wiadome jest, że są to odpady o kodzie z podgrupy 08 01 – odpady z produkcji, przygotowania, obrotu i stosowania oraz usuwania farb i lakierów. Koszt ich utylizacji szacuje się na około 1,5 miliona – 2 milionów złotych.


Napisz komentarz

Komentarze

Zwolennik, 25 maja 2018
Tylko nie wieszać tu psów na Patafilu. On jest specjalny sort, śpiewał i grał na cześć i chwałę PSLu i należy mu się jeszcze odszkodowanie za straty moralne. I nie tykać "Rodziny na swoim" czyli rzeczonego PSLu, który jest z kolei pokrzywdzony bandycką ordynacją wyborczą. Nie dość, że mają być przezroczyste urny, to jeszcze jakieś kamerki. I jak w takich warunkach wygrać wybory?
Znajomy, 25 maja 2018
Właścicielem odpadów jest nadal Firma Ekolider należąca wcześniej do Dominika L.pózniej sprzedana Karolowi O. Krzysztof Piotrowski jest właścicielem działki przy ul. Ziejkowej 5 ,którą wynajmuje firmie.Cichym wspólnikiem firmy i inwestorem był i jest Andrzej K .Decyzja na zbieranie odpadów bezpiecznych i niebezpiecznych była uzyskana od Starostwa w Gostyninie zgodnie z prawem.
toja, 24 maja 2018
przecież jest właśćciel wziął pieniądze niech to sprząta a dlaczego my podatnicy mamy ponosić koszty
Dodaj ogłoszenie