Popularny: 1600 odsłonInformacje2 kwietnia, 18:22,

Obywatelskie zatrzymanie kompletnie pijanego kierowcy

Obywatelskie zatrzymanie kompletnie pijanego kierowcy

Udostępnij 11
Był tak pijany, że miał problem z utrzymaniem równowagi

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 54-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego, który został ujęty przez obywatela. Taka postawa mieszkańca Gostynina godna jest naśladowania.W miniony wtorek dyżurny gostynińskiej komendy został poinformowany, że na trasie Gostynin–Szczawin Kościelny kierujący osobowym renault kilkakrotnie zjeżdżał na lewą stronę drogi przekraczając oś jezdni, następnie wracał na swój pas ruchu. Dyżurny niezwłocznie w ten rejon wysłał policjantów. Jednak zgłaszający widząc ogromne zagrożenie dla innych uczestników, a także mając podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu postanowili sami w bezpieczny sposób zatrzymać kierującego pojazdem.  Od ujętego mężczyzny był wyczuwalny alkoholu, miał trudności z utrzymaniem równowagi. W trakcie oczekiwania na przyjazd policji mężczyzna wraz z pasażerką pojazdu oddalił się z miejsca zdarzenia. Po szybkiej interwencji policji pijany mężczyzna został zatrzymany.

54-latek został poddany badaniu na stan trzeźwości, które wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyznę przewieziono do komendy, gdzie został zatrzymany w policyjnym areszcie.   Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy. Niebawem mężczyzna usłyszy zarzut. Zachowanie kierowcy oceni sąd.  

Obywatelska postawa mieszkańca  Gostynina zasługuje na pochwałę. Dzięki szybkiemu i stanowczemu działaniu nie doszło do zdarzenia, które mogłoby się zakończyć tragedią. Zgodnie z prawem każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

obatel, 3 kwietnia
Jak znam życie . Wszyscy będą znali nazwisko - I ZOSTANIE KAPUSIEM . to taki nasz zwyczaj .
Dodaj ogłoszenie