Popularny: 3500 odsłonInformacje1 kwietnia, 17:26,

Uszyli maseczki dla szpitala w Gorzewie

Uszyli maseczki dla szpitala w Gorzewie [VIDEO]

Udostępnij 393
"Jestem poruszona, ponieważ szyją wszyscy. To jest piękne, że nie liczy się opcja polityczna, wiek, zawód" - mówi Katarzyna Bryłka organizatorka akcji

Do szpitala ARION Med w Gorzewie trafiło dzisiaj 2600 maseczek uszytych w ramach lokalnej akcji. Jej organizatorka, Katarzyna Bryłka jest poruszona odzewem z jakim spotkała się inicjatywa.Aktualizacja (1 kwietnia, godzina 23:45).- Już po po publikacji artykułu do szpitala w Gorzewie została wysłana kolejna partia maseczek - poinformowała portal Katarzyna Bryłka. Łącznie do placówki medycznej trafiło dzisiaj 3260 maseczek.

W związku z panującą pandemią koronawirusa oraz ograniczoną dostępnością podstawowych środków ochrony dla pracowników służb medycznych, Radna Rady Miejskiej  w ubiegłym tygodniu przekazała swoją dietę na zakup oraz szycie maseczek. Akcję wsparł finansowo Przewodniczący Rady Gminy Gostynin Kamil Balcerzak, który również przeznaczył na ten cel swoją dietę.

"Łącznie przy szyciu maseczek pomogło do tej pory blisko 150 osób, niektórzy wpłacali pieniądze, inni szyli, jeszcze inni dowozili potrzebne materiały" - poinformowała portal Katarzyna Bryłka. "Jestem poruszona, ponieważ szyją wszyscy. To jest piękne, że nie liczy się opcja polityczna, wiek, zawód" - podkreśliła organizatorka.

Jak dodała, maseczki będą szyte w dalszym ciągu i wszystkie zostaną przekazane do szpitala w Gorzewie. "Mamy jeszcze 5 belek bawełny po 50 metrów, a dzisiaj jeszcze anonimowy sponsor przekazał 50 metrów gumki".

"Kochani, Dziękuje Wam wszystkim za pomoc w Akcji " Szyjemy maseczki" dla Szpitala Arion Med Sp. Z o.o. Gorzewo Kruk. Dziś o godzinie 18:00 lub 21:30 oglądajcie TVP 3 - Kurier Mazowiecki z relacji przekazania maseczek. DZIĘKI" - zachęca na swoim profilu Społecznościowym Katarzyna Bryłka.

autor/źródło: ralf / video: Adam Wróbel

Napisz komentarz

Komentarze

maseczki, 7 kwietnia
Czy ci, dla których te maseczki były przeznaczone, otrzymali je? Pacjenci, salowe, pielęgniarki/pielęgniarze... Czy poza informacjami medialnymi o przekazaniu, coś więcej się w tej sprawie ruszyło?
Ewa, 6 kwietnia
Do Anna M. Pani Anno,życzę zdrowia! Pozdrawiam z frontu!P.S. A Pani widziała ,jak ja kupuję w sklepie rzeczy,które wcześniej ktoś przymierzał? i co z nimi robię?Bezinteresownie Panią pozdrawiam.
AnnaM, 3 kwietnia
Do Ewa: a jak Pani kupuje ubrania w sklepie których wczesniej też ktoś dotykał , przymierzał to Pani pasuje? Co Pani wtedy robi? Odp. Kupuje , pierze i ubiera , z maseczkami też można tak zrobić wiec w czym problem? Lepiej coś robić niż siedzieć bezczynnie , Super inicjatywa , dobrze że są jeszcze ludzie którzy bezinteresownie myślą o innych , Brawo i jeszcze raz brawo.
Dodaj ogłoszenie