Popularny: 1000 odsłonInformacje25 marca, 03:10,

Od dziś nauczanie zdalne

Od dziś nauczanie zdalne

Udostępnij 10
Czym jest nauczanie zdalne?

Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło od dzisiaj, tj. środy 25 marca obowiązek nauki zdalnej.Zgodnie z nowymi przepisami, nauka prowadzona na odległość może być realizowana z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez nauczyciela, w szczególności tych rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (zwłaszcza platforma edukacyjna www.epodreczniki.pl), Centralnej i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnej, a także emitowanych w pasmach edukacyjnych programów Telewizji Publicznej i Polskiego Radia.

W przypadku przedszkoli i uczniów klas I-III szkoły podstawowej nauczyciel ma obowiązek poinformowania rodziców o dostępnych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.

Ogłoszone w piątek 20 marca nowe przepisy, które będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r., określą zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzą możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów.

Czym jest nauczanie zdalne? To, mówiąc w skrócie, prowadzenie lekcji, kursów czy szkoleń poprzez internet. Uczniowie i nauczyciel łączą się z siecią na zamkniętej konferencji i tam odbywa się lekcja. Przy pomocy logowania czy widoczności na kamerze internetowej sprawdza się także obecność uczniów.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Komentarze

GośćW, 25 marca
Wspaniale pomyśleli aby usprawiedliwić darowiznę na rzecz tvp... NIE MAM I NIE ZAMIERZAM POSIADAĆ TVP Ludzie zrzeszaja sie aby dofinansować slużbę zdrowia... a przesunąć w budzecie kwote z tvp na nfz... ????
Dodaj ogłoszenie