Popularny: 3600 odsłonInformacje16 marca, 13:52,

Powiat Gostyniński nadal wolny od koronawirusa

Powiat Gostyniński nadal wolny od koronawirusa

Udostępnij 208
W Gostyninie, jak i w całym powiecie nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Wzrosła liczba objętych kwarantanną

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyninie z dnia 16.03.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu gostynińskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 16.03.2020 r.:

  • liczba osób objętych aktualnie nadzorem epidemiologicznym32

  • liczba osób objętych aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego: 6

  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 0

  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 0

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 14.00.

Przypominamy, że wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia oraz na oficjalnej stronie rządowej:

http://www.gis.gov.pl

http://www.gov.pl/web/zdrowie

- https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa: 0 800 190 590.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych.

autor/źródło: ralf / Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gostyninie

Napisz komentarz

Komentarze

ad123, 22 marca
Nie tylko dane do szkół, czy odprowadzenie do domu. Przecież wychodzą za zgoda rodziców. Powinno się rodziców ukarać finansowo, a pieniądze przeznaczyć na dofinansowanie szpitali.
123, 18 marca
Policja powinna zacząć spisywać grupki młodzieży i podawać takie dane szkołom żeby potem obniżyć delikwentowi ocenę z zachowania. Jakby tak raz i drugi doprowadzić takiego z obstawą mundurowych rodzicom o domu to może przestaliby narażać innych.
Ki2, 17 marca
Uwaga: Młodzież, zaczyna już wychodzić na dwór w grupkach. Nie pozwólcie im.
Dodaj ogłoszenie