Popularny: 3400 odsłonInformacje25 lutego 2019, 08:01,

Ogromne podwyżki za odbiór odpadów w Gostyninie. Rada Miasta ma przyjąć nowe stawki

Ogromne podwyżki za odbiór odpadów w Gostyninie. Rada Miasta ma przyjąć nowe stawki

Udostępnij 76
Jak ustalił nieoficjalnie nasz portal, gostyninian czeka podwyżka z 7 zł do 11 zł za śmieci segregowane a za niesegregowane z 10 zł do 21 zł

W czwartek, 28 lutego 2019 r. radni Rady Miasta Gostynina podejmą uchwałę w sprawie dokonania wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i ustalenia stawki tej opłaty.



Już od 1 stycznia 2019 roku wprowadzone zostały zmiany w kosztach składowania śmieci. Nakładane będą one na firmy zajmujące się wywozem śmieci a te wymusiły podwyższenie stawek zmian cennika dla gmin.

Odpady z Gostynina wywozi SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna Spółka z o.o. Gmina Miasta Gostynina 25.05.2018 roku podpisała z firmą umowę na okres 3 lat. Za śmieci segregowane mieszkańcy Gostynina płacą 7 zł za osobę miesięcznie oraz za odpady niesegregowane 10 zł. Są to obecnie obowiązujące kwoty za każdą osobę zamieszkującą pod danym adresem.

Jak ustalił nieoficjalnie nasz portal, gostyninian czeka podwyżka z 7 zł do 11 zł za śmieci segregowane a za niesegregowane z 10 zł do 21 zł. To odpowiednio 57 i 110 % więcej. Taką uchwałę ma podjąć w czwartek Rada Miasta i będzie to ósmy punkt obrad.

Zmiana przepisów dotyczących gospodarowania odpadami, przede wszystkim nowy system ich segregowania, od miesięcy, który wszedł w życie od 1 stycznia, oznacza, o czym informowano od miesięcy, wzrost kosztów, które muszą pokrywać mieszkańcy gmin.

autor/źródło: ralf / foto: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

Aramis, 25 lutego 2019
Podwyżki są duże, bo IdG nie podnosiło opłat przez 7 lat i miasto dokłada ponad milion do wywozu śmieci, poza tym wszyscy wokół podwyższyli i to znacznie więcej np 14 zł i 28 w gminie, niestety gospodarka odpadami jest coraz droższa w Polsce i Europie i zużywając różne dobra musimy płacić za śmieci
Takiś, 25 lutego 2019
Narzeka się nie znamy rzeczywistości. U mnie trzeba zapłacić 16 zł za segregowane a za niesegregowane dwa razy więcej i ludzie przyjęli to ze spokojem.
Marzyciel, 25 lutego 2019
Brawo pis. Mam nadzieje ze to partia, ktora niedlugo zniknie z polityki
Dodaj ogłoszenie