Popularny: 600 odsłonInformacje19 sierpnia 2018, 11:33,

Ożarowianka za mocna dla Mazura

Ożarowianka za mocna dla Mazura

W 3 kolejce IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej Mazur Gostynin przegrał na własnym boisku z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki 0:2.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Po 3 kolejkach Mazur nie ma na swoim koncie zwycięstwa


Po dobrymi meczami z MKS Ciechanów i Pogonią II Siedlce niestety, podopieczni trenera zagrali najsłabsze zawody w tym sezonie.

Goście szybko, bo już w 8 minucie za sprawą Jakuba Pastusiaka objęli prowadzenie. W 33 minucie mogli podwyższyć, jednak nie wykorzystali rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką jednego z obrońców Mazura. Do piłki podszedł Paweł Jabłoński, jednak bramkarz Mazura Klaudiusz Kurek wyczuł intencje strzelca i obronił zarówno strzał jak z jedenastu metrów i dobitkę.

Po przerwie na 2:0 po akcji lewą stroną boiska i strzale z kilkunastu metrów wynik meczu podwyższył Paweł Jabłoński.

Niestety ataki Mazura nie zdołały poważniej zagrozić bramce Ożarowa. Na zadebiutował za to kolejny zawodnik – 18-letni Michał Patora.

Pierwsze zwycięstwo – 3:0 z MKS Ciechanów - odniósł beniaminek Kasztelan Sierpc.

Kolejne spotkanie Mazura to pojedynek w 1/8 Finału Pucharu Polski na szczeblu Płockiego OZPN, w środę 22 sierpnia 2018 r. o g. 17:00 Mazur zagra w Goleszynie z Orłem (Liga Okręgowa).

Mazur Gostynin – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 0:2

Bramki: 8' Jakub Pastusiak, 56' Paweł Jabłoński

Mazur: Klaudiusz Kurek – Bartłomiej Błachnio (57' Michał Patora), Damian Skumórski (83' Michał Jędrzejczak), Arkadiusz Majchrzak, Piotr Dutkiewicz – Bartosz Wiśniewski (83' Michał Matecki), Damian Surmak, Bartłomiej Dębicki, Eryk Przybylski (74' Rafał Wilamowski) – Bartosz Komorowski, Jakub Kustra (71' Mateusz Ostrowski); trener: Artur Kapela

Ożarów: Michał Kłusek – Michael Chojnicki (79' Łukasz Grzybowski), Stefan Trawiński (90+2' Jan Kącki), Łukasz Jarnicki (89' Bartosz Rudnik), Artur Dębiec, Krzysztof Pikus, Paweł Jabłoński (67' Tomasz Żebrowski), Rafał Kalbarczyk, Bartosz Kwiatkowski (80' Dawid Skrzycki), Jakub Pastusiak (74' Łukasz Jasiński), Bartosz Piec; trener: Maciej Soroka, kierownik drużyny: Marek Ignaciuk

Żółte kartki: Dutkiewicz, Surmak, Patora, Błachnio – Chojnicki, Żebrowski

 

 


Napisz komentarz

Popularny: 700 odsłonInformacje18 sierpnia 2018, 00:40,

Podsumowanie tygodnia: znalezisko w Bierzewicach, rocznica „Cudu nad Wisłą” oraz felieton

Podsumowanie tygodnia: znalezisko w Bierzewicach, rocznica „Cudu nad Wisłą” oraz felieton

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Przegląd najciekawszych wydarzeń w dniach od 10 do 17 sierpnia 2018 r.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Co się działo w tym tygodniu?

Jeden z czytelników portalu poinformował nas o ciekawym znalezisku, którego dokonał w Bierzewicach w Gminie Gostynin. Ceramiczne fragmenty garnków znaleziono pod kamieniem w lesie i stanowią ciekawe znalezisko archeologiczne. Był to temat tygodnia, który wśród naszych czytelników zanotował najwięcej odsłon.

Odnalezione zostały liczne kawałki ceramik, które zalegały po obrzeżach ogromnego kamienia i pod nim, na głębokości około 20 cm, co może wskazywać na ewentualne miejsce pochówku, w miejscu odkrycia.

- Kamień ten znajdujący się w lesie, już wcześniej widziałem ale nie wzbudził we mnie tak dużego zainteresowana. Dopiero wnuczek zainteresował się historią tego kamienia i poprosił mnie abyśmy go podkopali. Dokonując podkopu kamienia i odkładając ukopaną ziemie, zauważyliśmy w niej liczne kawałki ceramiki, które wzięliśmy i zabezpieczyliśmy – informuje naszą redakcję Pan Adam.
Odkrycia dokonano pod koniec kwietnia i zostało zgłoszone do Urzędu Gminy Gostynin, do Wojewódzkiego Mazowieckiego Konserwatora Zabytków Delegatura w Płocku oraz poinformowano lokalne media.

Dzień 15 sierpnia to święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej zwanej "Cudem nad Wisłą". W tym roku przypadła 98. rocznica tego wydarzenia. Był to drugi temat tygodnia, który zainteresował najbardziej czytelników.
Tradycyjnie gostynińskie obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej odprawionej w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Gostyninie.
Po eucharystii przedstawiciele władz samorządowych, kombatanci, poczty sztandarowe, mieszkańcy Gostynina na czele z Miejską Orkiestrą Dętą i mażoretkami przemaszerowali ulica miasta od pomnika Ojca Świętego Jana Pawła II, ulicą Floriańską do tablicy upamiętniającej Polaków rozstrzelanych przez hitlerowców, do pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie delegacje złożyły kwiaty i wiązanki.

Trzeci artykuł w mijającym tygodniu, który zanotował najwięcej odsłon, to felieton gostynińskiego nauczyciela Mateusza Lewandowskiego pod tytułem „warto inwestować w gostynińską młodzież”.

- Stypendium pełni rolę wsparcia finansowego dla zdolnych uczniów, ale jest też formą nagrody za wysiłek włożony w naukę i aktywność sportową, czy artystyczną przez cały rok szkolny.
Mamy w Gostyninie uruchomiony system stypendiów, z którego co roku korzysta gostynińska młodzież.
System ten w Gostyninie został uruchomiony w 2015 roku na wniosek radnych Inicjatywy dla Gostynina (tj. Miejski Program wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży będących mieszkańcami Miasta Gostynina) i jest finansowany ze środków budżetowych Miasta Gostynina.

- Jako nauczyciel bardzo chwalę i popieram tego typu oraz wszystkie inne formy pomocy materialnej i nagrody dla zdolnych, aktywnych uczniów, osiągających wysokie wyniki w którejś z wyżej wymienionych kategorii. Jestem za kontynuacją system stypendialnego w następnych latach a póki co przypominam, że jeszcze do końca sierpnia można składać wnioski w tej sprawie – uważa Mateusz Lewandowski.
- Młodzi ludzie i nauka to nasza przyszłość i w to należy inwestować – pisze na naszym Fan Page'u Pani Irena.
- Warto to nasza przyszłość – dodaje Pani Teresa.

Z informacji sportowych w minionym tygodniu wspomnieć trzeba trzy artykuły. Pierwszy to rozpoczęcie remontu boiska sportowego przy gostynińskim Liceum Ogólnokształcącym.
Zakres prac obejmuje między innymi oczyszczenie istniejącego podłoża asfaltowego wraz z wycięciem i uzupełnieniem pęknięć poprzecznych i podłużnych płyty asfaltowej podbudową elastyczną typu ET, montaż ogrodzenia od strony północnej i południowej boiska tzw. piłkochwytów, tarasowanie i malowanie linii boisk: do piłki ręcznej, do tenisa, dwóch boisk do koszykówki i dwóch boisk do siatkówki oraz zakup i montaż ławek zewnętrznych betonowo - drewnianych w ilości 8 sztuk.
Po remoncie obiekt będzie dostępny także dla osób niepełnosprawnych. Według planów ukończenie prac powinno nastąpić do końca wakacji.

Drugi artykuł to sprawozdanie z rozgrywanych w weekend 11-12 sierpnia 2018 r. meczów I rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.
W 1 rundzie wystąpiły drużyny z Powiatu Gostynińskiego: Błyskawica Lucień z Ligi Okręgowej oraz Zorza Szczawin z A-klasy i Lwówianka Lwówek z B-Klasy. Awans uzyskała tylko Zorza Szczawin, która niespodziewanie wygrała z wyżej notowaną Unią Czermno z Ligi Okręgowej w rzutach karnych 4:2 (1:1 w regulaminowym czasie gry). Zorza w następnej rudzie zmierzy się z Pogonią Słupia z Ligi Okręgowej.
Natomiast Błyskawica Lucień z kilkoma nowymi zawodnikami w składzie przegrała z Orłem Goleszyn 1:4. Przegrała także Lwówianka, 0:3 z Błękitnymi Gąbin.
Piłkarze Błyskawicy w niedzielę, 19 sierpnia zainaugurują rozrywki Ligi Okręgowej.

Trzeci artykuł to start IV Ligi Mazowieckiej, w której Mazur Gostynin zremisował w 1 kolejce z MKS Ciechanów 1:1. Trenerski debiut Artura Kapeli oraz jako asystenta Pawła Kowalskiego napawa optymizmem. W porównaniu z poprzednią rundą widać już poprawę stylu gry od pierwszego meczu. W podstawowym składzie na pierwszy mecz trener Artur Kapela dokooptował dwóch zawodników, debiutujących w barwach Mazura – bramkarza Klaudiusza Kurka i obrońcę Bartłomieja Błachnio
Mazur przegrywał 0:1, jednak do końca walczył o korzystniejszy wynik i po bramce Bartosza Komorowskiego w 79 minucie mecz zakończył się podziałem punktów.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie