Artykuł partnerski2 września, 18:32

Palety EPAL niezbędne dla logistyki i magazynowania

Palety EPAL niezbędne dla logistyki i magazynowania

Palety EPAL mają specjalną konstrukcję

Mając firmę, w której dochodzi do transportu i magazynowania różnego rodzaju ładunków, warto pomyśleć o zainwestowaniu w palety EPAL. Są to drewniane nośniki o bardzo dużej wytrzymałości, dzięki którym można zaoszczędzić mnóstwo miejsca i łatwiej dokonywać dostaw. Za sprawą ujednoliconych wymiarów i lekkiej, ale solidnej konstrukcji, zapewniają one sprawne przewożenie i składowanie różnego rodzaju asortymentu. Jakie mają parametry techniczne oraz jak poznać, że nośnik jest oryginalny?


Rozmiar idealny dla optymalnego wykorzystania przestrzeni magazynowej

Palety EPAL mają specjalną konstrukcję, ściśle określoną europejskimi normami. To sprawia, że każdy taki nośnik zawsze musi składać się z tych samych elementów i mieć dokładnie taki sam rozmiar. Na jedną taką paletę składa się 11 desek oraz 9 wsporników. Mówiąc dokładniej, są to: dolne i dwie górne deski o wymiarach 1200 x 100 x 22 mm, dwie deski środkowe – górna i dolna, dwie deski pośrednie oraz trzy grube poprzeczne belki, które mają za zadanie je wspierać. Są one utrzymywane na miejscu za pomocą wsporników. Ich rolę pełni sześć klocków o wymiarach 145 x 100 x 78 mm oraz trzy o wymiarach 145 x 145 x 78 mm.

Taka wielkość palet EPAL sprzyja ich optymalnemu rozmieszczaniu na przestrzeni magazynowej. By mieć pewność, co do ich oryginalności, zawsze należy się upewnić, czy nośnik posiada właściwe oznaczenie. Mowa tutaj o symbolu EPAL, który musi wiedzieć na drewnie w dwóch miejscach - na prawym i lewym wsporniku.

Ponieważ każda taka paleta jest taka sama, bez najmniejszego problemu można układać je blisko siebie, a także jedna na drugiej. To pozwala na maksymalne wykorzystanie wolnego miejsca i przyśpieszenie rozładunku towaru. Świetnie sprawdzają się one nawet w magazynach wysokiego składowania.

Znając dokładny wymiar palet, a także wielkość wolnej przestrzeni magazynowej, przy okazji można wcześniej zaplanować dokładne rozmieszczenie ładunków. Najlepiej zrobić to w taki sposób, aby później wygodniej było go znaleźć i przetransportować bez potrzeby przestawiania innych nośników.

Co jeszcze wyróżnia palety EPAL?

Ogromnym plusem palet EPAL jest to, że mają one zawsze taki sam rozstaw dolnych elementów. Poza tym, są one ułożone od siebie w takiej odległości, aby umożliwiały swobodne przewożenie ładunków za pomocą wózka widłowego lub tak zwanego ręcznego paleciaka.

Warto wspomnieć także o ich parametrach technicznych. Mają one bardzo dużą wytrzymałość i to zarówno w miejscu, jak i ruchu. Ich ładowność statyczna wynosi nawet do 4000 kilogramów. Nic więc dziwnego, że są one chętnie wykorzystywane m.in., w składach budowlanych. Nośność dynamiczna palet EPAL wynosi natomiast 1500 kilogramów. Biorąc pod uwagę, że wytrzymałość w ruchu nośników jednorazowych często nie przekracza nawet 500 kilogramów, trzeba przyznać, że również jest ona imponująco wysoka.

Sprawdź pełną ofertę palet drewnianych na PolskieOpakowania.com - dystrybutor palet drewnianych

autor/źródło: Artykuł partnerski

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie