Popularny: 1100 odsłonInformacje23 maja, 15:27,

Parafia w Suserzu ze wsparciem Mazowsza. Świątynia otrzyma 60 tysięcy zł dotacji

Parafia w Suserzu ze wsparciem Mazowsza. Świątynia otrzyma 60 tysięcy zł dotacji

Dziś decyzję w tej sprawie podjęli radni województwa mazowieckiego

Remont Spichlerza w Radzanowie, konserwacja budynku Muzeum Diecezjalnego w Płocku czy wieży wraz z elewacją zachodnią kościoła w Nowym Duninowie – to tylko kilka z 21 zabytków z subregionu płockiego, które otrzymały wsparcie sejmiku województwa w ramach programu „Mazowsze dla zabytków”. Dziś decyzję w tej sprawie podjęli radni województwa mazowieckiego. Na niezbędne remonty, naprawy i modernizacje władze regionu przeznaczą w sumie 13,8 mln zł, z czego ponad 1,5 mln zł trafi do subregionu płockiego.Po raz kolejny nabór w ramach programu „Mazowsze dla zabytków” cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Jak zauważa marszałek Adam Struzik, jak co roku liczba złożonych projektów przekracza zarezerwowaną na ten cel kwotę wsparcia. – W tym roku zgłoszonych zostało aż 255 wniosków na niebagatelną kwotę 51 mln zł. Można więc śmiało powiedzieć, że ta edycja jest pod tym względem rekordowa. To najlepiej pokazuje jak wielkie są potrzeby w tym zakresie.

W powiecie gostynińskim 60 000,00 zł dotacji na renowację stolarki drzwiowej i okiennej w kościele otrzyma Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Suserzu.

Przy ocenie wniosków pod uwagę brane były: konieczność przeprowadzenia prac lub robót wynikająca ze stanu zachowania zabytku, kwalifikowalność kosztówznaczenie zabytku dla mieszkańców, w tym rola zabytku w kształtowaniu przestrzeni publicznej oraz jego dostępność dla społeczności lokalnej i turystów. Wsparcie otrzymały wszystkie wnioski, które uzyskały min. 44 punkty.

Jak zauważa wicemarszałek Wiesław Raboszuk, co roku stajemy przed bardzo trudnym wyborem. – Z uwagi na ogromne zainteresowanie i bardzo dużą liczę dobrych projektów spełniających wymogi konkursu podjęliśmy decyzję o obniżeniu kwoty wsparcia. Dzięki niej pomoc finansowa trafi do większej liczby beneficjentów i pomoże w remoncie wielu pięknych i cennych zabytków.

autor/źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie