Informacje14 września 2018, 13:08,

Pierwsze malarskie szlify. Planer w Sannikach

Późnoletnia roślinność sannickiego parku i wdzięcznie podświetlone słońcem pałacowe mury dały wenę grupie malarzy, goszczących w zespole Pałacowo-Parkowym w Sannikach.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Z obecności malarzy skorzystali uczniowie pobliskich szkól, przedszkoli, a także seniorzy


To był II Plener Malarski „Sannickie inspiracje”, zorganizowany przez Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „SIERPECKIE PARTNERSTWO”.

Dom Pracy Twórczej, znajdujący się na piętrze pałacu, to również miejsce, sprzyjające artystom. Jak sama nazwa sugeruje, pracuje się tu doskonale, a jednocześnie wypoczywa bez zakłóceń. Dziesięcioro artystów z różnych miejsc Polski przez tydzień malowało sannickie krajobrazy.

Z obecności malarzy skorzystali uczniowie pobliskich szkól, przedszkoli, a także seniorzy. Pod czujnym okiem fachowców od farb i pasteli powstały dzieła, które znajdą poczesne miejsce na wystawie poplenerowej wśród profesjonalnych obrazów. To były lekcje zupełnie inne, niż szkolne, a każdy z młodych malarzy starał się jak najlepiej wykonać swoją pracę.

 


Napisz komentarz

Informacje14 września 2018, 11:53,

Występ Chóru im. Stanisława Moniuszki ze Żnina w MCK

W czwartkowe popołudnie (13 września br.) Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie gościło Chór im. Stanisława Moniuszki ze Żnina pod batutą Beaty Różańskiej. Była to już druga wizyta żnińskiego chóru w naszym mieście.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Koncert był uwieńczeniem dwuletniej współpracy kulturalnej miast Żnin- Gostynin

Artyści przygotowali nie tylko koncert, ale także cały program słowno-muzyczny utrzymany w radosnej tonacji.Koncert był uwieńczeniem dwuletniej współpracy kulturalnej miast Żnin- Gostynin.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie