Popularny: ponad 10000 odsłonInformacje22 listopada 2018, 18:07,

PiS nie będzie rządził w Powiecie Gostynińskim. Starostą został Arkadiusz Boruszewski


Udostępnij 127
Na pierwszym posiedzeniu nowej kadencji wybrano nowe władze

W czwartek, 22 listopada 2018 r. w sali obrad Starostwa Powiatowego odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Powiatu Gostynińskiego VI kadencji. Dziesięcioosobowa koalicja radnych bierze na swoje barki los Powiatu Gostynińskiego na następne 5 lat. W jej skład wchodzą radni z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Inicjatywy dla Gostynina i Siemowita IV. W opozycji pozostanie Prawo i Sprawiedliwość.Sesję otworzył radny senior Wiesław Milczarski (68 lat) z Prawa i Sprawiedliwości, który do czasu wybrania przewodniczącego prowadził obrady.

Średnia wieku obecnej rady to 52 lata.

W Radzie Powiatu zasiada 3 radnych przed 40 rokiem życia: Michał Bartosiak, Roman Augustyniak i Paweł Pilichowicz. Z 17 radnych, którzy przez najbliższe pięć lat będą decydować o losach Powiatu Gostynińskiego, jest 6 kobiet. To o 1 radną mniej, aniżeli w poprzedniej kadencji.

Na pierwszym posiedzeniu nowej kadencji wybrano nowe władze. Przewodniczącą Rady Powiatu Gostynińskiego pozostanie Katarzyna Osowicz-Szewczyk z PSL. Wiceprzewodniczącym Rady został wybrany Michał Bartosiak z Inicjatywy dla Gostynina.

Starostą Gostynińskim wybrany został 52-letni Arkadiusz Boruszewski z PSL, pochodzący z Gminy Szczawin Kościelny. Poparcie udzielone nowemu Staroście to 10 głosów za i 7 za kandydaturą Pawła Pilichowicza z PiS. Wicestarostą Gostynińskim wybrana została Maria Bożena Wróblewska z poparciem 10 głosów za 6 przeciw i 1 wstrzymującym się.

W skład Zarządu Powiatu wejdą także Teresa Russek (Siemowit IV) i Wiesław Wojtalewicz (PSL) oraz Roman Augustyniak (Inicjatywa dla Gostynina).

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Piotr Mrówka / foto: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

Marianna ( HANIA ) Kozimińska, 22 lutego 2019
Oczekuję konkretnych działań , a nie kolejnych obietnic! GRATULACJE! , no i powodzenia .
marazm, 29 listopada 2018
Kiedyś wierzyłem, że mój głos coś znaczy. Teraz wiem, że po prostu pewne pokolenie musi wymrzeć, żeby się coś zmieniło...
Neo, 25 listopada 2018
Jak na PSL przystało rozwalą do reszty Nasz Powiat

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie