Popularny: 1100 odsłon Informacje 15 marca, 11:57,

Podsumowanie działań Pasy

Wczoraj (14.03.) gostynińscy policjanci prowadzili działania "Pasy". Funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 4
Ile osób złamało przepisy?


Korzystanie podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa jest kluczowym sposobem na zwiększenie swoich szans na przeżycie podczas wypadku drogowego. Dlatego gostynińscy policjanci przeprowadzili działania, w zakresie których nadzorowali i egzekwowali przepisy nakazujące zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

W trakcie prowadzonej akcji mundurowi ujawnili 13 kierujących i 1 pasażera, którzy nie zastosowali się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.

Przypominamy, że korzystanie z pasów bezpieczeństwa znacząco zwiększa nasze szanse na uniknięcie poważnych obrażeń w przypadku zdarzenia drogowego. Ponadto za niestosowanie się kierowcy do obowiązku ich zapinania pasów grozi mandat w wysokości 100 złotych i 2 punktów karnych.

W przypadku pasażera jest to grzywna w wysokości 100 złotych, jednak dodatkowo kierowca ponosi odpowiedzialność za kierowanie pojazdem, gdzie pasażerowie nie korzystają z zapiętych pasów – wówczas wysokość mandatu się nie zmienia, ale doliczane są aż 4 punkty karne.

Tematy: pasy

Napisz komentarz

Popularny: 1900 odsłon Informacje 15 marca, 08:16,

Rząd zapowiada zmiany w ustawie dotyczącej ośrodka na Zalesiu, RPO zapowiada wizytę w Gostyninie

27 lutego 2019 r. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar wystąpił do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie przy ulicy Zalesie. Jeszcze w marcu ma przyjechać do Gostynina i spotkać się z pacjentami i personelem.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 13
Pod koniec marca planuje odwiedzić KOZZD w Gostyninie i spotkać się zarówno z personelem, jak i jego pacjentami

Adam Bodnar wskazał, że nie można już nie dostrzegać, iż musi nastąpić gruntowna nowelizacja ustawy, przy jednoczesnym przeanalizowaniu filozofii Ośrodka. Przy jego 65 pacjentach jest oczywiste, że system będzie wchłaniał kolejne osoby, wobec znikomej szansy na opuszczenie przez nie KOZZD. Otwarcie nowych budynków Ośrodka, także w innych częściach Polski, jest nieuniknione.

- W kontekście wagi zgłaszanych przeze mnie postulatów informacja ta jest dalece niesatysfakcjonująca – napisał teraz Adam Bodnar do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Zwracał się bowiem do niego o inicjatywę prawodawczą w celu usunięcia uchybień w aktach wykonawczych, w tym rozporządzenia w sprawie wskazania zakładu psychiatrycznego wykonującego obserwację orzeczoną przez sąd. RPO nie dostał też odpowiedzi ministra na pytanie, czy resort rozważa utworzenie kolejnych ośrodków na wzór Gostynina - czytamy na stronie internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

Jednocześnie rzecznik poinformował ministra, że pod koniec marca planuje odwiedzić KOZZD w Gostyninie i spotkać się zarówno z personelem, jak i jego pacjentami.

Więcej na temat na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich: Rząd zapowiada zmiany w ustawie dotyczącej Ośrodka w Gostyninie. Szczegółów brak


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie