Popularny: 800 odsłon Informacje 13 marca, 12:27,

Zapnij pasy, jutro policyjne kontrole

Już jutro, w czwartek mazowieccy policjanci będą prowadzić wzmożone działania ,,Pasy” ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Celem działań jest egzekwowanie od kierujących i pasażerów korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz stosowanie urządzeń do przewozu dzieci.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 15
Zapięte pasy bezpieczeństwa potrafią uratować nas od kalectwa, a nawet śmierci


Prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa potrafią uratować nas od kalectwa, a nawet śmierci. Niezapięte lub zapięte nieprawidłowo niejednokrotnie są przyczyną wysokiej śmiertelności i urazów u ofiar wypadków drogowych. Wiele z zaistniałych zdarzeń drogowych mogłoby się zakończyć tylko zniszczeniami pojazdów, a nie urazami kierujących, czy też pasażerów.

Jednak mimo apeli w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy nie przestrzegają, a wręcz lekceważą obowiązek jakim jest jazda w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Dlatego 14 marca mazowieccy policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego przez cały dzień będą prowadzili wzmożone działania skierowane właśnie na kontrolę obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, a także przewożenia dzieci zgodnie z obowiązującymi przepisami.


Napisz komentarz

Popularny: 500 odsłon Informacje 13 marca, 11:48,

Akcja Katolickiej Diecezji Płockiej wyraża sprzeciw Deklaracji LGBT+

Akcja Katolickiej Diecezji Płockiej na swojej stronie internetowej wydała oświadczenie w sprawie "Deklaracji LGBT+" podpisanej w lutym przez Prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowskiego. Zdaniem AKDP deklaracja jest sprzeczna z konstytucyjnym prawem rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 6
Zdaniem AKDP deklaracja jest sprzeczna z konstytucyjnym prawem rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Zgadzacie się z tą opinią?

Poniżej pełna treść oświadczenia:

Oświadczenie Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej w sprawie "Deklaracji LGBT+"

Katolicy świeccy, członkowie Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej, wyrażają swoje najwyższe zaniepokojenie podpisaną przez Prezydenta Warszawy, pana Rafała Trzaskowskiego 18 lutego br. "Deklaracją LGBT+".

Stojąc na gruncie moralnego i społecznego nauczania Kościoła, wyrażonego między innymi w Katechiźmie Kościoła Katolickiego i encyklikach papieskich, żadną miarą nie możemy   zaakceptować wielu obecnych w ideologii LGBT, a wyraźnie sprzecznych z chrześcijańską antropologia, działań i postulatów związanych z promocją zawartej tam wizji ludzkiej płciowości, rodziny i jej roli w społeczeństwie, małżeństwa oraz tzw. „praw reprodukcyjnych”.

Naszą obawę i niepokój wzbudza fakt iż warszawska "Deklaracja LGBT+" wprowadza do szeroko pojętej edukacji i szkolnictwa , standardy i wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), które stoją u podstaw zaprezentowanej tam „edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole”, jednocześnie marginalizując w tym temacie rolę rodziców. Wydaje się więc, że w tym punkcie "Deklaracja" jest sprzeczna z konstytucyjnym prawem rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami oraz z obowiązującym prawem oświatowym.

Członkowie Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej zdecydowanie popierają wszelkie działania prowadzące do tego, aby to właśnie rodzice mieli decydujący wpływ na kształtowanie swoich dzieci i przekazywane im w placówkach oświatowych wzorce moralne.

Domagamy się, by mądre wychowanie seksualne, mające swój początek w rodzinie, kontynuowane było w szkole, zgodnie z poszanowaniem wartości wyznawanymi przez rodziców, którzy chcą je przekazać swoim dzieciom.

Prezes, Zarząd i Asystent Kościelny
Akcji Katolickiej Diecezji Płockie


Napisz komentarz

Komentarze

Julka, 16 marca
Jakoś ta akcja katolicka milczy o pedofilii w kościele, to morale im się pewnie podoba
Homo sapiens, 13 marca
Wydaje się
2016, 13 marca
Nie pasuje tym nienarobionym bykom ,że dziecko nie da się dotknąć i że nie da sobie wmówić,że to ono jest winne temu co zaszło. Ludzie nie chrzczą swoich dzieci, ograniczają tez śluby kościelne. A wszystko po to by chronić swoje dzieci . Najważniejsze jest to,że ksiądz nie jest już autorytetem. Zwykły chłop ze złymi skłonnościami.
Dodaj ogłoszenie