Popularny: ponad 10000 odsłonInformacje2 stycznia, 12:47,

Podwyżki opłat za prąd i wywóz śmieci. Za co jeszcze zapłacimy więcej w 2021 roku?

Podwyżki opłat za prąd i wywóz śmieci. Za co jeszcze zapłacimy więcej w 2021 roku?

Styczeń to czas wprowadzania nowych podatków, a tych w 2021 roku obecny rząd Prawa i Sprawiedliwości przygotował blisko 20

Weszliśmy w nowy rok, będący nadzieją na zakończenie pandemii koronawirusa oraz powrotu do normalności. Styczeń to również czas wprowadzania nowych podatków, a tych w 2021 roku obecny rząd Prawa i Sprawiedliwości przygotował blisko 20.Pomimo tego, że część z nich nosi nazwę opłat, to w rzeczywistości są one podatkami.

Od nowego roku wysokość rachunku za prąd zostanie podwyższona o dwie nowe składowe: opłatę mocową oraz opłatę OZE. Pierwsza z nich jest przeznaczona na utrzymywanie rezerw energii, druga natomiast na Odnawialne Źródła Energii, czyli budowę wiatraków czy paneli słonecznych. W porównaniu do minionego roku w 2021  za prąd zapłacimy więcej o 150-200 złotych.

"Od nowego roku rośnie także abonament radiowo-telewizyjny. Nawet o 22 złote rocznie. Do tego dochodzi wyższy o 5 złotych podatek za psa, wyższy 4 procent podatek od nieruchomości oraz - być może nowy podatek od deszczu. Tu decyzji jeszcze nie ma, ale to by kosztowało średnio nawet 1300 złotych rocznie" - informuje rmf24.pl.

Na liście nowych opłat znalazły się również podatki od słodzonych napojów oraz alkoholu w małych butelkach. Wzrósnie także podatek transportowy, dodatkowo przy zakupie oleju silnikowego doliczana będzie kaucja w wysokości 10 zł za litr.

Podwyżki czekają nas również na szczeblu lokalnym.

Podczas październikowej sesji Rady Miejskiej w Gostyninie radni podjęli uchwałę ustalającą znaczy wzrost stawek za wywóz śmieci. Od 1 stycznia 2021 roku mieszkańcy segregujący odpady zapłacą 26 zł a ci, którzy segregacji się nie podejmą aż 52 zł. W 2020 roku mieszkańcy Gostynina, którzy segregowali odpady płacili 18 złotych za osobę. W przypadku osób nie segregujących odpadów stawka ta wynosiła 36 zł.
 

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Julka, 4 stycznia
Do Niki,daja podwyzki 35 ,50 zl a pidwzki zabiora nam 200 minium miesiecznie,taki jest pis
Jaaa, 4 stycznia
U nas za śmieci już jest 29zl za osobę przy segregacji...
Niki, 4 stycznia
Jedna ręką dają druga zabieraja.Tylko to co zabiora będzie przewyższać ich wspaniałe datki. Emeryci dostali wyższe emerytury i co z tego i tak jak widać dostaniemy od rządu po kieszeni.Tak samo firmy u inne instytucje.Ciwkawe ile jeszcze wytrzymamy tej choinosci i obłudy.
Dodaj ogłoszenie