zapytaj o reklamę w tym miejscu
FelietonyGorący temat (4000 odsłon)

Ponad 100 miejsc pracy i inwestycje za kilkadziesiąt milionów złotych [FELIETON]


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

felieton Inicjatywa dla Gostynina Agnieszka Korajczyk-Szyperska praca inwestycje ELGO

Budowa, modernizacja dróg, chodników, budowa kanalizacji czy oświetlenia to bardzo ważne inwestycje. One również przyczyniają się do tego, że niejeden przedsiębiorca decyduje się w takim miejscu rozpocząć czy rozwijać swoją działalność.


Pokazaliśmy, że dotrzymujemy słowa, że jak obiecamy , to wcześniej czy później będzie to zrobione. Dlatego teraz zabieramy się oczywiście nie zwalniając tempa w innych dziedzinach za poszukiwania inwestorów . Nie jest to łatwy proces ale wierzę w to, że nam się uda.

Żeby chcieli przyjechać do Gostynina nowi przedsiębiorcy, muszą wiedzieć gdzie leży Gostynin, co ma im do zaoferowania, musimy w Polsce, ba nawet w Europie dosłownie „wychodzić z lodówki” ale to akurat mam opanowane.

Rozwój gospodarczy Gostynina i praca dla nas, zwykłych mieszkańców Gostynina są na tą chwilę najważniejsze.
Jestem niestety jedną z tych osób, które pomimo tego, że szukałam to nie mogłam jej znaleźć w Gostyninie. Zatrudnienie znalazłam w Płocku.
Od kilku lat pracuje w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym i właściwie każdego dnia dojeżdżam tam do pracy.
Ale nie ma tego złego.. Dzięki temu widzę jak wygląda poszukiwanie inwestora, rozmowa z przedsiębiorcami i cały ten proces, który w efekcie prowadzi do tego, że tworzone są miejsca pracy.

W każdym niemal tygodniu w PPPT pojawiają się inwestorzy chętni do zainwestowania w Płocku. Jest też współpraca pomiędzy samorządem a biznesem.
Na przestrzeni kilku ostatnich inwestorzy wyłożyli w rozwój swoich firm ponad 260 milionów złotych, utworzonych zostało ponad 570 miejsc pracy. Można ? Można trzeba tylko wiedzieć jak działać i do których drzwi pukać.

Tutaj też zainwestował „ROL-MAR” Andrzej Markowski, który wcześniej działał w Gostyninie w budynkach ELGO. Szukali też lokalizacji w Gostyninie, rozmawiali z przedstawicielem naszego miasta ale niestety bezskutecznie. Inwestor wybudował ośrodek dystrybucji części dla rolnictwa i przemysłu obsługujący polskich oraz zagranicznych klientów w Płocku.

Powierzchnia magazynowo-logistyczna nowego centrum wynosi blisko 8 tys. m2. Towarzyszy jej trzykondygnacyjny biurowiec z częścią socjalną o powierzchni ponad 1 tys. m2. Całkowita wielkość nakładów finansowych związanych z budową obiektu opiewa na kilkanaście milionów złotych.
W wybudowanym obiekcie zatrudnienie znalazło ponad 100 osób.

W 2018 roku przedsiębiorczy planują zainwestować ponad 30 milionów złotych przy czym powstanie ok. 100 nowych miejsc pracy.
Żeby do Gostynina można było ściągnąć inwestorów trzeba współpracować z najlepszymi dlatego w najbliższym czasie planujemy spotkanie przedstawicieli Rady Miejskiej z Zarządem PPPT na temat współpracy w zakresie pozyskiwania inwestorów dla Gostynina, w tym również kupca dla ELGO.

Działamy.

Agnieszka Korajczyk-Szyperska

Tematy:felietonInicjatywa dla GostyninaAgnieszka Korajczyk-SzyperskapracainwestycjeELGO

Sprawdź też: Telefon GostyninPizzeria GostyninNotariusz Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


  • Nie udawajcie Sw. Mikolaja. Co to znaczy-obiecujecie, robicie, dotrzymujecie slowa itd. Za czyje pieniadze robicie, czy ktos z Was ze swoich dokladal? To Wasz obowiazek, po to tam jestescie. Decydujecie o NASZYCH pieniadzach i macie nimi madrze dysponowac,nie robicie za darmo ale tez za NASZE pieniadze.

  • Proszę Pani sadzę ,ze Pani może uruchomić ustawę o utrzymaniu czystości w mieście i... zorganizować ludzi ,którzy będą sprawdzać czy ludzie sprzątają po swoich psach i regulowali tę sprawę.

  • Proszę o informację, ile działek posiada miasto na których można wznieść magazyn o powierzchni blisko 8000m2 i co oferuje strefa w przeciwieństwie do naszego miasta?

Napisz komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie
zapytaj o reklamę w tym miejscu

Galerie zdjęć


Pożyczka długoterminowa, czy krótkoterminowa
Pożyczka długoterminowa, czy krótkoterminowa
Pożyczka długoterminowa, czy krótkoterminowa

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij