FelietonyGorący temat (4200 odsłon)

Ponad 100 miejsc pracy i inwestycje za kilkadziesiąt milionów złotych [FELIETON]


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

felieton Inicjatywa dla Gostynina Agnieszka Korajczyk-Szyperska praca inwestycje ELGO

Budowa, modernizacja dróg, chodników, budowa kanalizacji czy oświetlenia to bardzo ważne inwestycje. One również przyczyniają się do tego, że niejeden przedsiębiorca decyduje się w takim miejscu rozpocząć czy rozwijać swoją działalność.


Pokazaliśmy, że dotrzymujemy słowa, że jak obiecamy , to wcześniej czy później będzie to zrobione. Dlatego teraz zabieramy się oczywiście nie zwalniając tempa w innych dziedzinach za poszukiwania inwestorów . Nie jest to łatwy proces ale wierzę w to, że nam się uda.

Żeby chcieli przyjechać do Gostynina nowi przedsiębiorcy, muszą wiedzieć gdzie leży Gostynin, co ma im do zaoferowania, musimy w Polsce, ba nawet w Europie dosłownie „wychodzić z lodówki” ale to akurat mam opanowane.

Rozwój gospodarczy Gostynina i praca dla nas, zwykłych mieszkańców Gostynina są na tą chwilę najważniejsze.
Jestem niestety jedną z tych osób, które pomimo tego, że szukałam to nie mogłam jej znaleźć w Gostyninie. Zatrudnienie znalazłam w Płocku.
Od kilku lat pracuje w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym i właściwie każdego dnia dojeżdżam tam do pracy.
Ale nie ma tego złego.. Dzięki temu widzę jak wygląda poszukiwanie inwestora, rozmowa z przedsiębiorcami i cały ten proces, który w efekcie prowadzi do tego, że tworzone są miejsca pracy.

W każdym niemal tygodniu w PPPT pojawiają się inwestorzy chętni do zainwestowania w Płocku. Jest też współpraca pomiędzy samorządem a biznesem.
Na przestrzeni kilku ostatnich inwestorzy wyłożyli w rozwój swoich firm ponad 260 milionów złotych, utworzonych zostało ponad 570 miejsc pracy. Można ? Można trzeba tylko wiedzieć jak działać i do których drzwi pukać.

Tutaj też zainwestował „ROL-MAR” Andrzej Markowski, który wcześniej działał w Gostyninie w budynkach ELGO. Szukali też lokalizacji w Gostyninie, rozmawiali z przedstawicielem naszego miasta ale niestety bezskutecznie. Inwestor wybudował ośrodek dystrybucji części dla rolnictwa i przemysłu obsługujący polskich oraz zagranicznych klientów w Płocku.

Powierzchnia magazynowo-logistyczna nowego centrum wynosi blisko 8 tys. m2. Towarzyszy jej trzykondygnacyjny biurowiec z częścią socjalną o powierzchni ponad 1 tys. m2. Całkowita wielkość nakładów finansowych związanych z budową obiektu opiewa na kilkanaście milionów złotych.
W wybudowanym obiekcie zatrudnienie znalazło ponad 100 osób.

W 2018 roku przedsiębiorczy planują zainwestować ponad 30 milionów złotych przy czym powstanie ok. 100 nowych miejsc pracy.
Żeby do Gostynina można było ściągnąć inwestorów trzeba współpracować z najlepszymi dlatego w najbliższym czasie planujemy spotkanie przedstawicieli Rady Miejskiej z Zarządem PPPT na temat współpracy w zakresie pozyskiwania inwestorów dla Gostynina, w tym również kupca dla ELGO.

Działamy.

Agnieszka Korajczyk-Szyperska

Tematy:felietonInicjatywa dla GostyninaAgnieszka Korajczyk-SzyperskapracainwestycjeELGO

Sprawdź też: Nauka Jazdy GostyninWymiana opon GostyninPizzeria Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


  • Nie udawajcie Sw. Mikolaja. Co to znaczy-obiecujecie, robicie, dotrzymujecie slowa itd. Za czyje pieniadze robicie, czy ktos z Was ze swoich dokladal? To Wasz obowiazek, po to tam jestescie. Decydujecie o NASZYCH pieniadzach i macie nimi madrze dysponowac,nie robicie za darmo ale tez za NASZE pieniadze.

  • Proszę Pani sadzę ,ze Pani może uruchomić ustawę o utrzymaniu czystości w mieście i... zorganizować ludzi ,którzy będą sprawdzać czy ludzie sprzątają po swoich psach i regulowali tę sprawę.

  • Proszę o informację, ile działek posiada miasto na których można wznieść magazyn o powierzchni blisko 8000m2 i co oferuje strefa w przeciwieństwie do naszego miasta?

Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Galerie zdjęć


Pożyczka długoterminowa, czy krótkoterminowa
Pożyczka długoterminowa, czy krótkoterminowa
Pożyczka długoterminowa, czy krótkoterminowa

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij