Popularny: 4200 odsłonInformacje19 lutego,

Ponad 100 miejsc pracy i inwestycje za kilkadziesiąt milionów złotych

Ponad 100 miejsc pracy i inwestycje za kilkadziesiąt milionów złotych

Budowa, modernizacja dróg, chodników, budowa kanalizacji czy oświetlenia to bardzo ważne inwestycje. One również przyczyniają się do tego, że niejeden przedsiębiorca decyduje się w takim miejscu rozpocząć czy rozwijać swoją działalność.

Przewiń w dół aby czytać dalejPokazaliśmy, że dotrzymujemy słowa, że jak obiecamy , to wcześniej czy później będzie to zrobione. Dlatego teraz zabieramy się oczywiście nie zwalniając tempa w innych dziedzinach za poszukiwania inwestorów . Nie jest to łatwy proces ale wierzę w to, że nam się uda.

Żeby chcieli przyjechać do Gostynina nowi przedsiębiorcy, muszą wiedzieć gdzie leży Gostynin, co ma im do zaoferowania, musimy w Polsce, ba nawet w Europie dosłownie „wychodzić z lodówki” ale to akurat mam opanowane.

Rozwój gospodarczy Gostynina i praca dla nas, zwykłych mieszkańców Gostynina są na tą chwilę najważniejsze.
Jestem niestety jedną z tych osób, które pomimo tego, że szukałam to nie mogłam jej znaleźć w Gostyninie. Zatrudnienie znalazłam w Płocku.
Od kilku lat pracuje w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym i właściwie każdego dnia dojeżdżam tam do pracy.
Ale nie ma tego złego.. Dzięki temu widzę jak wygląda poszukiwanie inwestora, rozmowa z przedsiębiorcami i cały ten proces, który w efekcie prowadzi do tego, że tworzone są miejsca pracy.

W każdym niemal tygodniu w PPPT pojawiają się inwestorzy chętni do zainwestowania w Płocku. Jest też współpraca pomiędzy samorządem a biznesem.
Na przestrzeni kilku ostatnich inwestorzy wyłożyli w rozwój swoich firm ponad 260 milionów złotych, utworzonych zostało ponad 570 miejsc pracy. Można ? Można trzeba tylko wiedzieć jak działać i do których drzwi pukać.

Tutaj też zainwestował „ROL-MAR” Andrzej Markowski, który wcześniej działał w Gostyninie w budynkach ELGO. Szukali też lokalizacji w Gostyninie, rozmawiali z przedstawicielem naszego miasta ale niestety bezskutecznie. Inwestor wybudował ośrodek dystrybucji części dla rolnictwa i przemysłu obsługujący polskich oraz zagranicznych klientów w Płocku.

Powierzchnia magazynowo-logistyczna nowego centrum wynosi blisko 8 tys. m2. Towarzyszy jej trzykondygnacyjny biurowiec z częścią socjalną o powierzchni ponad 1 tys. m2. Całkowita wielkość nakładów finansowych związanych z budową obiektu opiewa na kilkanaście milionów złotych.
W wybudowanym obiekcie zatrudnienie znalazło ponad 100 osób.

W 2018 roku przedsiębiorczy planują zainwestować ponad 30 milionów złotych przy czym powstanie ok. 100 nowych miejsc pracy.
Żeby do Gostynina można było ściągnąć inwestorów trzeba współpracować z najlepszymi dlatego w najbliższym czasie planujemy spotkanie przedstawicieli Rady Miejskiej z Zarządem PPPT na temat współpracy w zakresie pozyskiwania inwestorów dla Gostynina, w tym również kupca dla ELGO.

Działamy.

Agnieszka Korajczyk-Szyperska


Napisz komentarz

gostynianin, 6 kwietnia
Nie udawajcie Sw. Mikolaja. Co to znaczy-obiecujecie, robicie, dotrzymujecie slowa itd. Za czyje pieniadze robicie, czy ktos z Was ze swoich dokladal? To Wasz obowiazek, po to tam jestescie. Decydujecie o NASZYCH pieniadzach i macie nimi madrze dysponowac,nie robicie za darmo ale tez za NASZE pieniadze.
888, 10 marca
Proszę Pani sadzę ,ze Pani może uruchomić ustawę o utrzymaniu czystości w mieście i... zorganizować ludzi ,którzy będą sprawdzać czy ludzie sprzątają po swoich psach i regulowali tę sprawę.
Paganni, 20 lutego
Proszę o informację, ile działek posiada miasto na których można wznieść magazyn o powierzchni blisko 8000m2 i co oferuje strefa w przeciwieństwie do naszego miasta?
Informacje19 lutego,

Pożyczka długoterminowa, czy krótkoterminowa

Pożyczka długoterminowa, czy krótkoterminowa

Stoisz przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki. Wiesz, jaka kwota jest ci potrzebna, jednak wahasz się jeszcze, bo nie masz pewności co do tego, jaki typ zobowiązania będzie dla ciebie najkorzystniejszy. Co warto wiedzieć o pożyczce krótkoterminowej i długoterminowej. Czym różnią się od siebie te dwa produkty?

Przewiń w dół aby czytać dalej


Pożyczka krótkoterminowa – co warto wiedzieć?

Pożyczka krótkoterminowa, jak sama nazwa wskazuje, zazwyczaj udzielana jest na krótki czas. Jest tak ponieważ, pożyczana kwota nie jest wysoka i wynosi zazwyczaj od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych.

Taka pożyczka jest łatwa do zaciągnięcia, wymagane jest jedynie minimum formalności. Z racji tego, że podczas zaciągania pożyczki, na krótki czas nie trzeba przedstawiać wielu zaświadczeń, bardzo często pożyczki te udzielane są na drodze online. Pożyczka krótkoterminowa od pożyczki długoterminowej różni się także tym, że spłacana jest najczęściej w całości na koniec okresu zaciągnięcia zobowiązania.

Kiedy najlepiej decydować się na pożyczkę krótkoterminową? Takie rozwiązanie sprawdza się, gdy potrzebujemy szybkiego zastrzyku gotówki. Pożyczka krótkoterminowa jest korzystniejsza, kiedy wiemy, że jesteśmy w stanie spłacić zobowiązanie, bez podziału tej kwoty na mniejsze raty.

Pożyczka długoterminowa, czy to zobowiązanie dla ciebie?

Pożyczka długoterminowa regulowana jest na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego. Warto wiedzieć, że może być udzielana przez podmioty bankowe jak i pozabankowe (m.in. osoby fizyczne).Pożyczki tego rodzaju zazwyczaj zaciągane są na zdecydowanie większe kwoty niż kilka tysięcy złotych. Zobowiązanie może wynosić nawet kilkaset tysięcy. Ponadto wydłużeniu ulega okres spłaty zobowiązania, jest on podzielony na raty. Wynosi zazwyczaj od trzech miesięcy do kilkunastu lat.

Z tego powodu, przy tego rodzaju zależności między pożyczkodawcą i pożyczkobiorcą wymagane jest dopełnienie zdecydowanie większej ilości formalności. Pożyczka pod tym względem jest bardzo podobna do kredytu.

Pożyczkodawca może poprosić o przedstawienie dokumentów takich jak: zaświadczenie o zarobkach, stałym zatrudnieniu itp. Nie wykluczone jest ponadto przedstawienie zabezpieczenia pożyczki, np. hipoteką, poręczeniem. Od kredytów pożyczki te różnią się przede wszystkim tym, że nie trzeba informować, na co zostaną przeznaczone pożyczone środki.

Bez względu na to, który rodzaj pożyczki wybierzesz, zawsze musisz przeanalizować, czy jesteś w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Bardzo ważne jest również podpisanie umowy pożyczkowej z firmą, która budzi zaufanie. Taką, która przez wiele lat jest doceniana i szanowana przez klientów.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie