FelietonyGorący temat (4500 odsłon)

Poruszający apel czytelniczki portalu. "Nie macie dla kogo żyć?"


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

felieton

Pani Katarzyna (nazwisko do wiadomości redakcji) jest czytelniczką naszego portalu. Na wieść o tragicznych utonięciach nad jeziorem Białe poprosiła o publikację jej apelu.


Wczoraj nad Jeziorem Białe utopił się młody człowiek. Dziś około południa utopił się nastolatek. Rażące zaniedbania kąpiących się ludzi i brak odpowiedzialności, a przede wszystkim wyobraźni doprowadza do takich sytuacji.

Temperatury są wysokie, nasze organizmy szaleją. Ludzie leżący od godziny na słońcu w samo południe wskakują do wody z pomostu. Rozgrzani. Szok termiczny, udary, krwotoki z nosa - mam wrażenie, że społeczeństwo ma klapki na oczach!!

Dzieci kąpią się bez opieki - bo przecież co może się stać w wodzie do kolan. A czy wiedzą Ci rodzice, że można utopić się nawet samym zachłyśnięciem i jest to tzw suche i wtórne utonięcie?? A Czy Ci rodzice wiedzą, ŻE TONIE SIĘ W CISZY?

Tonący nie woła pomocy jak na filmach, ani nie macha rękoma jak szalony. On tonie na naszych oczach i tylko zwiększenie świadomości jest w stanie takie tonięcia wychwycić. Kolejna szokująca sprawa - kąpanie się po alkoholu - nawet małych ilościach - to tak jak pływać z przywiązanym u nogi kamieniem. Przecenianie swoich możliwości, popisy, brak przygotowania i zabezpieczenia w postaci chociażby pamelki, skurcze paraliżujące ruchy, skoki na główkę - i tak bez końca... LUDZIE... CZY WY NAPRAWDĘ JESTEŚCIE TAK GŁUPI CZY PO PROSTU NIE MACIE DLA KOGO ŻYĆ?

Na koniec dodam, że podczas wyciągania topielca z wody ostatnimi osobami, które powinny tam stać to są dzieci - a ich tam było dziś najwięcej. Co ci ludzie mają w głowach - przecież to scena, która szokuje dorosłego, a co dopiero dzieci. Całe życie będą miały przed oczami martwe ciało Pana, który przed chwilą ochlapał ich wodą tak ochoczo do niej wbiegając.

Czy gdyby wiedział, że już z niej nie wyjdzie stanąłby przed tym tłumem i krzyknął - LUDZIE KĄPCIE SIĘ Z GŁOWĄ. NIE ZOSTAWIAJCIE MÓZGU NA KOCU - tego już nie wiemy. A jeśli rodzice w ten sposób chcieli zrobić swoim pociechom terapię szokową i dać im nauczkę to dodam dwie ostatnie rzeczy - dajcie im dobre przykłady i znajdźcie na naukę życia inne sposoby.

Pozdrawiam

Katarzyna

Tematy:felieton

Sprawdź też: Zabiegi kosmetyczne GostyninManicure GostyninBar Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


  • Ja tez byłem na tej płazy gdy wyciągali 31 latka i były tam dzieci. Mało tego rodzice stali razem z nimi i oglądali co sie dzieje. Dopiero policjant wygonił wszystkich i stanowczo powiedxial ze to nie są odpowiednie obrazki dla dzieci.

  • Z ciekawostek według statystyk wcale nie topi się najwięcej 18 czy 20 latków a ludzi dorosłych w wieku powyżej 40 lat... Ostatnio była o tym audycja

Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Galerie zdjęć


Tragedia nad jeziorem Białe. Utonęło 2 mężczyzn
Tragedia nad jeziorem Białe. Utonęło 2 mężczyzn
Tragedia nad jeziorem Białe. Utonęło 2 mężczyzn

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij