Popularny: 2000 odsłonInformacje23 kwietnia, 07:33,

Policjanci gostynińskiej drogówki od wczesnych godzin rannych prowadzą działania „Trzeźwość w przewozie osób”. Patrole sprawdzają stan trzeźwości kierujących głównie autobusami i busami.

Udostępnij
Za nami huczny okres świąteczny

Powyższe działania mają na celu ujawnianie i uniemożliwianie dalszej jazdy nietrzeźwym kierowcom pojazdów komunikacji publicznej, taksówek czy transportu prywatnego.

Na kierujących takimi pojazdami spoczywa szczególna odpowiedzialność, bowiem zdarzenia drogowe z ich udziałem powodują zagrożenie dla znacznej liczby użytkowników dróg. Wzmożone kontrole dotyczyć będą również tego, czy kierowca posiada wszelkie wymagane dokumenty, w tym uprawniające do prowadzenia tego typu działalności.

Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

autor/źródło: KPP Gostynin

Napisz komentarz

Popularny: 1100 odsłonInformacje21 kwietnia, 12:29,

Niespodziewany remis Błyskawicy Lucień

W 18 kolejce piłkarskiej Ligi Okręgowej miły prezent wielkanocny zrobili swoim kibicom i sympatykom piłkarze Błyskawicy Lucień. Podopieczni trenera Artura Szulwacha zremisowali w Wielkanocną Sobotę, 20 kwietnia z faworyzowaną Deltą Słupno na wyjeździe 1:1.