12.07.2017, 17:50,
"GORĄCY TEMAT", artykuł czytany ponad 8800 razy

Potrącenie na pasach w Rynku. Poszkodowana z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala [ZDJĘCIA]

W środę (12 lipca br.), w Rynku na przejściu dla pieszych doszło do poważnego wypadku drogowego.

Kilka minut po godzinie 16tej, 38-letni mieszkaniec Gminy Gostynin jadący autem Toyota Yaris na przejściu  dla pieszych potrącił 48-letnią mieszkankę Płocka.

Kobieta doznała poważnych obrażeń głowy i została przetransportowana do szpitala.

Policja bada dokładne przyczyny zdarzenia.

Napisz co o tym myślisz

Wasze komentarze

figo_fago, 13.07.2017

Problem jest jeden poważny na tym przejściu dla pieszych. Jeden samochód zatrzymuje się przed przejściem w tym czasie pieszy przechodzi po pasach, a z lewej strony rozpędzony baran grzeje spod świateł przy PKO SA potrąca pieszego. Postawcie kamerę i kasujcie piratów za te wykroczenie. Chyba 500 zł i 10pkt. Miasto zyska finansowo, piesi bezpieczeństwo a piraci lżejszy portfel.

tato, 13.07.2017

Na tym przejściu też został bym potrącony .Nie zwracają uwagi na przechodniów ale nie tylko kierowcy z Gostynina Jednej kierującej miałem wepchnąć rower pod maskę ale zastanowiłem się że guła mogłaby spowodować by grożny wypadek nie mówiąc o mnie

rrr, 13.07.2017

Do przedmówców nie tylko kierowcy powinni myśleć ale i przechodnie ponieważ wchodzą na pasy jak stado rozpędzonych baranów. Wolno im ale muszą zachować należytą ostrożność tak samo kierowca, lecz jeśli pieszy wbiega na pasy w ostatniej chwili bo ma pierwszeństwo to jest to nie halo. Ludzie teraz nie są tak wyedukowani jak dawniej. Zachowują się jak święte krowy. Nie mówiąc już o rowerzystach przejeżdżających po pasach nie oznaczonych ścieżką rowerową. Jestem i kierowcą i pieszym, często chodzę tymi ulicami i wiedzę że kamery by się przydały szczególnie na pasach ponieważ to działa w obie strony.

2016, 13.07.2017

A gdy wyłączono drugi pas ruchu przy Netto były głosy,że to na nic. A to bardzo dobre rozwiązanie. Bo były te same sytuacje. Na jednym pasie auto hamowało, na drugim cisnął ile fabryka dała. Pieszy na pasach nie ma bezwzględnego pierwszeństwa -ludzie musza to wiedzieć.

Udostępnij