Popularny: 700 odsłonInformacje7 października 2017, 21:07,

Potrzebne trzy punkty

W 10 kolejce piłkarskiej IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej Mazur Gostynin wygrał 3:1 z Bugiem Wyszków.
Mazur jako drużyna, która w tabeli była na wyższym miejscu oraz z racji własnego boiska była faworytem meczu. Mazur atakował od początku meczu, w 27 minucie po strzale Bartosza Komorowskiego piłka trafiła w słupek bramki Nikodema Laskowskiego.

Jednak Mazur do przerwy schodził prowadząc, w 45 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Kułagi bramkę zdobył głową Bartosz Komorowski.

Przeczytaj też: Tymi osiedlami aż się chce spacerować [ZDJĘCIA]

W drugiej połowie meczu goście wyrównali, w 54 minucie po zagraniu ręką Bartłomieja Dębickiego w polu karnym, podyktowany wątpliwy rzut karny wykorzystał Mateusz Maciak.

Z remisu wyszkowianie nie cieszyli się długo, w 58 minucie Mazur prowadził 2:1, drugiego gola w meczu głową zdobył Komorowski po dośrodkowaniu z rożnego od Mateusza Ostrowskiego.

Goście mimo straconej bramki ie poddawali się, w 78 minucie Mazur miał szczęście, po dośrodkowaniu i strzale Daiji Kimury piłka odbiła się od poprzeczki.

Mazur nie dał sobie odebrać wygranej, a w 92 minucie wynik po kontrataku ustalił Gracjan Sobczak.

W drużynie Mazura zadebiutował zgłoszony w tym tygodniu Damian Adamczyk, który zagrał 32 minuty.

Mazur zagrał dobry mecz i co ważne, skutecznie wykorzystał sytuacje strzeleckie. Dzięki potrzebnym trzem punkty Mazur awansował w tabeli z 13 punktami na 9 miejsce w tabeli.

Kolejny mecz – 11 kolejki – pojedynek na Stadionie Miejskim w Płocku, ul. Sportowa – w niedzielę, 15 października 2017 r. o g. 11:00 a rywalem Wisła II Płock.

Mazur Gostynin – Bug Wyszków 3:1

Bramki: 45' i 58' Bartosz Komorowski, 90'+2' Gracjan Sobczak – 55' Mateusz Maciak (rzut karny)

Bug: Nikodem Laskowski – Mateusz Maciak (86' Damian Zacharski), Krzysztof Maciak, Jakub Rejnuś, Mateusz Gołębiewski, Daiji Kimura, Łukasz Łada (69' Adrian Nikodemski), Piotr Paprocki (64' Piotr Połodzik), Robert Nogaj, Błażej Rejnuś (90+2' Patryk Ślesiński), Łukasz Kowalczyk; trenerzy: Stefan Liszewski, Paweł Zacharski

Mazur: Adrian Rak – Arkadiusz Wróblewski, Konrad Popławski, Arkadiusz Majchrzak, Jarosław Kułaga (46' Kasjan Klimkiewicz), Bartosz Wiśniewski, Rafał Wilamowski (46' Gracjan Sobczak), Mateusz Ostrowski, Bartłomiej Dębicki, Bartosz Wiśniewski (89' Patryk Gronalewski), Damian Surmak (82' Michał Matecki), Bartosz Komorowski (58' Damian Adamczyk); trener: Waldemar Figurski

Żółte kartki: Adamczyk – Jakub Rejnuś

 

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Popularny: 1700 odsłonInformacje7 października 2017, 02:04,

Wernisaż wystawy poplenerowej "Gostynin 2017"

Do końca października w galerii im. Pawła Tencera będzie można oglądać efekty ogólnopolskiego pleneru malarskiego "Gostynin 2017".Swoje obrazy o tematyce dowolnej zaprezentowali artyści z:  Sierpca, Warszawy, Łącka, Płocka, Grudziądza, Uniejowa i Gostynina, a mianowicie: Wojciech Witkowski, Sylwester Pędziejewski, Marika Michalska, Joanna Cedro, Krzysztof Koper, Andrzej Szpejnowski, Alicja Żółtowska, Anna Buraczyńska, Wojciech Paliński, Małgorzata Martyniak, Klara Stolp, Agata Czerwińska, Julita Polipowska, Andrzej Pyrko i Krzysztof Radecki.

Tegoroczny ogólnopolski plener odbył się po raz czwarty w naszym mieście i trwał od 1 do 10 lipca. Jego komisarzem był pracownik MCK w Gostyninie Krzysztof Koper.

Po części oficjalnej dyrektor MCK Aleksandra Milczarek zaprosiła wszystkich do sali klubowej na drobny poczęstunek.

 

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie