Popularny: ponad 10000 odsłonInformacje13 marca, 14:40,

Pierwsze osoby z powiatu gostynińskiego z podejrzeniem koronawirusa trafiły do szpitala

Pierwsze osoby z powiatu gostynińskiego z podejrzeniem koronawirusa trafiły do szpitala

Udostępnij 104
Gostyniński Sanepid w dniu dzisiejszym (13 marca br.) przedstawił aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu gostynińskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Gostyniński Sanepid w dniu dzisiejszym (13 marca br.) przedstawił aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu gostynińskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.Stan danych w powiecie na godzinę 14.00 w dniu 13.03.2020 r.:

  • liczba osób objętych aktualnie nadzorem epidemiologicznym: 23

  • liczba osób objętych aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego: 2

  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 2

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 14.00.

Przypominamy, że wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia oraz na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

www.gov.pl/web/zdrowie

- https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa: 0 800 190 590.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

Re kkk, 15 marca
Tym bardziej jeśli świadomie robi to personel medyczny... Te osoby powinny być pociągnięte do odpowiedzialności za narażenie życia i zdrowia pacjentów.
Kkk, 14 marca
Poszanowanie prywatności? A czy jak ktoś pojechał sobie do Włoch to poszanował zdrowie moich schorowanych rodziców czy innych ludzi? To tirowcy negocjują z szefami żeby do Włoch nie jeździć, a inni jadą sobie na wycieczkę!!!! To głupie i nie odpowiedzialne. Beztroska w sytuacji obecnej jest niedopuszczalna.
Dodaj ogłoszenie