Popularny: 6400 odsłonInformacje14 maja, 13:53,

Pożar przy ul. Kościuszkowców. Ewakuowano mieszkańców bloku

Około 15 osób zostało ewakuowanych z powodu pożaru, który wybuchł wczoraj (13 maja br.) wieczorem w jednym z lokali budynku wielorodzinnego przy ulicy Kościuszkowców.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 31
Co było przyczyną pożaru?


Zgłoszenie o pożarze wpłynęło około godziny 21.20. Na miejsce zostały zadysponowane 3 jednostki JRG Gostynin oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Gostynina i Sierakówka.

Po przybyciu strażacy ustalili, że ogień wybuchł w mieszkaniu na parterze. "W momencie wybuchu pożaru w danym lokalu nikt nie przebywał" - poinformowała portal podkom. Dorota Słomkowska z KPP w Gostyninie.

"Ze względu na duże zadymienie na klatce schodowej ewakuowano mieszkańców bloku" - dodał portal mł.bryg. mgr Mariusz Ostrowski oficer prasowy KP PSP w Gostyninie.

Prawdopodobną przyczyną wybuchu pożaru było zaprószenie ognia, np. pozostawiony niedopałek papierosa. Straż pożarna wyklucza zwarcie instalacji elektrycznej.
Akcja służb trwała około 1,5 godziny, nikt z mieszkańców bloku nie doznał żadnych obrażeń.

Zdjęcia nadesłane przez czytelnika.

 

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Popularny: 1900 odsłonInformacje14 maja, 12:35,

Ścieżka do Lucienia po naprawie. Piachem zasypano kamienie

Dwa tygodnie temu informowaliśmy o petycji mieszkańców Helenowa w Gminie Gostynin w sprawie podjęcia pilnych prac na ścieżce rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 573 z Gostynina do Lucienia.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 47
W ubiegłym tygodniu trwały prace, po których newralgiczne miejsca z luźnymi kamieniami zasypano piachem

W związku z fatalnym stanem jednej ze ścieżek rowerowych mieszkańcy Helenowa napisali petycje, która skierowana została do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Luźne kamienie, wysypane na drogę, powodowały zagrożenie dla rowerzystów.

W ubiegłym tygodniu trwały prace, po których newralgiczne miejsca z luźnymi kamieniami zasypano piachem. Stan ścieżki nieco polepszył się, choć nadal jest daleki od ideału.

O sprawie informowaliśmy: Fatalny stan ścieżki rowerowej do Lucienia – mieszkańcy piszą petycje

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Komentarze

Robson, 14 maja
Zasypanie scieżki piachem przed wyborami jeszcze trawe pomalować na zielono wybory przeminą a problem pozostanie i winnych brak
Ilona, 14 maja
Zasypanie piaskiem nic nie da, nie można zrobić tego jak należy? Nie potrzebne koszty,a skutków brak.
leszekgłudź, 14 maja
Do następnej większej ulewy.
Dodaj ogłoszenie