Informacje

Premiera książki „Stulecie szkoły w Pacynie” [ZDJĘCIA]


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

Pacyna Andrzej Matuszewski

6 października br. w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Pacynie, odbyła się promocja książki emerytowanego nauczyciela tej szkoły Andrzeja Matuszewskiego pt. „Stulecie szkoły w Pacynie”. W książce, która składa się z pięciu rozdziałów, zawarte są dzieje szkoły, największe osiągnięcia sportowe uczniów oraz historia Dni Patrona i Biegów im. Janusza Kusocińskiego.


Na uroczystość przybyły władze gminy z wójtem Krzysztofem Woźniakiem na czele, obecny dyrektor szkoły Jarosław Koma, oraz jego poprzednicy - najstarszy żyjący kierownik i nauczyciel szkoły Antoni Studziński, który kierował placówką w latach 1954-66, Maria Komar dyrektorka szkoły w latach 1984-94 oraz Teresa Russek dyrektorka szkoły w latach 1994-2018.

Byli też krewni byłych kierowników i nauczycieli, m.in. Bronisława Strynkiewicza, który kierował szkołą w latach 1923-1939, więźnia obozu w Dachau oraz Janiny Komar - Bryły, nauczycielki szkoły w latach 1945-50. Licznie przybyli także dawni i obecni nauczyciele oraz absolwenci.

Podczas spotkania autor opowiedział o zawartości i genezie powstania książki oraz zaprezentował najciekawsze jej fragmenty, w tym wykorzystane fotografie. Głos zabierali również byli nauczyciele i uczniowie, którzy wspominali lata spędzone w szkole. Były także wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Na zakończenie do autora ustawiła się długa kolejka z prośbą o dedykację.

Tematy:PacynaAndrzej Matuszewski

Sprawdź też: Zabiegi kosmetyczne GostyninStacja Kontroli Pojazdów GostyninLekarze Gostynin

Komentarze


Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Popularne artykuły


Galerie zdjęć


Ognisko wyborcze na plaży Dybanka [ZDJĘCIA]
Ognisko wyborcze na plaży Dybanka [ZDJĘCIA]
Ognisko wyborcze na plaży Dybanka [ZDJĘCIA]

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij