Popularny: 800 odsłon Informacje 8 października 2018, 10:20,

Premiera książki „Stulecie szkoły w Pacynie”

6 października br. w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Pacynie, odbyła się promocja książki emerytowanego nauczyciela tej szkoły Andrzeja Matuszewskiego pt. „Stulecie szkoły w Pacynie”. W książce, która składa się z pięciu rozdziałów, zawarte są dzieje szkoły, największe osiągnięcia sportowe uczniów oraz historia Dni Patrona i Biegów im. Janusza Kusocińskiego.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Autorem książki jest emerytowany nauczyciel Andrzej Matuszewski


Na uroczystość przybyły władze gminy z wójtem Krzysztofem Woźniakiem na czele, obecny dyrektor szkoły Jarosław Koma, oraz jego poprzednicy - najstarszy żyjący kierownik i nauczyciel szkoły Antoni Studziński, który kierował placówką w latach 1954-66, Maria Komar dyrektorka szkoły w latach 1984-94 oraz Teresa Russek dyrektorka szkoły w latach 1994-2018.

Byli też krewni byłych kierowników i nauczycieli, m.in. Bronisława Strynkiewicza, który kierował szkołą w latach 1923-1939, więźnia obozu w Dachau oraz Janiny Komar - Bryły, nauczycielki szkoły w latach 1945-50. Licznie przybyli także dawni i obecni nauczyciele oraz absolwenci.

Podczas spotkania autor opowiedział o zawartości i genezie powstania książki oraz zaprezentował najciekawsze jej fragmenty, w tym wykorzystane fotografie. Głos zabierali również byli nauczyciele i uczniowie, którzy wspominali lata spędzone w szkole. Były także wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Na zakończenie do autora ustawiła się długa kolejka z prośbą o dedykację.


Napisz komentarz

Popularny: 6300 odsłon Informacje 7 października 2018, 14:08,

Ognisko wyborcze na plaży Dybanka

Wczoraj (6 października br.) na plaży przy jeziorze Bratoszewo odbyło się ognisko wyborcze zorganizowane przez kandydatów komitetu Inicjatywa dla Gostynina.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Wielkie dzięki, że byliście z nami - dziękuje Agnieszka Korajczyk-Szyperska

Na wszystkich czekała przysłowiowa "kiełbasa wyborcza", bułki, ciasta oraz napoje. Ognisko i wspólne rozmowy umilała muzyka grana na żywo.

"Płonie ognisko i szumią knieje.....Kiełbasa wyborcza z ogniska smakowała dobrze, a i wspólne śpiewanie sprawiło dużo frajdy. Frekwencja dopisała, była nas łącznie ponad setka" - informuje kandydatka na Burmistrza Miasta Gostynina Agnieszka Korajczyk-Szyperska. "Wielkie dzięki, że byliście z nami" - dodaje.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie