Popularny: 500 odsłon Informacje 8 listopada 2018, 12:16,

Premiera w Gostyninie. "Planeta singli 2" od jutro w kinie Siemowit

Od piątku (9 listopada br.) przez najbliższe dwa tygodnie w gostynińskim kinie Siemowit wyświetlana będzie komedia romantyczna "Planeta singli 2" w reżyserii Sama Akina.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Komedie romantyczne cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością


Planeta singli 2 - komedia romantyczna

Związek Ani i Tomka przeżywa kryzys, bo oboje mają względem siebie inne zamiary. Tymczasem na horyzoncie pojawia się zakochany w dziewczynie milioner.

 


Napisz komentarz

Komentarze

GWJ, 10 listopada 2018
a kiedy wyswietlicie KLER cos wam tempo idzie a podejrzewam ze frekwencja była by duza pozdrawiam kierownictwo MCK
Informacje 8 listopada 2018, 11:16,

Przypadki zachorowań na odrę na Mazowszu - komunikat GIS

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie przedstawia najnowsze informacje dt. zachorowań na odrę na Mazowszu: W powiecie pruszkowskim odnotowano kolejny przypadek podejrzenia zachorowania na odrę.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Trwają czynności dotyczące opanowania i wygaszenia ognisk choroby

To już 18. zgłoszenie zachorowania na tę chorobę zakaźną na terenie Mazowsza (17 w powiecie pruszkowskim + 1 w powiecie warszawskim).

Zgłoszenie z powiatu pruszkowskiego z 4 listopada dt. podejrzenia wystąpienia zachorowania na odrę u pięcioletniego dziecka polskiego pochodzenia, które nie ma potwierdzonego szczepienia. Dziecko przebywało w Szpitalu Zakaźnym w Warszawie na ul. Wolskiej. Dziś zostało już wypisane do domu w stanie ogólnym dobrym. Dziecko uczęszczało do Przedszkola w Nadarzynie, w którym odnotowano już jeden przypadek odry.

W trakcie wciąż prowadzonego dochodzenia epidemiologicznego w powiecie pruszkowskim stwierdzono, że na siedemnaście przypadków zachorowań lub podejrzeń zachorowań na odrę w powiecie pruszkowskim dwanaście osób jest już zdrowych, trzy osoby jeszcze mają objawy chorobowe i dwie osoby są nadal hospitalizowane.

Na dzień 4 listopada br. nie ma innych nowych zgłoszeń z miasta stołecznego Warszawy czy pozostałych miejscowości Mazowsza.

Trwają czynności pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pruszkowie oraz pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w m. st. Warszawie dotyczące opanowania i wygaszenia ognisk odry.

Trwają działania związane z prowadzeniem szczepień ochronnych osób z kontaktu. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w m.st. Warszawie przekazała szczepionki, dzięki którym zaszczepiono w sumie 28 osób z kontaktu w Warszawie. Kolejne osoby zaszczepiono w Pruszkowie i w Piasecznie. Profilaktyczne szczepienia, które mają służyć zahamowaniu rozprzestrzeniania się odry na Mazowszu, prowadzone są w wyznaczonych punktach: w przychodni w Pruszkowie, w Szpitalu Św. Anny w Piasecznie w gabinecie zabiegowym, w przychodni WUM w Warszawie.

Kolejne komunikaty będą przedstawiane na bieżąco, w miarę rozwoju sytuacji.

 

Tematy: odra choroba

Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie

Dodaj ogłoszenie