Popularny: ponad 10000 odsłonInformacje11 stycznia 2018, 11:29,

Proboszcz parafii z Gąbina odejdzie. Jest decyzja Biskupa

Proboszcz parafii z Gąbina odejdzie. Jest decyzja Biskupa

Wtorkowe protesty wiernych z Gąbina przyniosły skutek. Dotychczasowy proboszcz parafii św. Mikołaja w Gąbinie ks. Józef Szczeciński będzie zarządzał parafią jedynie do końca lutego.

Przewiń w dół aby czytać dalejPrzypomnimy, przedwczoraj (9 stycznia br.) przed kościołem zebrała się grupa ludzi domagająca się zmiany na stanowisku proboszcza. Duszpasterzowi zarzucali m.in.: traktowanie wiernych, traktowanie ich jak bankomaty służące tylko do uiszczania opłat za sakramenty. Domagali się natychmiastowej zmiany proboszcza.

Przeczytaj także: Taczki pod plebanią. Parafianie chcą odwołać proboszcza Gąbina

W dniu wczorajszym (10 stycznia br.) przedstawiciele parafian złożyli na ręce biskupa pomocniczego pisemne żądanie o zmianę dotychczasowego proboszcza.

"Ks. proboszcz, mając na uwadze osiągnięcie przez niego wieku emerytalnego oraz dobro duchowe wspólnoty parafialnej w Gąbinie poprosił Biskupa Płockiego o przejście z dniem 28 lutego 2018 r. na emeryturę. Biskup przychylił się do prośby." - informuje Diecezja Płocka.

 


Napisz komentarz

Komentarze

Obiektywna, 11 stycznia 2018
Do Parafianka Chyba do innego Kościoła Pani chodzi. Mnie ksiądz proboszcz nie chciał wyspowiadać bo on tylko w rekolekcje spowiada. Nie ważne, że nie każdy może w nich uczestniczyć. Ja akurat przebywałam poza parafia i nie mogłam wcześniej. Najlepsza sytuacja jest z żyrandolami jeden finansowały 3 grupy (sponsor, dzieci z komuni i z datków na kwiaty) może wreszcie przyjdzie ktoś, kto będzie księdzem z powołania a nie komornikiem.
Mario, 11 stycznia 2018
Parafianka - proszę Cię zamilcz i nie wypowiadaj się w imieniu innych i o innych, skąd Ty możesz wiedzieć ze osoby wnoszące o usunięcie proboszcza "chodzą do kościoła dwa razy w roku" prowadzisz jakieś statystyki ??? znasz każdego kto jest przeciw ks. proboszczowi??? i śledzisz czy każda z tych osób chodzi regularnie do kościoła ??? Opieranie swojej wypowiedzi na spekulacjach jest żałosne i niestosowne, Za każdą z osób protestujących stoi jakaś niemiła historia związana z w/w księdzem, Nikt nie poszedł protestować od tak bo takie miał widzimisię, świadczy o tym też liczba podpisów zebrana przeciwko księdzu, Fakty mówią same za siebie. To że pani być może nie miała niemiłych doświadczeń z księdzem to nie znaczy że nikt ich nie miał. Tym bardziej że w poprzedniej parafi księdza również zaistniała podobna sytuacja i dlatego został przeniesiony do Gąbina proszę zapoznać się z faktami.
Parafianin, 11 stycznia 2018
Zgadzam się z Parafianką w 100%
Popularny: 3500 odsłonInformacje11 stycznia 2018, 10:45,

Zamaskowani bandyci napadli na konwój

Zamaskowani bandyci napadli na konwój

Do zuchwałej kradzieży doszło dziś rano w Płocku. Około godziny 7.30 na ulicy Podlaskiej zamaskowani złodzieje napadli na konwój przewożący pieniądze.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Sprawcy,którzy przyjechali na miejsce zdarzenia autem marki Lublin obezwładnili konwojentów, ukradli gotówkę, po czym wsiedli do auta marki Opel Vectra i odjechali w nieznanym kierunku. Funkcjonariusze nie podają wartości skradzionej kwoty pieniędzy.

Policja poszukuje napastników oraz apeluje o informacje do osób, które były świadkami zdarzenia - informuje serwis onet.pl

- Podczas przewożenia pieniędzy przez firmę konwojową samochodem marki Skoda Fabia, nieznani sprawcy poruszający się samochodem marki Lublin, który jak się okazało pochodził z kradzieży, spowodowali kolizję z samochodem konwojentów, po czym prawdopodobnie 2 zamaskowanych sprawców obezwładniło konwojentów. Następnie ukradli przewożoną kasetkę z pieniędzmi - wyjaśni Krzysztof Piasek rzecznik płockiej policji.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie