zapytaj o reklamę w tym miejscu
InformacjeGorący temat (9800 odsłon)

Proboszcz parafii z Gąbina odejdzie. Jest decyzja Biskupa


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

ks. Józef Szczeciński parafia św. Mikołaja Gąbin

Wtorkowe protesty wiernych z Gąbina przyniosły skutek. Dotychczasowy proboszcz parafii św. Mikołaja w Gąbinie ks. Józef Szczeciński będzie zarządzał parafią jedynie do końca lutego.


Przypomnimy, przedwczoraj (9 stycznia br.) przed kościołem zebrała się grupa ludzi domagająca się zmiany na stanowisku proboszcza. Duszpasterzowi zarzucali m.in.: traktowanie wiernych, traktowanie ich jak bankomaty służące tylko do uiszczania opłat za sakramenty. Domagali się natychmiastowej zmiany proboszcza.

Przeczytaj także: Taczki pod plebanią. Parafianie chcą odwołać proboszcza Gąbina

W dniu wczorajszym (10 stycznia br.) przedstawiciele parafian złożyli na ręce biskupa pomocniczego pisemne żądanie o zmianę dotychczasowego proboszcza.

"Ks. proboszcz, mając na uwadze osiągnięcie przez niego wieku emerytalnego oraz dobro duchowe wspólnoty parafialnej w Gąbinie poprosił Biskupa Płockiego o przejście z dniem 28 lutego 2018 r. na emeryturę. Biskup przychylił się do prośby." - informuje Diecezja Płocka.

 

Tematy:ks. Józef Szczecińskiparafia św. MikołajaGąbin

Sprawdź też: Masażysta GostyninZabiegi kosmetyczne GostyninBiuro rachunkowe Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


  • Do Parafianka Chyba do innego Kościoła Pani chodzi. Mnie ksiądz proboszcz nie chciał wyspowiadać bo on tylko w rekolekcje spowiada. Nie ważne, że nie każdy może w nich uczestniczyć. Ja akurat przebywałam poza parafia i nie mogłam wcześniej. Najlepsza sytuacja jest z żyrandolami jeden finansowały 3 grupy (sponsor, dzieci z komuni i z datków na kwiaty) może wreszcie przyjdzie ktoś, kto będzie księdzem z powołania a nie komornikiem.

  • Parafianka - proszę Cię zamilcz i nie wypowiadaj się w imieniu innych i o innych, skąd Ty możesz wiedzieć ze osoby wnoszące o usunięcie proboszcza "chodzą do kościoła dwa razy w roku" prowadzisz jakieś statystyki ??? znasz każdego kto jest przeciw ks. proboszczowi??? i śledzisz czy każda z tych osób chodzi regularnie do kościoła ??? Opieranie swojej wypowiedzi na spekulacjach jest żałosne i niestosowne, Za każdą z osób protestujących stoi jakaś niemiła historia związana z w/w księdzem, Nikt nie poszedł protestować od tak bo takie miał widzimisię, świadczy o tym też liczba podpisów zebrana przeciwko księdzu, Fakty mówią same za siebie. To że pani być może nie miała niemiłych doświadczeń z księdzem to nie znaczy że nikt ich nie miał. Tym bardziej że w poprzedniej parafi księdza również zaistniała podobna sytuacja i dlatego został przeniesiony do Gąbina proszę zapoznać się z faktami.

Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie
zapytaj o reklamę w tym miejscu

Galerie zdjęć


Zamaskowani bandyci napadli na konwój
Zamaskowani bandyci napadli na konwój
Zamaskowani bandyci napadli na konwój

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij