Popularny: 1600 odsłon Informacje 14 marca, 14:03,

Pytanie na śniadanie: Jolanta Balcerzak radzi jak sobie radzić z agresją w autobusach

Tematem dzisiejszego programu "Pytanie na śniadanie" na antenie Telewizji Polskiej była agresja i przemoc z którą możemy się spotykać w autobusach i tramwajach. Odpowiedź na to pytanie próbowała znaleźć pochodząca z Gostynina, ekspert procedur bezpieczeństwa Jolanta Balcerzak.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 38
Jolanta Balcerzak zaznaczyła, że nasza czujność jest usypiana na zdarzenia dziejące się wokół nas, ponieważ swoją uwagę w większości kierujemy na ekran smartphonu


Gospodarze programu Marzena Kawa oraz Łukasz Nowicki przytoczyli zdarzenie do którego doszło w Gdańsku. Młody mężczyzna wtargnął do kabiny kierowcy i siłą próbował wymusić zatrzymanie autobusu. Stanowcza, bohaterska postawa kierowcy uchroniła przed tragedią.

"Reakcji ludzi wokół powinna być" - podkreślała Jolanta Balcerzak. "Agresor czuje się bezkarny, kiedy my nie reagujemy. Często jest tak, że nasza jakakolwiek reakcja zaprzestaje akcje agresora" - tłumaczyła.

Zaznaczyła również, że nasza czujność jest usypiana na zdarzenia dziejące się wokół nas, ponieważ duża część społeczeństwa swoją uwagę ma w większości kierowaną na ekran smartphonu.

Poniżej link do wideo z programem: JAK REAGOWAĆ NA AGRESJĘ W AUTOBUSACH I TRAMWAJACH?


Napisz komentarz

Popularny: 3700 odsłon Informacje 14 marca, 12:39,

II Powiatowe Targi Edukacji i Rozwoju w Zespole Szkół

W czwartek (14 marca br.) drzwi Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie stały otworem przed młodzieżą szkół średnich, klas gimnazjalnych oraz uczniami klas ósmych szkół podstawowych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 41
Wydarzenie zostało połączone z Dniem Otwartym

Podczas Dnia Otwartego przyszli absolwenci szkół podstawowych i gimnazjalnych mieli możliwość zapoznania się z kierunkami kształcenia placówki, zwiedzenia obiektów szkolnych i pracowni specjalistycznych.

W roku szkolnym 2019/2020 w Zespole Szkół zostanie utworzonych 5 pierwszych klas dla absolwentów szkół gimnazjalnych oraz 5 klas dla absolwentów szkół podstawowych: technik informatyk, technik obsługi turystycznej, technik elektronik, technik ekonomista oraz liceum ogólnokształcące.

Dla uczniów szkół średnich została zorganizowana druga edycja Powiatowych Targów Edukacji i Rozwoju, których zadaniem jest kształtowanie przedsiębiorczej postawy na rynku pracy i świadome kreowanie własnej ścieżki kariery edukacyjno-zawodowej.

W ramach targów odbyły się prelekcje oraz prezentacja ofert szkół wyższych, policealnych oraz instytucji działających na rynku pracy. Na przygotowanych stoiskach odpowiedzi na  nurtujące młodzieży pytania udzielały m.in.: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Płocku, Policja, Straż Pożarna, Służba Więzienna.

Dzień Otwarty w GCE

Już jutro (15 marca br.) na Dzień Otwarty zaprasza Gostynińskie Centrum Edukacyjne. Jednym z głównych punktów wydarzenia będzie pokaz kulinarny uczennic technikum żywienia pod kierunkiem uczestniczki programu „BAKE OFF ale CIACHO” pani Aleksandry Serwy.

Program Dnia Otwartego w GCE:
9.00 - powitanie gości, prezentacja oferty edukacyjnej
9.10 - wystąpienia zaproszonych gości
9.30 - część artystyczna: GCE drogą do sukcesu
9.50 - rozstrzygnięcie konkursu „Fizyka może być piękna”
10.00 - pokaz kulinarny uczennic technikum żywienia pod kierunkiem uczestniczki programu „BAKE OFF ale CIACHO”
10.20 - pokaz diagnostyczny w CKP dla zainteresowanych motoryzacją
10.20 - 12.00 - zwiedzanie „GIEŁDY ZAWODÓW” w holu głównym /zwiedzanie szkoły.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie