Popularny: 900 odsłonInformacje25 października 2019, 07:24,

Rada Miasta Płocka zwiększyła środki na modernizację Stadionu Wisły do całej potrzebnej kwoty

Rada Miasta Płocka zwiększyła środki na modernizację Stadionu Wisły do całej potrzebnej kwoty

"Kolejna obietnica coraz bliżej spełnienia" - powiedział Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski

Na wniosek prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego, podczas październikowej sesji, miejscy radni zwiększyli budżet zadania "Modernizacja Stadionu im. Kazimierza Górskiego przy ul. Łukasiewicza". W Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta zabezpieczyli całą kwotę potrzebną do zakończenia przetargu i wyboru firmy do budowy nowego obiektu przy Łukasiewicza 34 - informuje klub Wisła Płock.- Kolejna obietnica coraz bliżej spełnienia. Intensywnie przygotowujemy się do realizacji bardzo dużej inwestycji, jaką niewątpliwie jest modernizacja stadionu im. Kazimierza Górskiego przy ul. Łukasiewicza. Chciałbym podziękować miejskim radnym za zgodę na dodatkowe środki na realizację tego zdania. Dzięki ich decyzji w Wieloletniej Prognozie Finansowej Płocka mamy zapisaną całą kwotę, jaką potrzebujemy do zrealizowania tej inwestycji. Choć nadal będziemy starać się pozyskać na nią środki spoza budżetu miasta - powiedział Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

- Bardzo cieszę się, że kolejny krok w kierunku budowy nowego stadionu dla Nafciarzy został wykonany. Wszyscy w klubie z niecierpliwością czekamy na zakończenie przetargu i podpisanie umowy z wykonawcą. Miejmy nadzieję, że nastąpi to jeszcze w tym roku - dodał z kolei wiceprezes Wisły Płock Tomasz Marzec.

Przetarg na wybór wykonawcy, który zaprojektuje i wybuduje nowy stadion dla Nafciarzy, wciąż trwa. Mając wątpliwości, co do prawidłowości jedynej oferty, złożonej przez firmę Mirbud na kwotę 166,5 mln zł, miasto postępowanie unieważniło. Zgodnie z przepisami oferent odwołał się do Krajowej Izby Odwoławczej.

Zdaniem KIO oferta Mirbudu może być jednak uznana za złożoną w prawidłowy sposób. Aby teraz móc wykonać ostateczny krok i podpisać umowę, płocki ratusz musi zapoznać się jeszcze z uzasadnieniem orzeczenia Izby Odwoławczej, które lada dzień powinno dotrzeć do Urzędu Miasta.

Płock jest coraz bliżej rozpoczęcia budowy nowego stadionu dla Nafciarzy!

autor/źródło: Wisła Płock

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie