Popularny: 3100 odsłonInformacje4 marca,

Radny Jan Głodowski - "Ja nie bardzo rozumiem tego oporu przeniesienia klas"

Podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej w Gostyninie tuż przed głosowaniem dotyczącym podjęcia uchwały w sprawie przeniesienia wybranych klas III z SP 1 i SP 3 do SP 5 głos zabrał radny Prawa i Sprawiedliwości Jan Głodowski. Radny odniósł się do sytuacji jaka obecnie jest z projektem uchwały zaproponowanym przez burmistrza Pawła Kalinowskiego.

Przewiń w dół aby czytać dalej

"Ja nie bardzo rozumiem tego oporu przeniesienia klas" mówił radny Głodowski. "(...) robimy jakiś sztuczny tłok bo się rodzicom nie podoba, czy babciom, czy dziadkom - to nie ma znaczenia" - kontynuował w dalszej części wypowiedzi radny PiS.

Uchwała dotycząca przeniesienia klas ostatecznie została odrzucona przez radnych.

Napisz komentarz

Mieszkaniec, 7 marca
Jeśli sp 5 (dawniej g 1) od dawna świeci pustkami, gdzie w innych szkołach brakowało miejsc, to o czym to świadczy? I teraz na siłę ją ratować? Szkoda słów.
Nieradny, 6 marca
Po co w tamtym roku rada postanowiła utworzyć trzecią podstawówkę w mieście? Co teraz z nią zrobić? Zabrakło konsekwencji czy kompetencji?
2106, 5 marca
Jeśli pańskie zdolności rozumienie wygasły to czas zostać w domu i odpoczywać. Szur szur z polityki.
Informacje4 marca,

Mazur: Drugie zwycięstwo w grze kontrolnej

W sobotę, 3 marca 2018 r. seniorzy Mazura Gostynin rozgrywali piątą grę kontrolną w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2017/18 IV Ligi Mazowieckiej.

Podopieczni trenera Waldemara Figurskiego wygrali 2:1 we Włocławku z IV-ligową drużyną UKS Lider. Pojedynek dwóch czwartoligowców lepiej rozpoczął się dla gostynińskiej drużyny, po pierwszej wyrównanej połowie, w drugiej części najpierw bezpośrednio z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Jakub Kustra. Ta pierwsza próba z trafienia do bramki z rzutu wolnego dla napastnika Mazura się nie powiodła, ale druga trzy minuty później już zdecydowanie była lepsza.

W 51 minucie Mazur objął prowadzenie, piłkę w pole karne po rzucie wolnym dograł wspomniany Kustra a głową minimalnie jej lot zmienił Bartłomiej Dębicki a futbolówka wpadła do siatki:

Włocławski zespół wyrównał w 56 minucie, z kolei gola na 2:1, jak się okazało zwycięskiego, zdobył kończąc indywidualną akcję Jakub Kustra.

W drugiej połowie kilka razy z opresji doskonałymi interwencjami ratował bramkarz Hubert Borowy.

Był to prawdopodobnie ostatni mecz kontrolny seniorów Mazura na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Od przyszłego tygodnia, jeśli dopiszą warunki atmosferyczne, Mazur odbędzie dwie gry kontrolne – w czwartek 8 marca w Bodzanowie z Huraganem (A-Klasa Płock) oraz w sobotę, 10 marca w Lubieniu Kujawskim z Lubienianką (Liga Okręgowa Kujawsko-Pomorska).

Lider Włocławek – Mazur Gostynin 1:2

Bramki: 56' Maciej Lewandowski – 50' Bartłomiej Dębicki, 64' Jakub Kustra

Mazur rozpoczął w składzie: Bartosz Tomczak – Piotr Dutkiewicz, Patryk Matusiak, Damian Skumórski, Łukasz Kiełbasa – Jarosław Kułaga, Konrad Popławski, Bartłomiej Dębicki, Bartosz Wiśniewski – Mateusz Ostrowski, Jakub Kustra; trener: Waldemar Figurski

zagrali także: Hubert Borowy, Bartosz Dutkiewicz, Piotr Stępniak, Eryk Przybylski

Inauguracja rozgrywek IV Ligi dla Mazura będzie przesunięta tydzień, gdyż zaplanowany na 17 marca 2018 r. mecz wyjazdowy w ramach 16 kolejki IV Ligi z Błękitnymi Raciąż został odwołany z powodu wycofania drużyny z Raciąża z rozgrywek. Mazurowi zostaną doliczone 3 punkty tytułem walkowera a pierwszy mecz rundy wiosennej IV Ligi odbędzie się 24 marca na wyjeździe z Huraganem Wołomin.