Popularny: 1600 odsłon Informacje 12 kwietnia 2018, 13:37,

Radny Michał Bartosiak: będzie uzupełniający konkurs na sport

W środę, 11 kwietnia 2018 r. odbyło się posiedzenie Komisji Edukacji Kultury i Sportu, w którym uczestniczyli przedstawiciele Football Education Academy Gostynin.

Przewiń w dół aby czytać dalejPrzypomnijmy, pod koniec marca Zarząd Klubu Sportowego Football Education Academy Gostynin/Łąck przekazał pismo, w którym w mocnych słowach opisuje rozstrzygnięcie konkursu na realizację w Gminie Miasta Gostynina zadań z zakresu sportu przez Urząd Miasta, dodając jednocześnie, że klub rezygnuje z przyznanej kwoty 1000 złotych z puli 330 000 złotych.

W środę, 11 kwietnia przedstawiciele klubu zostali zaproszeni na posiedzenie komisji, gdzie przybliżyli swoją działalność.

Radny Michał Bartosiak zgłosił dwa wnioski: pierwszy dotyczący zorganizowania uzupełniającego konkursu z zakresu rozwoju sportu, w którym do podziału ma zostać przeznaczona kwota 15 000 złotych, a także, po sugestiach trenera FEA Gostynin Marcina Mofiny wniosek, aby w przyszłości konkurs odbywał się we wcześniejszym terminie niż marzec, tj. początek roku – styczeń.

Radni jednogłośnie poparli oba wnioski. Za jego wykonanie odpowiada burmistrz i Urząd Miasta.


Napisz komentarz

Komentarze

kkk, 15 kwietnia 2018
Łąck się wypiął na FEA, to próbują wyciągnąć kasę z Gostynina... żenada jakaś! mało mamy miejscowych klubów sportowych? chyba lepiej finansować lokalną działalność niż taką, która tylko w nazwie ma Gostynin, a skoro przyznane 1000zł to dla nich niewielka kwota, to niech proszą o dotację z fundacji Orlen, może powiat płocki ich sfinansuje
Don Pedro, 12 kwietnia 2018
A dlaczego pan Mofina nie pójdzie po kasę do Łącka przecież tam promuje swoją szkółkę.?
Ronaldo, 12 kwietnia 2018
To jest jakiś kabaret ze strony rady miasta i FEA acadamy Gostynin/Łąck.
Popularny: 500 odsłon Informacje 12 kwietnia 2018, 12:30,

Przy Przedszkolu nr 2 będzie bezpieczniej

W godzinach porannych oraz po południu, gdy rodzice przyprowadzają lub odbierają swoje pociechy z placówki, na parkingu przy Przedszkolu nr 2 panuje wzmożony ruch, który pogarsza poziom bezpieczeństwa. Ta sytuacja może poprawić się w najbliższym czasie.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni  zabezpieczyli środki na odnowienie oznakowania poziomego i zakup nowych znaków więc jest szansa, że w najbliższej przyszłości zostaną ustawione znaki również w tym miejscu. Był bowiem w tej sprawie składany kilka tygodni temu wniosek.

Przypomnijmy, że parking przy Przedszkolu nr 2 został wybudowany pod koniec 2016 roku po zabezpieczeniu środków w budżecie przez Radę Miejską

Znajduje się tam 15 miejsc  dla samochodów osobowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych.


Napisz komentarz

Komentarze

Klo, 12 kwietnia 2018
Niestety większość miejsc jest ciągle zajęta i to nie przez rodziców i pracowników, bo ten parking w teorii jest miejski a w praktyce klienci przedszkola nie mają nadal gdzie parkowac
Dodaj ogłoszenie