Popularny: 3500 odsłonInformacje5 marca 2018, 18:29,

Radny Michał Bartosiak pyta: czy dojdzie do zwolnień kadry w SP nr 5?

Radny Michał Bartosiak pyta: czy dojdzie do zwolnień kadry w SP nr 5? [VIDEO]


Temat reformy oświaty powrócił i był głównym tematem ostatnich obrad Rady Miejskiej w piątek, 2 marca 2018 r. Pytanie o możliwość połączenia dwóch szkół i przyszłość kadry pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr 5 zadał Przewodniczący Komisji Edukacji i Sportu, radny Michał Bartosiak (Inicjatywa dla Gostynina).„Jakie działania podjął burmistrz wraz z dyrektorem Miejskiego Zespołu Ekonomicznego Szkół i Przedszkoli i dyrektorami szkół podstawowych nr 1 i 5 celem poprawy sytuacji kadry pedagogicznej w Szkole Podstawowej nr 5?” - pytał burmistrza Pawła Kalinowskiego Michał Bartosiak.

Niemal rok temu radny zgłosił pomysł, który miałby poprawić kryzysową sytuację w gostynińskiej oświacie, mianowicie połączenie dwóch szkół – Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 5 – formalnie bądź mniej w jedną placówkę.

- Dziewięć miesięcy temu odbyliśmy spotkanie, na którym zaproponowałem nieformalne połączenie tych dwóch placówek. Wiemy dobrze, że formalnie się nie da, ale rozmawialiśmy o tym, zgłosiłem pomysł, aby nauczyciele mogli uzupełniać etaty, może jakiś kompromis między dyrektorami a państwem.

Chciałbym się dowiedzieć co przez te ostatnie dziewięć miesięcy się zadziało, bo na ostatniej komisji edukacji i sportu radni tutaj szczególnie pani sekretarz uderzała we mnie, że radni nie zgłaszają pomysłów. Radni zgłaszali i zgłaszają pomysły, chciałbym się dowiedzieć co w tej sprawie się się wydarzyło? - dodał w swoim zapytaniu radny Michał Bartosiak.

Pod nieobecność burmistrza odpowiedzi udzieliła wiceburmistrz Halina Fijałkowska. Więcej w materiale wideo:

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Komentarze

Wiem co pisze, 10 marca 2018
Wywalic tych nauczycieli co popierają jarka, niech poczują dobrą zmianę ????
aaa, 6 marca 2018
sp1 wymaga ciągłych remontów, budynek jest już wiekowy, może zatem połączyć obie szkoły i przenieść do budynku sp5, dopóki mamy niż demograficzny?
wróciłem, 6 marca 2018
Błędy popełniono rok temu. To wówczas należało połączyć G1 i SP1. Teraz przerzucanie się winami nic nie zmieni. Co do etatów nauczycielskich. Niestety nauczyciele musza pogodzić się z faktem, że pracy dla nich w Gostyninie nie będzie. Powód prosty -brak dzieci. Odejścia na emerytury nic nie zmienią. Tym bardziej, że etatów będzie brakowało głównie z przedmiotów dzielonych na grupy: języki obce, w-f . Tu nauczycieli w wieku emerytalnym jest niewielu.
Dodaj ogłoszenie