Wczytywanie zawartości

Informacje Gorący temat (czytany 1100 razy)

Reaktywacja chóru miejskiego nie wypaliła. Powód - brak chętnych


chór Aleksandra Milczarek Andrzej Sitek Michał Bartosiak

Podczas wrześniowych obrad sesji Rady Miasta dyrektor Miejskiej Szkoły Muzycznej Andrzej Sitek przedstawił ambitne plany reaktywowania po kilku latach w Gostyninie chóru miejskiego. Na poniedziałkowych (27 listopada br.) obradach Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miejskiej poinformowano, że próby reaktywacji spełzły na niczym ze względu na nikłe zainteresowanie.


Wczytywanie zawartości...

- Po rozmowach z burmistrzem, zamierzamy podjąć działania w celu reaktywowania chóru. Wydaje mi się, że ten plan ma szansę wypalić, potrzebne jest jednak wsparcie finansowe z budżetu miasta. Mam nadzieję, że pomysł ten spotka się z przychylnością radnych - mówił we wrześniu Andrzej Sitek.

Okazuje się, że przeprowadzono przy współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Miejskiej Szkole Muzycznej i oraz innych szkołach potencjalny nabór. Jednak, jak poinformowała w poniedziałek dyrektor MCK Aleksandra Milczarek, zainteresowanie gostynińskich uczniów było znikome, więc póki co zaniechano pomysłu reaktywacji chóru.

"Sprawa chóru miejskiego nie będąca notabene przedmiotem prac wczorajszej Komisji Edukacji Kultury i Sportu zaniepokoiła mnie i skłoniła do jej rzeczowego zbadania. Po rozmowach z Panią Aleksandrą Milczarek - dyr. MCK, wiem że rzeczywiście proces rekrutacji prowadzony przez MCK na dzień dzisiejszy nie ma się najlepiej, ale nie jest zakończony i z pewnością będzie ponawiany.

Głos w sprawie zabrał Przewodniczący Komisji Edukacji Kultury i Sportu - Michał Bartosiak

W rozmowie z dyr Miejskiej Szkoły Muzycznej Panem Andrzejem Sitkiem dowiedziałem się, iż jest już pewna grupa osób uczestniczących w próbach. Trwają prace nad rozwojem i rozbudową grupy. Oboje Państwo są pełni optymizmu, wręcz są przekonani, iż w niedalekiej przyszłości Miasto będzie mogło poszczycić się Chórem który będzie nasza wizytówką w Polsce, a może troszkę dalej.

Proces budowy przedsięwzięć muzycznych to proces nierzadko żmudny długotrwały, szalenie delikatny który trzeba pielęgnować i z troską rozwijać każdego dnia. Liczę na to, iż wkrótce usłyszymy o gostynińskich chórzystach. W imieniu swoim a także dyr A. Milczarek i dyr A. Sitka serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych na próby w każdy czwartek o godz 17 ej - Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia w Gostyninie.

Z muzycznym pozdrowieniem Przewodniczący Komisji Edukacji Kultury i Sportu

Michał Bartosiak


Tematy: chór Aleksandra Milczarek Andrzej Sitek Michał Bartosiak

Komentarze


Weź udział w dyskusji

Wczytywanie zawartości

Polecane dla Ciebie

Wczytywanie zawartości...

Wczytywanie zawartości...

Najnowsze informacje
Informacje od partnerów

Galerie zdjęć


Wczytywanie zawartości...

Wczytywanie zawartości...

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies i wykorzystujemy local storage. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących przechowywania danych w przeglądarce oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażasz zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

OK. Zamknij