InformacjeGorący temat (1300 odsłon)

Reaktywacja chóru miejskiego nie wypaliła. Powód - brak chętnych


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

chór Aleksandra Milczarek Andrzej Sitek Michał Bartosiak

Podczas wrześniowych obrad sesji Rady Miasta dyrektor Miejskiej Szkoły Muzycznej Andrzej Sitek przedstawił ambitne plany reaktywowania po kilku latach w Gostyninie chóru miejskiego. Na poniedziałkowych (27 listopada br.) obradach Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miejskiej poinformowano, że próby reaktywacji spełzły na niczym ze względu na nikłe zainteresowanie.


- Po rozmowach z burmistrzem, zamierzamy podjąć działania w celu reaktywowania chóru. Wydaje mi się, że ten plan ma szansę wypalić, potrzebne jest jednak wsparcie finansowe z budżetu miasta. Mam nadzieję, że pomysł ten spotka się z przychylnością radnych - mówił we wrześniu Andrzej Sitek.

Okazuje się, że przeprowadzono przy współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Miejskiej Szkole Muzycznej i oraz innych szkołach potencjalny nabór. Jednak, jak poinformowała w poniedziałek dyrektor MCK Aleksandra Milczarek, zainteresowanie gostynińskich uczniów było znikome, więc póki co zaniechano pomysłu reaktywacji chóru.

"Sprawa chóru miejskiego nie będąca notabene przedmiotem prac wczorajszej Komisji Edukacji Kultury i Sportu zaniepokoiła mnie i skłoniła do jej rzeczowego zbadania. Po rozmowach z Panią Aleksandrą Milczarek - dyr. MCK, wiem że rzeczywiście proces rekrutacji prowadzony przez MCK na dzień dzisiejszy nie ma się najlepiej, ale nie jest zakończony i z pewnością będzie ponawiany.

Głos w sprawie zabrał Przewodniczący Komisji Edukacji Kultury i Sportu - Michał Bartosiak

W rozmowie z dyr Miejskiej Szkoły Muzycznej Panem Andrzejem Sitkiem dowiedziałem się, iż jest już pewna grupa osób uczestniczących w próbach. Trwają prace nad rozwojem i rozbudową grupy. Oboje Państwo są pełni optymizmu, wręcz są przekonani, iż w niedalekiej przyszłości Miasto będzie mogło poszczycić się Chórem który będzie nasza wizytówką w Polsce, a może troszkę dalej.

Proces budowy przedsięwzięć muzycznych to proces nierzadko żmudny długotrwały, szalenie delikatny który trzeba pielęgnować i z troską rozwijać każdego dnia. Liczę na to, iż wkrótce usłyszymy o gostynińskich chórzystach. W imieniu swoim a także dyr A. Milczarek i dyr A. Sitka serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych na próby w każdy czwartek o godz 17 ej - Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia w Gostyninie.

Z muzycznym pozdrowieniem Przewodniczący Komisji Edukacji Kultury i Sportu

Michał Bartosiak

Tematy:chórAleksandra MilczarekAndrzej SitekMichał Bartosiak

Sprawdź też: Montaż instalaci gazowych LPG GostyninKsięgowość GostyninPizzeria Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Galerie zdjęć


Strona internetowa parafii św. Marcina padła ofiarą ataku hakerów
Strona internetowa parafii św. Marcina padła ofiarą ataku hakerów
Strona internetowa parafii św. Marcina padła ofiarą ataku hakerów

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij