Popularny: 1300 odsłonInformacje27 listopada 2017,

Reaktywacja chóru miejskiego nie wypaliła. Powód - brak chętnych

Reaktywacja chóru miejskiego nie wypaliła. Powód - brak chętnych

Podczas wrześniowych obrad sesji Rady Miasta dyrektor Miejskiej Szkoły Muzycznej Andrzej Sitek przedstawił ambitne plany reaktywowania po kilku latach w Gostyninie chóru miejskiego. Na poniedziałkowych (27 listopada br.) obradach Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miejskiej poinformowano, że próby reaktywacji spełzły na niczym ze względu na nikłe zainteresowanie.

Przewiń w dół aby czytać dalej- Po rozmowach z burmistrzem, zamierzamy podjąć działania w celu reaktywowania chóru. Wydaje mi się, że ten plan ma szansę wypalić, potrzebne jest jednak wsparcie finansowe z budżetu miasta. Mam nadzieję, że pomysł ten spotka się z przychylnością radnych - mówił we wrześniu Andrzej Sitek.

Okazuje się, że przeprowadzono przy współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Miejskiej Szkole Muzycznej i oraz innych szkołach potencjalny nabór. Jednak, jak poinformowała w poniedziałek dyrektor MCK Aleksandra Milczarek, zainteresowanie gostynińskich uczniów było znikome, więc póki co zaniechano pomysłu reaktywacji chóru.

"Sprawa chóru miejskiego nie będąca notabene przedmiotem prac wczorajszej Komisji Edukacji Kultury i Sportu zaniepokoiła mnie i skłoniła do jej rzeczowego zbadania. Po rozmowach z Panią Aleksandrą Milczarek - dyr. MCK, wiem że rzeczywiście proces rekrutacji prowadzony przez MCK na dzień dzisiejszy nie ma się najlepiej, ale nie jest zakończony i z pewnością będzie ponawiany.

Głos w sprawie zabrał Przewodniczący Komisji Edukacji Kultury i Sportu - Michał Bartosiak

W rozmowie z dyr Miejskiej Szkoły Muzycznej Panem Andrzejem Sitkiem dowiedziałem się, iż jest już pewna grupa osób uczestniczących w próbach. Trwają prace nad rozwojem i rozbudową grupy. Oboje Państwo są pełni optymizmu, wręcz są przekonani, iż w niedalekiej przyszłości Miasto będzie mogło poszczycić się Chórem który będzie nasza wizytówką w Polsce, a może troszkę dalej.

Proces budowy przedsięwzięć muzycznych to proces nierzadko żmudny długotrwały, szalenie delikatny który trzeba pielęgnować i z troską rozwijać każdego dnia. Liczę na to, iż wkrótce usłyszymy o gostynińskich chórzystach. W imieniu swoim a także dyr A. Milczarek i dyr A. Sitka serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych na próby w każdy czwartek o godz 17 ej - Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia w Gostyninie.

Z muzycznym pozdrowieniem Przewodniczący Komisji Edukacji Kultury i Sportu

Michał Bartosiak


Napisz komentarz

Popularny: 3400 odsłonInformacje27 listopada 2017,

Strona internetowa parafii św. Marcina padła ofiarą ataku hakerów

Strona internetowa parafii św. Marcina padła ofiarą ataku hakerów

Z pewnością dużo spośród wiernych, którzy chcieli odwiedzić stronę internetową parafii św. Marcina zauważyło, że witryna jest od dłuższego czasu niedostępna. Za brak strony w zasobach sieci odpowiedzialni są hakerzy.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Włamanie internetowych przestępców miało miejsce na początku listopada. Po ataku hakerów strona jest do tej pory niedostępna.

Jak informuje administrator na profilu społecznościowym parafii - "Wkrótce pojawi się ona w nowej, pięknej odsłonie".


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie