Popularny: 4400 odsłonInformacje25 lutego,

"Pisowska" reforma oświaty. UM na czele z burmistrzem przedstawił projekt uchwały

"Pisowska" reforma oświaty. UM na czele z burmistrzem przedstawił projekt uchwały

Urząd Miasta w Gostyninie z burmistrzem Pawłem Kalinowskim przedstawił radnym miejskim projekt uchwały, który dotyczy m.in. przeniesienia wybranych klas III w przyszłym roku szkolnym ze Szkoły Podstawowej NR 1 i NR 3 do Szkoły Podstawowej NR 5. Realizacja obowiązku szkolnego w SP nr 5 dla tych klas odbywałaby się od IV klasy do klasy VIII.

Przewiń w dół aby czytać dalejW projekcie z Urzędu Miasta w Gostyninie są zawarte następujące zapisy:

1. Uczniom oddziałów klas III w roku szkolnym 2017/2018 o nazwie „d” i „e” Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej z siedzibą w Gostyninie ul. Józefa Ozdowskiego 2 wskazuje się miejsce realizacji obowiązku szkolnego od klasy IV do klasy VIII od roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV z siedzibą w Gostyninie ul. Polna 36.

2. Uczniom oddziałów klas III w roku szkolnym 2017/2018 o nazwie „e” i „f” Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte z siedzibą w Gostyninie ul. gen. Józefa Bema 23 wskazuje się miejsce realizacji obowiązku szkolnego od klasy IV do klasy VIII od roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV z siedzibą w Gostyninie ul. Polna 36.

3. Uczniom oddziałów klas III w roku szkolnym 2018/2019 o nazwie „a” Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej z siedzibą w Gostyninie ul. Józefa Ozdowskiego 2 wskazuje się miejsce realizacji obowiązku szkolnego od klasy IV do klasy VIII od roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV z siedzibą w Gostyninie ul. Polna 36.

4. Uczniom oddziałów klas III w roku szkolnym 2018/2019 o nazwie „c” Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte z siedzibą w Gostyninie ul. gen. Józefa Bema 23 wskazuje się miejsce realizacji obowiązku szkolnego od klasy IV do klasy VIII od roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV z siedzibą w Gostyninie ul. Polna 36.

Projekt uchwały będzie omawiany podczas jutrzejszych połączonych Komisji Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz Edukacji, Kultury i Sportu.


Napisz komentarz

Tylko nie PO, 27 lutego
Dr Marek .. bardzo dobrze powiedziałeś, nawet jakby dali wszyskim nie 500 a 5000 na miesiąc to i tak by było źle, nic nie pasuje. Taki PIS zły a ciekawe czy wam PO coś dało, ciekawe jak te złodzieje z PO dojdą do władzy i utworzą znowu gimnazja to ciekawe czy ktoś się przeciwstawi, bo wszyscy się boją PO i cicho siedzą !!! Taka prawda !!
Kamil, 27 lutego
Będzie zapewniony jakiś transport? Mieszkam w sąsiedztwie SP 3, wyobraźmy sobie taką pogodę jak dziś, nie każdy możliwość zawiezienia dziecka samochodem do szkoły i kolejne pytanie, co się stało że szkoła która ma taki ładny budynek i świeci pustkami?
bolek, 27 lutego
Uczniowi nie robi się łaski gdy się mu pozwala uczęszczać do jego obwodowej szkoły, co do której ma obowiązek uczęszczać, mości dobrodzieje!
Popularny: 3600 odsłonInformacje25 lutego,

Pomóżmy 2-miesięcznej Luizie stanąć na nogi. Dziewczynka urodziła się ciężko chora

Pomóżmy 2-miesięcznej Luizie stanąć na nogi. Dziewczynka urodziła się ciężko chora

Rodzice apelują o pomoc dla ich córeczki Luizy. Pochodząca z miejscowości Krzymów (gmina Szczawin Kościelny) dziewczynka urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową odcinka lędźwiowego. Koszt leczenia przerasta możliwości finansowe jej rodziców.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Przez całą ciążę mama Luizy była pod opieką lekarską. W 14. tygodniu ciąży przeszła badania prenatalne, które świadczyły o tym, że dziewczynka jest zdrowa. Powtórne badania, przeprowadzone po 20. tyg. również nie dawały żadnych oznak do niepokoju. Rodzice z radością oczekiwali przyjścia na świat ich upragnionej córeczki. 4 stycznia 2018 roku, w 36. tygodniu ciąży urodziła się Luiza.

Tuż po porodzie okazało się wbrew temu, co potwierdzały wcześniejsze badania, że dziewczynka nie jest zdrowa. Lekarze poinformowali rodziców, że ich dziecko ma wrodzoną wadę układu nerwowego – przepuklinę oponowo-rdzeniową odcinka lędźwiowego, która wymaga natychmiastowej operacji.  Malutką Luizę zabrało pogotowie i została przewieziona do najbliższego oddziału intensywnej terapii noworodków.

Na miejscu zdiagnozowano również wodogłowie oraz kolejne konsekwencje wady: porażenie kończyn dolnych, brak ruchów spontanicznych, nóżki ustawione w przeproście, stopy szpotawe.

Dwa dni po urodzeniu Luizie wykonano plastykę przepukliny oponowo – rdzeniowej oraz implantowano zastawkę komorowo-otrzewnową. Po operacji przeprowadzono diagnostykę układu moczowego.

W cystografii stwierdzono lewostronny refluks 3st. Konsultujący urolog zalecił włączenie alfa blokera oraz dalszą obserwację. Dopiero po dwóch tygodniach Luiza została wypisana ze szpitala i pojechała z rodzicami do domu.

Dziewczynka pozostaje obecnie pod stałą opieką urologa, neurologa, neurochirurga, ortopedy, pod którego okiem rehabilituje biodra. Tylko odpowiednie leczenie daje jej szansę na to, że będzie mogła w przyszłości samodzielnie chodzić. Niestety jest ono długotrwałe i bardzo kosztowne. Sytuacja materialna rodziców nie pozwala na opłacenie wszystkich  związanych z tym wydatków.

Obydwoje przeprowadzili się do dziadków i mieszkają w jednym pokoju, aby jak najwięcej środków przeznaczyć na leczenie dziecka. Mimo tego nie stać ich na zapewnienie najlepszej opieki i zakup sprzętu ortopedycznego, który  będzie niezbędny w przyszłości.
Dlatego już dziś zwracają się o pomoc. Ważna jest każda złotówka. Odpowiednia terapia i ćwiczenia mogą  przybliżyć Luizę do momentu, w którym będzie mogła wykonać swój pierwszy krok.

Osoby chcące pomóc dziewczynce mogą to zrobić robiąc przelew:
Fundacja Mam serce
ul. Szturmowa 9 lok. 4 02-678 Warszawa
Nazwa banku: Millennium Bank
Numer konta: 26 1160 2202 0000 0001 6899 7325
Tytuł przelewu: Luiza Rutkowska

oraz przekazując 1% podatku:

Link do akcji w serwisie: mam-serce.org


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie