Popularny: 600 odsłonInformacje12 marca,

Rewolucja na miejskim basenie. Już można płacić kartą

Rewolucja na miejskim basenie. Już można płacić kartą

Od ponad miesiąca opłaty za korzystanie z pływalni miejskiej w Gostyninie można uisczać za pomocą kart kredytowych.

Przewiń w dół aby czytać dalejWprowadzenie nowej formy płatniczej podyktowane było prośbami użytkowników, którzy zgłaszali taką potrzebę. "Trzeba iść z duchem czasu"  - powiedział portalowi Wiesław Adamski dyrektor MOSiR.

Przez pierwsze 3 miesiące obiekt nie będzie ponosił żadnych opłat wynikających z wprowadzenia płatności kartą. Po tym okresie będą one wynosić 40 PLN miesięcznie plus niskie prowizje od przyjętych wpłat.  


Napisz komentarz

dociekliwy, 12 marca
REWOLUCJA? Terminal płatniczy w XXI wieku to codzienność a nie rewolucja.
Popularny: 3600 odsłonInformacje12 marca,

Czytelnicy alarmują: drogę w Rogożewku da się przejechać jedynie ciągnikiem!

Do naszej redakcji wpłynęła wiadomość od rozgoryczonego czytelnika. W treści opisuje on skandaliczny stan drogi w Rogożewku oraz dopytuje do kogo należy obowiązek jej utrzymania. Dla zobrazowania sytuacji nasz czytelnik załączył kilka zdjęć.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Poniżej treść wiadomości:

"Oto droga we wsi Rogożewek, którą trzeba ,,pokonać" by dostać się do pracy, szkoły czy sklepu. To nie lada wyczyn dla mieszkańców bo bez pomocy ciągnika ciężko się przedostać nie wspominając o uszkodzeniach aut takich jak zerwana dolna osłona silnika tudzież zderzak. ciekawe jak w razie potrzeby przedostaną się służby ratunkowe?

Kto może za taki stan odpowiadać?  Bo skoro droga gminna to właścicielem drogi jest gmina, a więc czy to nie na niej spoczywa obowiązek utrzymania stanu drogi zgodnie z jej przeznaczeniem, jako na zarządcy tej drogi (art. 19 ust.1 i 2 pkt 4 ustawy z 25.03.1985 o drogach publicznych).

Do zarządcy drogi należy m.in.: - utrzymanie nawierzchni, chodników, obiektów inżynierskich, urządzeń zabezpieczających ruch i innych urządzeń związanych z drogą, - przeprowadzanie okresowych kontroli stanu dróg i obiektów mostowych, - wykonywanie robót interwencyjnych, robót utrzymaniowych i zabezpieczających (art. 20 pkt 4,10,11 ustawy). W świetle przytoczonych wyżej przepisów, gmina ma obowiązek utrzymać nawierzchnię drogi w należytym stanie.

A gdyby tak rachunek za uszkodzone auto wystawić gminie?

A może lepiej niech się  obudzą  ze snu wyborczego władze gminne bo już wiosna za pasem, a jesień wyborcza tuż tuż."


Napisz komentarz

Mieszkańcy Gminy Gostynin miejscowości Polesie, 16 marca
Droga Gminna Polesie jest też w skandalicznym stanie nie można przejechać do pracy szkoły lekarza a przejechanie tą drogą wiąże się z uszkodzeniem samochodu to jest kpina co Gmina wyprawia daje 650tys na drogi powiatowe a drogi gminne są w opłakanym stanie.
Wyborca z gminy, 15 marca
Drogi gminne w błocie toną a klub radnych przeznaczył pieniądze na powiat żeby sobie robić drogi powiatowe. Będziemy pamiętali.
On35, 15 marca
Nie tylko tam większość dróg gminnych takich jest

Polecane dla Ciebie

Dodaj ogłoszenie