Popularny: 700 odsłon Informacje 13 marca, 10:09,

Rodzice: Wciąż czekamy na budowę placu zabaw na terenie SP nr 5

Pod koniec 2017 roku przeprowadzone były na terenie miasta konsultacje w sprawie projektów złożonych w ramach budżetu obywatelskiego.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 18
Pod koniec 2017 roku przeprowadzone były na terenie miasta konsultacje w sprawie projektów złożonych w ramach budżetu obywatelskiego


Przypomnijmy, budżet obywatelski w Gostyninie to inicjatywa radnych IdG. Radni poprzedniej kadencji w czerwcu 2015 po raz pierwszy podjęli uchwałę w sprawie przeprowadzenia na terenie Gminy Miasta Gostynina konsultacji społecznych w sprawie Budżetu Obywatelskiego jako części budżetu miasta na 2016 rok zabezpieczając na ten cel kwotę 150 000zł. W roku następnym kwota ta została zwiększona do 180 000zł, a na 2018 przewidziano 250 000 zł, a na 2019 pół miliona złotych. W ramach 3 pierwszych edycji Budżetu Obywatelskiego w Gostyninie zgłoszono łącznie 57 projektów, z tego głosować można było na 31.

Jednym z projektów, który został pozytywnie zweryfikowany i trafił pod głosowanie był projekt pn. „Budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej Nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie, ul. Polna 36”. Koszt oszacowany przez autorów projektu wskazywał na 39 400zł. W ramach przeprowadzonego głosowania zebrano ponad 700 głosów, w tym 696 ważnych.

Placu zabaw nadal nie ma

W roku 2018 ogłoszone były 3 postępowania, w ostatnim wpłynęła 1 oferta o wartości ponad 70 000zł. Dalszych działań w tej materii władze miasta nie podjęły. Radni PiS środków w budżecie nie zabezpieczyli.

W ostatnich dniach temat powrócił. Rodzice uczniów i przedszkolaków zaczęli się niepokoić faktem, że w sprawie budowy placu zabaw przy szkole niewiele drgnęło od ubiegłego roku. Zaczęły pojawiać się pytania: Co z tym placem zabaw? Miał być a nic się nie dzieje? Po co było zbierać podpisy skoro placu nadal nie ma?

Głos w sprawie zabrał Burmistrz Kalinowski : ”... jeszcze w marcu zwrócę się do Rady Miejskiej o zabezpieczenie środków w budżecie na powstanie placu zabaw dla potrzeb punktów przedszkolnych w SP5”

Czy będzie to plac zabaw również dla uczniów szkoły czy tylko dla przedszkolaków? Czy radni zabezpieczą potrzebne środki? Co z placami zabaw przy ul. Stodólnej i Żeromskiego?

Do sprawy powrócimy.


Napisz komentarz

Komentarze

2016, 13 marca
Ważne że z inicjatywy IDG powstał przystanek przed MCK ? Nie wiem jaką funkcje to spełnia . Wiem,że nie zostało zaakceptowane przez nadzór budowlany. Sporo kosztował. I po co to komu?
Popularny: 6100 odsłon Informacje 12 marca, 13:51,

Skatował psa, odrąbał mu ogon i wrzucił do rzeki

Aż trudno uwierzyć w takie pokłady bestialstwa w człowieku. Wczoraj (11 marca br.) nieznany sprawca w niezwykle sadystyczny sposób skatował psa, po czym związał mu tylne łapy, i rzucił do Wisły.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 225
Za wskazanie informacji o sprawcy czeka nagroda

Utopionego psa znalazła spacerowiczka, która od razu zawiadomiła Płockie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

"Jedziemy na miejsce i naszym oczom ukazuje się wstrząsający widok. Pies dryfuje w Wiśle, ma skrępowane sznurkiem od snopowiązałki tylne nogi. Koniec sznura przywiązany jest do metalowej siatki umacniającej skarpę" - relacjonują członkowie TOZ Płock.

"Młody mieszaniec bernardyna był dręczony przez śmiercią- ma odrąbany ogon... Nie wiemy czy w chwili wrzucenia do rzeki pies jeszcze żył, ale wszystko na to wskazuje. Po co nieżywemu psu krępować tylne łapy i przywiązywać go sznurem do brzegu...?"

Na miejsce zdarzenia została wezwana Policja.

Członkowie TOZ w Płocku proszą o pomoc w odnalezieniu mordercy psa. Za wskazanie informacji o sprawcy czeka nagroda.


Napisz komentarz

Komentarze

Emila, 14 marca
Co za głupie tłumaczenie, że nie ma pracy. Praca to jest, tylko ludziom nie chce się pracować, bo po co! Państwo da. Surowo ukarać bydlaka.!!!!
Maria, 14 marca
SMUTEK I NIEDOWIERZANIE,ŻE TACY LUDZIE ŻYJĄ WŚRÓD NAS. PRZECIEŻ TEN PIES NIC NIE ZAWINIŁ, TRAFIŁ DO OPRAWCY, KTÓRY POWINIEN ZOSTAĆ SUROWO UKARANY.
Malg, 13 marca
Jak można zrobić coś takiego zwierzęciu? Kara powinna spotkać tego, kto to zrobił
Dodaj ogłoszenie