Popularny: 1100 odsłonInformacje16 kwietnia 2018, 12:35,

Rolkarze ZWOLEŃ-TEAM wrócili ze Stolna z 12 medalami!W sobotę 14 kwietnia 2018 roku w Stolnie /woj. kujawsko-pomorskie/ odbyły się pierwsze w tym sezonie Ogólnopolskie Zawody Sportowe "3 ROLL & RUN" we wrotkarstwie szybkim, dwuboju, bieganiu, bladecross, limbo skating, w których to wystartowało ponad 300 uczestników naszego kraju.Sezon zmagań sportowych rozpoczęły dzieci w konkurencjach biegowych na dystansach od 100 metrów do 1000 metrów. Klaudia Tyszkiewicz i Maja Kafarska reprezentujące U.K.S. Zwoleń-Team "niczym Irena Szewińska" w biegu na 500 metrów zajęły 1 i 3 miejsce w kat. 10-12 lat OPEN /łącznie DZ i CH/.

W rywalizacji grupy starszej /13-15 lat/ podczas biegu na 1000m OPEN
- 2 miejsce zajęła Zosia Kotfasińska
-4 miejsce Maja Michalska
- 5 miejsce Adrianna Kafarska
-6 miejsce Olivia Kowalczyk.

Po konkurencjach biegowych czas przyszedł na rywalizację na łyżworolkach szybkich, w których to nasze 7-9 latki SPISAŁY SIĘ NA MEDAL !!!
Na dystansie 300 metrów z bardzo trudnym technicznie 90 stopniowym zakrętem w prawo:
- 1 miejsce przypadło Zuzannie Grzeleckiej
- 2 miejsce zajęła Sandra Syguła
-4 miejsce Amelia Berlińska.

W kolejnym starcie chłopców i dziewcząt w wieku 10-12 lat na dystansie sprinterskim 500 metrów w pięknym stylu i błyskawicznej ucieczce od zasadniczej grupy zwycięża wrotkarka speed Klaudia Tyszkiewicz /przygotowująca się obecnie do Torowych Mistrzostw Polski w Dusznikach Zdrój/. Kolejna reprezentantka UKS Z-T Maja Kafarska zajęła 3 miejsce oraz Amelia Kowalczyk 4 miejsce.

W kategorii wiekowej 13-15 latnasza młodzież nie zawiodła, gdzie na dystansie 1000 metrów w łyżworolkach szybkich obsadziła całe podium:
- 1 miejsce Zosia Kotfasińska
- 2 miejsce Adrianna Kafarska
-3 miejsce Oskar Berliński
-4 miejsce Maja Michalska
- 6 miejsce Olivia Kowalczyk

Oprócz zmagań sportowych dzieci i młodzież wzięła udział w zabawach łyżworolkowych: przejazd pod tyczką „limbo-skating”, tory przeszkód „blade-cross”.

Kolejnym punktem programu były zawody na rolkach fitness /wymagany wysoki but i koła do 90mm/, w których to I miejsce zdobył i tytuł z ubiegłego roku utrzymał Trener UKS ZWOLEŃ-TEAM Łukasz Flejszer z rekordem trasy 00:09:40 na dystansie 5,25km /poprawiony o 11sekund z 2017 r./ średnia prędkość 31,3km/h. W zawodach fitness wystartowało ponad 70 uczestników naszego kraju.

Królewskim dystansem zmagań w Stolnie był półmaraton na dystansie 21 km, w którym to wystartowało 133 zawodników z całej Polski.
Zawodniczka UKS Z-T Paulina Przybysławska na łyżworolkach Speed zajmuje wysokie 2 miejsce w kategorii wiekowej K20 z czasem 00:49:52:75,
natomiast Trener Łukasz Flejszer zajął w open 11 miejsce z czasem 00:38:07:75, który był pierwszą składową do konkurencji „dwuboju” /rolki 21km i bieg 8km/.

WYNIKI: http://wyniki.b4sport.pl/roll-run-stolno-2018/m89.html

"Bardzo udany początek roku startowego zanotowali Nasi młodzi początkujący zawodnicy jak i doświadczona grupa łyżworolkarzy. W sumie zdobyliśmy 12 medali na otwarcie sezonu wrotkarstwa szybkiego w Stolnie. Apetyty były ogromne z uwagi na fakt, iż okres jesienno-zimowy przepracowaliśmy – z myślą o najważniejszych imprezach naszego kraju tj. Torowych Mistrzostw Polski oraz Ulicznych Pucharów Polski.

Cieszy fakt, iż po trudzie przygotowań, długiej drogi, licznych treningach Nasz dorobek to 1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy medal w konkurencjach biegowych oraz 4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe medale w konkurencjach łyżworolkowych. Warto podkreślić, iż na każdy sukces, również i zdobyte miejsca poza podium pracował cały TEAM… ogromne podziękowania kieruję do rodziców, przyjaciół, sympatyków wrotkarstwa Speed.

Kolejne święto sportowe odbędzie się po raz pierwszy na Naszej ziemi gostynińskiej w dniu 22 kwietnia 2018 r. tuż przy placu zamkowym (startujemy od godz. 10:00 dystansami sprinterskimi dzieci i młodzieży) w „Wyścigu o Puchar Siemowita w Gostyninie” – Budżet Obywatelski 2018. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gostynina do wspólnego kibicowania" – mówi Trener UKS Z-T.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Zwoleń Team

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie