Popularny: 1100 odsłonInformacje5 dni temu, 09:52,

Sąd wydał wyrok w sprawie duchownego oskarżonego o pedofilię. Kuria wydała oświadczenie

Sąd wydał wyrok w sprawie duchownego oskarżonego o pedofilię. Kuria wydała oświadczenie

Duchowny został zatrzymany pod koniec stycznia 2020 roku

We wtorek (8 czerwca br.) na posiedzeniu niejawnym Sąd Rejonowy w Płocku ogłosił wyrok w sprawie oskarżonego o wykorzystywanie nieletnich ks. Krzysztofa L. Sąd uznał kapłana za winnego. Jeszcze tego samego dnia, w związku z ogłoszonym wyrokiem kuria płocka wydała oświadczenie."W związku z ogłoszonym w dniu 8 czerwca 2021 r. wyrokiem Sądu Rejonowego w Płocku wobec ks. Krzysztofa L. oskarżonego o wykorzystanie seksualne małoletnich, wyrażamy głęboki ból i żal z powodu krzywd, jakich doznały ofiary tego duchownego. Przepraszamy również wszystkich, których ks. Krzysztof L. zgorszył i zranił swoim postępowaniem, niegodnym kapłana i człowieka. Deklarujemy dalszą pomoc i wsparcie jego ofiarom.

Pragniemy dodać, że Kuria Diecezjalna zawiadomiła prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez tego duchownego i następnie współpracowała z wymiarem sprawiedliwości. Jednocześnie sprawa została przekazana przez Biskupa Płockiego do Kongregacji Nauki Wiary, tym samym uruchomiono procedury kościelne, zmierzające do usunięcia ks. Krzysztofa L. ze stanu duchownego" - wyjaśnia Dr Elżbieta Grzybowska Rzecznik Kurii Diecezjalnej Płockiej.

Pierwsza skarga na duchownego wpłynęła do kurii płockiej w lutym 2010 roku i dotyczyła możliwości popełnienia nadużyć seksualnych wobec nieletnich. Po wszczęciu przez Biskupa Płockiego postępowania kanonicznego, oskarżony kapłan został zawieszony we wszystkich obowiązkach duszpasterskich. 

W styczniu 2019 roku do kurii diecezjalnej w Płocku wpłynęła informacja o możliwym wykorzystaniu osoby małoletniej, której na przełomie 2016 i 2017 roku mial dopuścić się Krzysztof L.

Sprawa została zgłoszona do prokuratury. Duchowny został zatrzymany pod koniec stycznia 2020 roku.
 

autor/źródło: Redakcja Gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

XYZ, 4 dni temu
A jak się zwróci komuś uwagę, to się obrażają, prawda boli.
Dodaj ogłoszenie