zapytaj o reklamę w tym miejscu
InformacjeArtykuł partnerskiMateriał reklamowyGorący temat (7500 odsłon)

Sekundniki w Gostyninie - jest już zielone światło!


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

Sekundniki

Dotychczasowe obowiązujące przepisy nie uwzględniały sekundników odliczających czas sygnałów. Włodarze niektórych miast instalowali więc jako nośniki informacji, omijając w ten sposób formalną procedurę ubiegania się o zgodę na odstępstwa od wymogów technicznych.


To się skończy – wyświetlacze staną się w pełni legalne. Ministrowie spraw wewnętrznych i administracji oraz infrastruktury i budownictwa podpisali rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach. Przewiduje ono, że zarządcy ruchu będą mogli instalować wyświetlacze odmierzające czas do zmiany świateł.

W ubiegłym roku swój projekt pt. "Sekundniki na skrzyżowaniach w Gostyninie" zgłosiłem w ramach II edycji BO w Gostyninie jednak ze względu na zawiłości regulaminowe samego Budżetu Obywatelskiego realizacja była niemożliwa.

Zobacz też: Sekundniki na skrzyżowaniach w Gostyninie

Jedyne skrzyżowania na jakich można zamontować sekundniki w Gostyninie to skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego z Legionów Polskich i skrzyżowanie ulicy Floriańskiej z Wojska Polskiego. To ze względu na to, iż na tych skrzyżowaniach jest sygnalizacja stała, a nie zmiennoczasowa (czujniki ruchu).

O możliwości sfinansowania sekundników na tych dwóch skrzyżowaniach w Gostyninie rozmawiałem podczas spotkania w Urzędzie Marszałkowskim z Wicemarszałkiem Województwa Wiesławem Raboszukiem.

Roman Augustyniak

Więcej na:www.RomanAugustyniak.pl

 

 

 

Tematy:Sekundniki

Sprawdź też: Dostawcy internetu GostyninWulkanizacja GostyninZdjęcia do dokumentów Gostynin

Komentarze


Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie
zapytaj o reklamę w tym miejscu

Galerie zdjęćBezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij