Popularny: 3500 odsłonInformacje12 lipca, 07:47,

XII nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

W czwartkowe popołudnie (11 lipca br.) odbyły się obrady XII nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. W trakcie posiedzenia rady głosowali nad zmianami w Uchwale Budżetowej Miasta Gostynina na 2019 rok.


Udostępnij 7
Nad czym debatowali radni?


Zmiany w budżecie obejmowały m.in.: przekazanie środków na usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych oraz dla dwóch rodzinnych ogródków działkowych (modernizacja części ogrodzenia ogrodów działkowych "Tulipan" i modernizacja ujęcia wody na ogródkach w Bratoszewie).

Ponadto radni zagłosowali za utworzeniem chóru miejskiego przy Miejskim Centrum Kultury (kwota 11 tysięcy złotych ) oraz renowacją fontanny przy emceku (kwota 3 tysiące złotych).

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

U3W mieszkaniec, 20 lipca
Popieram 1605 po co nowy chór, dlaczego został rozwiązany chór miejski z panem Sitkiem na czele. Pytanie, czy trzy chóry prowadzi ten sam pan?.
1605, 15 lipca
jest sporo chórów w mieście i okolicy . Czy jest konieczność wydania 11 tyś zł na tworzenie kolejnego chóru? To przesada.
2016, 13 lipca
O może wreszcie będzie czynna fontanna? Fajnie by było.
Popularny: 2500 odsłonInformacje11 lipca, 12:01,

Najniebezpieczniejszy manewr w ruchu drogowym

Najniebezpieczniejszy manewr w ruchu drogowym

Wyprzedzanie pojazdem to najbardziej niebezpieczny manewr, jaki wykonuje kierowca w ruchu drogowym. To sytuacja, która w warunkach zwiększonej ostrożności, często przy dużych prędkościach, łączy ze sobą konieczność wykonania szeregu czynności w tym samym czasie.


Udostępnij 9
W minione wakacje przy wykonywaniu tego manewru doszło do ponad 350 wypadków

W wakacje 2018 roku z powodu nieprawidłowo wykonanego wyprzedzania doszło do 352 wypadków, w których zginęło 56 osób a 422 zostało rannych. Należy zaznaczyć, że wśród wszystkich przyczyn wypadków drogowych to właśnie ten błędnie wykonany manewr powodował największe prawdopodobieństwo powstania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Przypominamy, że kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:

  • ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu,
  • kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania,
  • kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.
autor/źródło: KPP Gostynin
Tematy:wypadki

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie