Informacje25 grudnia 2019, 09:35,

Sprawdzamy ile kalorii ma melon. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdzamy ile kalorii ma melon. Byliśmy zaskoczeni

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Sprawdziliśmy kaloryczność melona. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w melonie pochodzą w 9% z białka, 87% z węglowodanów i 4% z tłuszczy.Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma melon, ile waży melon lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w melonie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Melon - calories, nutrition and weight)

Melon - kalorie i wartości odżywcze

Melon zawiera 34 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości melon (900 g) to około 306 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 13% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości melon (900 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 5.5 jabłek, 3.5 szklanki coli, 3 plastry sera żółtego, 2.5 kromki chleba, 2.5 szklanki mleka, 16 łyżeczek cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 44 minuty, pływać przez 36 minut lub biegać przez 31 minut.

Czy melon tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Niezwykle mała zawartość kalorii w melonie stawia ten produkt w czołówce najmniej kalorycznych w kategorii owoców. Spożywanie melona wydaje się być dobrym wyborem dla osób na diecie. Trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Zawartość cennych składników odżywczych zależna jest od gatunku melona – melon kantalupa o szarobrunatnej skórce zawiera mnóstwo witaminy C i witamin z grupy B, a także kwasu foliowego, potasu i miedzi. Z kolei melon miodowy to bogactwo potasu, witaminy B6 i niska zawartość cukru. Melon zawiera ponadto mnóstwo beta karotenu – to on nadaje miąższowi owocu wdzięczny, pomarańczowy kolor. A skoro beta karoten – to wysoki potencjał antyoksydacyjny. Rzeczywiście – tego melonowi nie brakuje, zatem owoc ten skutecznie chroni przez przedwczesnym starzeniem i rozwojem wielu chorób cywilizacyjnych. 

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w melonie?

Melony zawierają 0.84 g białka na 100g.
Średniej wielkości melon (900 g) zawiera ok. 7.6 g białka.

Ile węglowodanów jest w melonach?

Melony zawierają 8.6 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości melon (900 g) zawiera ok. 77.4 g węglowodanów.

Ile waży melon?

Średniej wielkości melon (część jadalna po obraniu) waży ok. 900g.

Ile błonnika jest w melonach?

Melony zawierają w sobie 0.9 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości melon (900 g) zawiera ok. 8.1 g błonnika. Odpowiada to ok. 27% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie