Popularny: 1700 odsłonInformacje2 kwietnia, 14:15,

Światowy Dzień Autyzmu na Rynku w Gostyninie

We wtorek (2 kwietnia br.) z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu uczniowie klas drugich i trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie zorganizowały na Rynku Miejskim pikietę "Niebieską paradę".

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 220
Podczas pikiety na placu pod Ratuszem dzieci rozdawały przechodniom ulotki informacyjne oraz symbolicznie puściły do nieba niebieskie balony


"Problem jest mało znany w naszej społeczności lokalnej, dlatego postanowiliśmy, aby przekazać informacje osobom zamieszkałym na terenie naszego miasta" - powiedziała portalowi Dobrosława Bembenista.

"Dzieci autystyczne to nie są dzieci chore. To są dzieci bardziej wrażliwe, potrzebujące akceptacji, spokoju i wsparcia. To dzieci wycofane społecznie,zamknięte w swoim magicznym świecie" - tłumaczyła dalej współorganizatorka akcji.

Podczas pikiety na placu pod Ratuszem dzieci rozdawały przechodniom ulotki informacyjne oraz symbolicznie puściły do nieba niebieskie balony. W akcję włączyła się również młodzież klas gimnazjalnych SP3.

Akcje przygotowały panie: Marta Bartosiak, Dobrosława Bembenista, Weronika Pokropińska przy wsparciu dyrecji Szkoły Podstawowej nr 3.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Popularny: 3300 odsłonInformacje2 kwietnia, 12:11,

Niecodzienna sytuacja. Rada Miasta i Gminy zebrała się i... zakończyła obrady po 10 minutach

Niecodzienna sytuacja. Rada Miasta i Gminy zebrała się i... zakończyła obrady po 10 minutach

W poniedziałek, 1 kwietnia Rada Miasta i Gminy Gąbin miała podjąć uchwałę, dotyczącą udziału Miasta i Gminy Gąbin w naborze wniosków dla jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa mazowieckiego, zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania w ramach funduszu dróg samorządowych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 28
Debata trwała mniej niż 10 minut i nie był to bynajmniej żart primaaprilisowy. Dlaczego?

Fundusz Dróg Samorządowych (FDS) to nowy program drogowy przeznaczony dla gmin i powiatów, który – w zamierzeniu – ma zostać następcą popularnego w ostatnich latach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej (tzw. schetynówek). a ten rok, planowana kwota wsparcia ma w sumie wynieść 5,3 mld zł.

Debata trwała mniej niż 10 minut i nie był to bynajmniej żart primaaprilisowy. Dlaczego?

Z mojej wiedzy wynika, że kompletowanie dokumentów aby wziąć udział w tym programie trwa, który rząd proponuje trwa i te propozycje zostaną nam przedstawione. Więc uważam, że procedowanie nad czymś co już trwa i co się odbywa jest bezsensowne. Myślę, że nikogo z nas nie trzeba uświadamiać i przekonywać o tym, że środki zewnętrzne są pozyskiwane i na przestrzeni wielu lat tych środków zostało już pozyskanych bardzo dużo i cały występujemy o kolejne. Chciałbym wyrazić swoje zadowolenie z tego, że Państwo się troszczycie o budowanie dróg i pozyskiwanie przy tym jeszcze zewnętrznych pieniędzy natomiast myślę, że przez tą uchwałę przemawia również chęć zainicjowania czegoś co już wcześniej zostało zainicjowane ponieważ kompletowanie dokumentów trwa. Trzeba wiedzieć też o tym, że skompletowanie dokumentów i w ogóle zamiar do przystąpienia do takiego programu nie odbywa się na 12 dni przed jak w tym przypadku tylko dużo wcześniej trzeba o tym myśleć i z tego co wiem takie działania są podejmowane – powiedział Przewodniczący Komisji Skarg Wniosków i Petycji, radny Jakub Ziółkowski.

- Uważam, że drogi które państwo zgłosiliście, jest bardzo dużo. Ani uniknąć populizmu, w swoich działaniach trzeba być skutecznym. Drogi, które państwo zgłosiliście, mają małe szanse dofinansowania. Z tego co jest mi wiadome przewodniczący niebawem zwoła kolejną sesję, na której pan burmistrz i pozostali radni wskażą drogi, na które dofinansowanie z rządowego programu budowy dróg jest niemal pewne. Przede wszystkim mają opracowane projekty, co jest jednym z niezbędnych warunków dofinansowania – dodał radny Zbigniew Jakubowski, Przewodniczący Komisji Rozwoju i Budżetu.

Na koniec przegłosowane porządek obrad, który większością głosów nie został przyjęty a obrady skończyły się po mniej niż 10 minutach.

Więcej na ten temat: https://esesja.tv/transmisja/868/sesja-rady-w-dniu-poniedzialek-1-kwietnia-2019.htm

Samorządy mają czas na przygotowanie wniosków do 12 kwietnia.

foto: screen z witryny esesja.tv

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Napisz komentarz

Komentarze

wkurzony mieszkaniec Gąbina, 2 kwietnia
tak to niestety wygląda jak nie jest się z opcji pana burmistrza. co by nie zrobili to i tak jest źle. ciągle tylko że populizm i że bez sensu. przygotować wniosek zaledwie chwila. gmina od dawna ma gotowe projekty i pozwolenia na te drogi tylko ciągle nie ma kasy. szkoda że jak znalazla sie grupa ludzi ktorzy chcą coś robić, nie tylko przychodzić na sesje i swiecic oczami to nie daje im sie prawa glosu.
Dodaj ogłoszenie