1900 odsłonInformacje6 lutego, 10:55,

Święto Patrona. Gostynińskie Liceum uczciło Tadeusza KościuszkęW poniedziałek (5 lutego br.) dzień po jubileuszu urodzin Tadeusza Kościuszki, w Liceum Ogólnokształcącym w Gostyninie rozpoczęto obchody Miesiąca Patrona Szkoły.Pani Dyrektor oraz Przewodniczący wszystkich klas w asyście Pocztu Sztandarowego Szkoły i uczniów w historycznych strojach złożyli hołd patronowi, składając kwiaty i zapalając znicz przy pomniku Kościuszki. Pomnik ten, autorstwa miejscowego artysty, Pana Tadeusza Biniewicza, stanowi dumę społeczności szkolnej od 2007 roku.

W trakcie godzin wychowawczych wszyscy uczniowie zaangażowali się w tworzenie "projektów kościuszkowskich". Powstały plakaty z hasłem "Dlaczego to właśnie Kościuszko jest patronem naszego liceum", słowa piosenki o Patronie oraz projekty na ex libris szkolnej biblioteki. Zwycięska klasa, która otrzyma dofinansowanie na wycieczkę szkolną, zostanie ogłoszona pod koniec miesiąca.

Kolejne planowane wydarzenia obejmują wystawę poświęconą Tadeuszowi Kościuszce, wypożyczoną od Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie, Wielkie Kościuszkowskie Dyktando oraz Turniej Szachowy.

Miesiąc Patrona jest efektem współpracy Biblioteki Szkolnej z Samorządem Uczniowskim. Wyjątkowe inicjatywy te mają na celu lepsze zrozumienie dziedzictwa Tadeusza Kościuszki i docenienie jego roli jako patrona szkoły.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Redakcja Gostynin.info / foto: LO Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie