Popularny: 2700 odsłonInformacje22 maja, 13:11,

Komunikat Gostynińskiego Sanepidu. Ciągły wzrost liczby osób objętych kwarantanną

Komunikat Gostynińskiego Sanepidu. Ciągły wzrost liczby osób objętych kwarantanną

Udostępnij 15
Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyninie z dnia 22.05.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu gostynińskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyninie z dnia 22.05.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu gostynińskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 22.05.2020 r.:

  • Liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową / (ostatnia doba): 222 / 11

  • Liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba): 2 / 0

  • Liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0

  • Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 2 / 2

  • Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 / (ostatnia doba): 1 / 1

  • Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim (ostatnia doba): 5 / 0

  • Liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0 / 0

  • Liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 3 / 0

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00.

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia oraz na oficjalnej stronie rządowej:

- www.gis.gov.pl

- www.gov.pl/web/zdrowie

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

autor/źródło: ralf / PSSE w Gostyninie

Napisz komentarz

Komentarze

Ukrainiec, 22 maja
Nic dziwnego bo z tych 222 to prawie 200 osób to pracownicy sezonowi z Ukrainy i nie tylko , oni też muszą 14 dni przebywać na kwarantannie . I to wszystko w tym temacie.
Dodaj ogłoszenie