Popularny: 5000 odsłonInformacje23 maja 2020, 13:23,

Szósty przypadek koronawirusa w pow. gostynińskim

Szósty przypadek koronawirusa w pow. gostynińskim

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyninie z dnia 23.05.2020 r.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyninie z dnia 23.05.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu gostynińskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 23.05.2020 r.:

  • Liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową / (ostatnia doba): 256 / 47

  • Liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba): 2 / 0

  • Liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0

  • Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 4 / 4

  • Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 / (ostatnia doba): 1 / 0

  • Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim (ostatnia doba): 6 / 1

  • Liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0 / 0

  • Liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 3 / 0

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00.

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia oraz na oficjalnej stronie rządowej:

- www.gis.gov.pl

- www.gov.pl/web/zdrowie

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

autor/źródło: ralf / PSSE w Gostyninie

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

jolka, 26 maja 2020
Pielěgniarkom nawet pensje obnižyli
Gostyniak, 24 maja 2020
Do WRONA.przeciez wiadomo oficjalnie ze od kilku lat jest blisko upadku.Pozatym widac o wyzywieniu calodziennym oraz po stanie lazienek i wc itd.
wrona, 24 maja 2020
Czy to prawda że na kruku brakuje masek a szpital jest na granicy upadku?
Dodaj ogłoszenie