Popularny: 1100 odsłonInformacje14 lutego,

Szkoła w Pacynie najlepsza w unihokeja. SP3 na podium

W hali Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie rozegrano we wtorek i środę 13 i 14 lutego 2018 r. XX Mistrzostwa w Unihokeju Szkół Podstawowych chłopców i dziewcząt rocznik 2005 i młodsi.

Przewiń w dół aby czytać dalejPierwszego dnia odbyły się zawody chłopców, wśród siedmiu chłopców najlepsza okazała się drużyna Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Pacynie.

Sukces chłopców powtórzyła dzień później drużyna dziewcząt, która następnego dnia wygrała rywalizację wśród sześciu drużyn ze szkół podstawowych.

Obie reprezentacje szkoły z Pacyny reprezentować będą powiat gostyniński w finałach rejonowych, które w połowie marca rozegrane zostaną w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie.

Zawody zorganizował Gostyniński Szkolny Związek Sportowy a nagrody wręczała wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Małgorzata Krajewska.

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA CHŁOPCÓW:

1. SP Pacyna

2. SP nr 3 Gostynin

3. SP Sierakówek

4. SP Solec

5-8. SP Białotarsk, SP Trębki, SP Teodorów,

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA DZIEWCZĄT:

1. SP Pacyna

2. SP Sierakówek

3. SP 3 Gostynin

4. SP Teodorów

5-7 SP Trębki, SP Białotarsk


Napisz komentarz

Popularny: 1700 odsłonInformacje14 lutego,

Waloryzacja rent i emerytur. O ile wzrosną świadczenia?

Waloryzacja rent i emerytur. O ile wzrosną świadczenia?

1 marca wzrosną emerytury i renty. Wskaźnik waloryzacji jest dość wysoki – wynosi 102,98%. Nie musisz składać wniosku, ponieważ ZUS podwyższy świadczenie z urzędu.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Waloryzacja ma na celu utrzymanie siły nabywczej pobieranego świadczenia. W dostosowywaniu wysokości emerytur lub rent do obecnych warunków ekonomicznych używa się tzw. wskaźnika waloryzacji. To ile wynosi w danym roku wynika bezpośrednio z ubiegłorocznych danych gospodarczych, a konkretnie ze średniorocznego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych, który powiększa się dodatkowo o co najmniej 20% realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia.

Nie trzeba składać wniosku, ponieważ ZUS zwaloryzuje świadczenie z urzędu. Aby sprawdzić o ile wzrośnie należy pomnożyć je przez tegoroczny wskaźnik waloryzacji, który wynosi 102,98%.

Przykłady:

Emerytura wyniosła w lutym 1000 zł brutto. Po przemnożeniu przez wskaźnik waloryzacji otrzymujemy 1029,80 zł. 1 marca emerytura wzrośnie więc o 29,80 zł brutto.

Renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy wyniosła w lutym 1500 zł brutto. Po przemnożeniu przez wskaźnik waloryzacji otrzymujemy 1544,70 zł. 1 marca renta wzrośnie więc o 44,70 zł brutto.

Emerytura wyniosła w lutym 3000 zł brutto. Po przemnożeniu przez wskaźnik waloryzacji otrzymujemy 3089,40 zł. 1 marca emerytura wzrośnie więc o 89,40 zł brutto.

Więcej informacji dotyczących waloryzacji świadczeń w ZUS znajdą Państwo na stronie www.zus.pl oraz w każdej placówce zakładu.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie